weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 08 lip 2013, 19:14
0Rh+, widziałeś kiedyś jak się męczy kot nie mogąc zaspokoić swojego popędu? a przecież nie będę ich mnożyć i topić.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 19:15
Hans
, normalne koty na normalnej wolności, ale zważ, że już od dawna ta wolność nie jest normalna, bo nasz gatunek zachwiał równowagą do tego stopnia, że teraz bez naszego udziału się ta wolność nie obejdzie.

O tym pisałem . Jestem zdziwiony ,że trzymanie w domu zwierząt jest tak powszechnie akceptowane. Na wolności obowiązywałby dobór naturalny . Samoregulacja.

przez kite 08 lip 2013, 19:19
0Rh+, ale te zwierzęta są już udomowione. taki dziko żyjący pies czy kot jak wywęszy jedzenie to i tak przyczłapie do człowieka. w najgorszym przypadku będzie wywalał śmietniki i straszył dzieci. o czym my tu mówimy?
a w dodatku mój zwierzyniec lata gdzie chce i kiedy chce. można powiedzieć że hodowane na wolnym wybiegu :D
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 19:19
kite napisał(a):0Rh+, mało jeszcze kundli w schroniskach? ja mam kotkę i kocura. nie wyobrażam sobie co sezon kolejnych kilku sztuk. na wsi każdy ma zwierzaka i nikt nowych nie szuka. a mój wykastrowany kocur nie lata za 'pannami' dzięki czemu nie jest narażony na pogryzienie przez konkurentów.

Ciekawe ,czy pytałaś go o zgodę ? ;)

przez kite 08 lip 2013, 19:20
moim zdaniem już wybitnie szukasz dziury w całym. cokolwiek aby się kłócić.

-- 08 lip 2013, 18:21 --

a może sugerujesz wypuścić na wolność te miliony domowych zwierzaków? no bo ot tak sobie nie znikną. teraz gdy trzymamy je w domach i tak nie do ogarnięcia jest ich rozmnażanie na wolności.

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 19:21
veganka napisał(a):0Rh+, widziałeś kiedyś jak się męczy kot nie mogąc zaspokoić swojego popędu? a przecież nie będę ich mnożyć i topić.

...ale nie piszesz ,że trzymałaś go w domu wbrew jego woli ? ;)

-- 08 lip 2013, 19:28 --

kite napisał(a):moim zdaniem już wybitnie szukasz dziury w całym. cokolwiek aby się kłócić.

-- 08 lip 2013, 18:21 --

a może sugerujesz wypuścić na wolność te miliony domowych zwierzaków? no bo ot tak sobie nie znikną. teraz gdy trzymamy je w domach i tak nie do ogarnięcia jest ich rozmnażanie na wolności.

Rozumiem ,że nie można mieć swojego zdania . ;) Ja się z Tobą nie kłócę . Wychodzi ,że Ty ze mną ?

Proszę przeczytaj moje wypowiedzi o trzymaniu zwierząt w domu od początku .

Powtórzę jeszcze raz . Widzę hipokryzję w zwalczaniu przemysłu mięsnego , a trzymaniem zwierząt w domu dla własnej przyjemności.
Niczego nie sugerowałem .

-- 08 lip 2013, 19:36 --

Powiem to łagodniej. Widzę malutką sprzeczność... ;)

przez libertynka 08 lip 2013, 20:14
kiedyś koty były od łapania myszy a psy od pilnowania, współpraca i koegzystencja. w tej chwili, w wyniku nieodpowiedzialnego rozmnażania zwierząt jest o wiele za dużo. i co z nimi robić? usypiać czy trzymać w schroniskach?
wiele osób wzięło zwierzę powiedzmy "dla przyjemności" a kolejne zostały przygarnięte bo nie miały się gdzie podziać, nie miały domu, nie miały co jeść. ktoś musi na te zwierzęta zarabiać, karmić, wyprowadzać, sprzątać kuwety. jesteśmy opiekunami tych zwierząt, wydajemy pieniądze na ich leczenie. bo w przeciwnym razie zdychałyby pod płotem.
to wina ludzi, że jest tyle psów i kotów. dlatego ludzie powinni wziąć na siebie odpowiedzialność i jakoś to rozwiązać, zająć się żyjącymi zwierzętami i nie mnożyć kolejnych.
poza tym psy i koty mają ogromne zdolności adaptacyjne i są udomowione, zżyte z człowiekiem od setek lat. nie dzieje im się żadna krzywda jak mają myślących opiekunów, którzy zaspokajają ich potrzeby.
ja osobiście nie mam wiele przyjemności z trzymania kotów. jestem ich służącą do odkręcania kranu i sypania żarcia. jedyna przyjemność to to, że jest na czym zawiesić oko, bo są zachwycające w swojej kotowatości.
vel veganka

przez khaleesi 08 lip 2013, 20:20
Ej no dobra ale dawajcie te zdjecia w linkach ja mam NN i dość mam takich obrazów w swojej głowie.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez libertynka 08 lip 2013, 20:25
psyche., no doobra
vel veganka

przez kite 08 lip 2013, 20:28
właśnie o tym mówię. nie zapominajmy co to za forum. nie każdy jest w stanie takie obrazki oglądać.

przez libertynka 08 lip 2013, 20:32
mi też nie jest miło to oglądać, ale denerwuje mnie nieświadomość ludzi, którzy twierdzą, że zwierzątka mają tak fajnie. no, ale od tej pory będą linki, a najlepiej nie będzie wcale, bo już sama nie mam ochoty o tym rozmawiać.
vel veganka

przez 1234qwerty 08 lip 2013, 21:18
veganka, piszę z telefonu.
Dalej nie widzę związku między obdartymi ze skóry zwierzętami, a torturami.
Skórę się ściąga jak już są martwe.
A, że czasem ktoś nawali przy uboju to jest po prostu łamaniem pewnych norm prawnych
Dalej nie widzę różnicy w traktowaniu tych zwierząt w porównaniu z tymi przeznaczonymi do zjedzenia.
Je też trzeba jakoś zabić i też zdażają się nieprawidłowości.

przez Vian 08 lip 2013, 21:19
Hm... dwa razy się pytałam, co przedstawia właściwie pierwsze zdjęcie i nikt nie odpowiedział, wnioskuję, że nie wiadomo, co właściwie przedstawia. Ale jest drastyczne. Bo jest na nim zwierzak, 2 dłonie i jakaś... rurka? Puszka? Cholera wie co.

No comments... ^^'
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez 1234qwerty 08 lip 2013, 21:21
psyche., popieram.
Piszę z telefonu i takie zdjęcia zzeraja mi pakiet internetowy :P

Sortuj wg