Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Dżejmson 30 wrz 2013, 17:25
No właśnie, a u nas jest jakieś wielkie parcie na a6w, bo niby się dzięki temu kaloryfer robi na brzuch. Ludzie myślą, że samo a6w wyrzeźbi im brzuch, podczas gdy będą jeść wszystko co popadnie. Brzuch i spalanie najlepiej robi się na talerzu ;)
Nie widzę związku między cyklem masowym/redukcyjnym a porą roku. Chyba że ktoś całą zimę zapierdziela tylko po to, żeby w lecie się pochwalić sylwetką. Ale trochę tego nie potrafię zrozumieć ;)
Dżejmson

przez zaburzony 30 wrz 2013, 18:15
w zimę spalanie jest kiepskie , organizm broni się przed utratą ciepła ...

-- 30 wrz 2013, 18:20 --

ja osobiście mam słabą przemianę materii , za czym idzie odkladanie się zbędnego fatu , że diety nie lubię znalazłem swój środek na walkę ze zbędnym fatem w formie biegania jem w miarę rozsądku ale nie szczypie się z niczym , mam chęć na tłuste jem tłuste na słodkie to słodkie poprostu biegam regularnie 3 razy w tyg , i co 2 tydzień wybieganie 20 km ... nie ma złotego środka w formie tabletek itp , trzeba się ruszać poprostu dużo aerobów ;)
La fe hace milagros

przez kupmitrumne 30 wrz 2013, 18:37
A ja poszukuje dobrego treningu kettlebells , w necie nic sensownego nie znalazłam ..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 30 wrz 2013, 18:38
kupmitrumne, ale nie będziesz jak Pudzian? ;)
Ramanujan

przez Dżejmson 30 wrz 2013, 18:52
kupmitrumne, poczytaj o czymś takim jak crossfit. Dobre ćwiczenia na spalanie, ogólnorozwojowe, w niektórych elementach są też kettle.
Ramanujan, jak nie będzie kłuć pośladków igłą, to Jej to nie grozi. ;)
Dżejmson

przez kupmitrumne 30 wrz 2013, 19:15
Ramanujan, nie , chce wyrzeźbić sobie brzuch , tyłek i biceps, póki co mam ładnie wyrzeźbione łydki i nogi , więc efekty są ...

Dżejmson, mi chodzi , żeby były tylko kettle :roll:

przez Reiben 30 wrz 2013, 20:52
Ostatnio tak chudnę, że dziś rano jak wstałem to widziałem w lustrze prawie prawie 6pack na bębnie i się podjarałem :lol: ostatni raz widziałem coś na brzuchu chyba w gimnazjum przy wadze piórkowej.
Reiben

przez kupmitrumne 30 wrz 2013, 21:19
Reiben, :105: :105: czemu ja tak nie mam , moje górne mięśnie brzucha jako tako widać a dolne za cholerę :evil:

przez Dżejmson 30 wrz 2013, 21:29
Dolną część brzucha trudno spalić, czasami wymaga to czasu i rygorystycznej diety ;) Standard.
Dżejmson

przez zaburzony 30 wrz 2013, 21:48
dużo zależy od genetyki , jeden będzie miał bez większego wysiłku , drugi po ciężkiej pracy a trzeci wcale...
La fe hace milagros

przez kupmitrumne 01 paź 2013, 11:21
Moja ciężka praca nad brzuchem trwa hmm hmmm hmmm 6 miesięcy :roll:

przez Reiben 01 paź 2013, 13:33
Dżejmson napisał(a):Dolną część brzucha trudno spalić, czasami wymaga to czasu i rygorystycznej diety ;) Standard.

zaburzony napisał(a):dużo zależy od genetyki , jeden będzie miał bez większego wysiłku , drugi po ciężkiej pracy a trzeci wcale...

Zabrzmi jak wymówka ale przychylam się do opinii zaburzonego, u mnie większość tłuszczu odkłada się na dole brzucha, który jest tragiczny, i wiem, że jest to gentyczne bo widzę to u każdego z bliskiej rodziny. Na razie nie mam pomysłu co z tym zrobić, tj. oczywiście jak polecę z wagą w dół to i ostatecznie na dole brzucha stracę centymetry, tylko, że stracę równie dużo mięśni i będę już kompletnie jak szczypior. Jedynym rozwiązaniem wydaje się być zrobienie bardzo dobrej redukcji podczas, której zadbałbym żeby stracić jak najmniej mięśnia, ale to wymaga środków fin., czasu i sił na trening, a obecnie nie mam ani jednej z tych rzeczy :/
Moim zdaniem najlepszymi ćwiczeniami na brzuch, tj. przede wszystkim na budowanie objętości mięśni brzucha jest ściąganie linki z obciążeniem klęcząc i tu uważam, że nie ma co się oszczędzać z ciężarem, choćby robiąc bardzo powoli z wielkim trudem oraz podnoszenia nóg wisząc na drążku, ugięte w kolanach i wyprostowane zwłaszcza. Żałuję, że aby wykonać te ćwiczenia muszę zawitać na siłownię. W domu robię trening będący własną wersją abs, taki mix ćwiczeń z wszelkich programów na brzuch bez obciążenia jaki dotychczas widziałem, trwa on około 20 min, każde ćwiczenie po sobie bez żadnej przerwy, opiera się głównie na różnych wariantach spięć, podnoszenia jednocześnie nóg i tułowia. Również uważam, że przerabianie tego całego programu a6w jest bezsensowne, wydaje mi się, że to przestarzały program, wymyślony przez Weidera chyba już bardzo dawno temu, imho kiepsko sprawdza się on przy budowaniu mięśni, stawia bardziej na wytrzymałość, definicję, a i tak nic nie da na pokazanie się mięśni bez ścisłej diety i obcięcia kalorii.
Reiben

przez Dżejmson 01 paź 2013, 15:12
Jeśli mięsień zbudowany jest solidną dietą a nie ćwiczeniem na sucho, to raczej straty przy redukcji będą naprawdę minimalne. Ten cały tzw. katabolizm jest napędzany głównie przez firmy produkujące suple i odżywki, wpuszczają później na rynek 100 rodzajów aminokwasów na rzekome zabezpieczenie mięśnia przed spalaniem i kasa leci, czy jakieś spalacze, które powodują tylko większą potliwość i przyspieszony puls. Tak samo jak chodzi o aeroby - jeżeli ktoś nie biega długodystansowo to nie ma co się bać o spalenie mięśni. Chyba że tak jak już wspominałem, tkanka mięśniowa będzie zrobiona ćwiczeniem na sucho, bez diety.
Dżejmson

przez kupmitrumne 01 paź 2013, 20:33
U mnie jest to samo tłuszcz odkłada się na dolnej partii brzucha , a na brzuch robię ćwiczenia z kettlem (12kg) , drążek , brzuszki itp :roll:
Tragedia , najlepiej widocznymi mięśniami są u mnie uda , łydki i biceps

Sortuj wg