Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

Tak
12
52%

Nie
11
48%

Liczba głosów : 23

Re: Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

przez Słowianka 17 lis 2010, 11:22
Sorrow napisał(a):
Słowianka napisał(a):O skinach-naziolach którym żołnierze NSZ dziękowali za to,że robią coś dobrego,że pamiętają,że kochają swój kraj?

Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

Wyklucza.Podziękowałbyś komuś kto wierzy i propaguje coś z czym walczyłeś?Coś lub kogoś przez kogo ginęli członkowie Twojej rodziny,Twoi przyjaciele?Ja nie.
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

przez Sorrow 17 lis 2010, 11:25
Słowianka napisał(a):
Sorrow napisał(a):
Słowianka napisał(a):O skinach-naziolach którym żołnierze NSZ dziękowali za to,że robią coś dobrego,że pamiętają,że kochają swój kraj?

Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

Wyklucza.Podziękowałbyś komuś kto wierzy i propaguje coś z czym walczyłeś?Coś lub kogoś przez kogo ginęli członkowie Twojej rodziny,Twoi przyjaciele?Ja nie.

W sensie że są anty-rasistowscy czy że zamiast germańskiego rasizmu mają słowiański?

przez Słowianka 17 lis 2010, 11:27
LitrMaśalanki napisał(a):tak na marginesie .
Mozecie mi wytłumaczyć co w dzisiejszych czasach oznacza " niepodległość" bo mnie to śmieszy ,Polska jest częścią struktur UE .
Do większości ludzi nie potrafi to dotrzeć . W inny sposób mówiąc ..jesteśmy ..jak by... dzielnica-samo administrującą się ,z ograniczoną autonomią

Fakt.
Niemniej 11 listopada jest świętem ważnym historycznie i nie powinno pójść w zapomnienie.
Niestety ludzie w Polsce szybko zapominają o ważnych wydarzeniach,słabo znają też historię.Teraz liczy się bardziej konsumpcjonizm,ale ok,nie odbiegam od tematu.

[Dodane po edycji:]

Sorrow napisał(a):Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

Wyklucza.Podziękowałbyś komuś kto wierzy i propaguje coś z czym walczyłeś?Coś lub kogoś przez kogo ginęli członkowie Twojej rodziny,Twoi przyjaciele?Ja nie.[/quote]
W sensie że są anty-rasistowscy czy że zamiast germańskiego rasizmu mają słowiański?[/quote]

Zapytaj tych łysych.Ja mam włosy na głowie.Swastyki na ramieniu i w jakimkolwiek innym miejscu nie mam.A nie przepraszam,mam Świąszczycę na bransoletce oraz inne symbole,pamiątka z festiwalu wikingów i słowian.
O cholera,jestem nazistką :-(
Ostatnio edytowano 17 lis 2010, 11:32 przez Słowianka, łącznie edytowano 1 raz
"Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka."
Roman Dmowski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 17 lis 2010, 11:32
Słowianka, Młoda człowieczko , Masz bardzo naiwne poglądy myśląc ,że Twoje idee służą czemuś innemu .
Każdy ruch narodowy ,ma na celu przejecie w bardziej lub mniej demokratyczny sposób władzy . kiedy do tego dochodzi ,zawsze następuje czystka . Proponuje zapoznać się z historią NSDAP czy tez ZSRR (początki) W ZSRR tuz po rewolucji w szeregach elitarnego NKWD było sporo funkcjonariuszy wywodzących się z wiary mojżeszowej . Niestety kiedy NKWD doszło ( urosło) w silę . Ludzie Ci przepadali w tajemniczy sposób . To samo dotyczy faszystowskich Niemiec . Pierwszymi mieszkańcami obozów koncentracyjnych byli obok pospolitych przestepców .
Niewygodni działacze NSDAP .
Wiec proponuje dorosnąć ,nie poddawać sie ideologicznej indoktrynacji i zapoznać się z historią podobnych ruchów w dziejach nowożytnego świata .

Wierz w co chcesz ,miej własne poglądy . Ale błagam używaj tez własnego rozumu ..nie pozwól z siebie robić marionetki . Wmawiać sobie ,że jesteś cenna i potrzebna dla sprawy . Każdy ruch neofaszystowski jest oparty na doktrynie czystości rasy i eliminowania jednostek słabych ( fizycznie i z dolegliwościami psychicznymi ) taka parta bis .
LitrMaślanki

przez linka 17 lis 2010, 11:34
Czyli wychodzi na to, ze ONR i MW i NOP to partie które de facto negują rasizm, nacjonalizm, antysemityzm? Tak? :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Słowianka 17 lis 2010, 11:34
LitrMaśalanki napisał(a):Słowianka, Młoda człowieczko , Masz bardzo naiwne poglądy myśląc ,że Twoje idee służą czemuś innemu .
Każdy ruch narodowy ,ma na celu przejecie w bardziej lub mniej demokratyczny sposób władzy . kiedy do tego dochodzi ,zawsze następuje czystka . Proponuje zapoznać się z historią NSDAP czy tez ZSRR (początki) W ZSRR tuz po rewolucji w szeregach elitarnego NKWD było sporo funkcjonariuszy wywodzących się z wiary mojżeszowej . Niestety kiedy NKWD doszło ( urosło) w silę . Ludzie Ci przepadali w tajemniczy sposób . To samo dotyczy faszystowskich Niemiec . Pierwszymi mieszkańcami obozów koncentracyjnych byli obok pospolitych przestepców .
Niewygodni działacze NSDAP .
Wiec proponuje dorosnąć ,nie poddawać sie ideologicznej indoktrynacji i zapoznać się z historią podobnych ruchów w dziejach nowożytnego świata .

Wierz w co chcesz ,miej własne poglądy . Ale błagam używaj tez własnego rozumu ..nie pozwól z siebie robić marionetki . Wmawiać sobie ,że jesteś cenna i potrzebna dla sprawy . Każdy ruch neofaszystowski jest oparty na doktrynie czystości rasy i eliminowania jednostek słabych ( fizycznie i z dolegliwościami psychicznymi ) taka parta bis .

Zostałam w końcu oświecona!!Dziekuję!!Nie znałam historii,nie wiem czym są moje poglądy,jestem marionetką w rękach złych ludzi.Głupia i młoda...DZIEKUJĘ ZA POKAZANIE MI PRAWDY!
A tak ponadto to dobrze,że znasz moje poglądy bo ja bym nie oceniała czyichs poglądów bo kilku postach :roll:
Ostatnio edytowano 17 lis 2010, 11:37 przez Słowianka, łącznie edytowano 1 raz
Roman Dmowski

przez linka 17 lis 2010, 11:37
Chyba Słowianka, dodała mnie do ignorowanych 8) albo konsekwentnie nie ma zamiaru odpowiadać na moje pytania...no cóż.....

Tylko przykre jest jeśli ktoś podpiera się historią, a gdy ktoś inny wysuwa inne fakty historyczne...one się już nie liczą..... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Słowianka 17 lis 2010, 11:42
linka napisał(a):Chyba Słowianka, dodała mnie do ignorowanych 8) albo konsekwentnie nie ma zamiaru odpowiadać na moje pytania...no cóż.....

Odpowiadam.Wybacz,że nie od razu,w końcu tak wielu ludziom muszę odpisać :lol:

Jaki program ma MW,ONR i NOP można poczytać.W konstytucji jest też zapis jakie partie są zakazane.Czyżby łamana była konstytucja i nikt do tej pory nie zareagował?
Nie jestem w żadnej z tych organizacji,więc odsyłam do programu :D
Roman Dmowski

przez linka 17 lis 2010, 11:48
No skoro coś popierasz wypadałoby znać postulaty organizacji............. 8)
Lubię takie wymijające odpowiedzi.......
Czyżby łamana była konstytucja i nikt do tej pory nie zareagował?

Tiaa, bo to się w tym kraju przecież nie zdarza 8)
Przyjaciel forum

przez Słowianka 17 lis 2010, 11:52
linka napisał(a):No skoro coś popierasz wypadałoby znać postulaty organizacji............. 8)
Lubię takie wymijające odpowiedzi....... 8)

Znam,ale jeśli coś negujesz też wypadałoby wiedzieć dlaczego 8)
Roman Dmowski

przez linka 17 lis 2010, 12:02
No neguję bo po raz kolejny są to partie nacjonalistyczne - a zatem antysemickie, wywyższające jeden naród ponad resztę a poza tym są pro militarne. :-|
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 17 lis 2010, 12:15
Zostałam w końcu oświecona!!Dziekuję!!Nie znałam historii,nie wiem czym są moje poglądy,jestem marionetką w rękach złych ludzi.Głupia i młoda...DZIEKUJĘ ZA POKAZANIE MI PRAWDY!
A tak ponadto to dobrze,że znasz moje poglądy bo ja bym nie oceniała czyichs poglądów bo kilku postach :roll:

sarkazm i ironia to oreze dla ludzi umiejących się nimi posługiwać ,w Twoim wypadku jest to tylko dowód bezradności i braku kontrargumentów .
No, z faktami historycznymi jest faktycznie dość ciężko się kłócić . ( czekam na negacje istnienia przytoczonych argumentów dotyczących początków ZSRR i III RZESZY )

Co do 11 Listopada ,tak masz racje ,że to ważna data dla państwa polskiego i Polaków . Ja po prostu nie chce za rok czy dwa na takich pochodo-manifestacjach zobaczyć transparentów " na Kowno" " na kijów" " naostrzyć szczerbiec " " Polska dla polaków"

Dla mnie dowodem na brak samodzielnego myślenia jest wybiorcze odpowiadanie ,odrzucasz pytania na które nie dasz rady odpowiedzieć . Dobra Goebbelsowska szkoła propagandy :mrgreen:

Słowianka, Zakładam ,że Twój pobyt na forum wiąże się z depresją,nerwicą lub jakims innym zaburzeniem .
Wiec ,ja uznaje że to faszyzm niemiecki jest fundamentem ..wszystkich aktualnie działających ruchów nacjonalistycznych .
W tym wypadku skoro masz jakieś problemy natury psychicznej i jesteś aktywnym uczestnikiem takiego ruchu . Zapoznaj się z tym linkiem sporo wiedzy możesz przyswoić .

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=15752
LitrMaślanki

przez MOCca 17 lis 2010, 13:49
LitrMaśalanki, pomyliłeś się - narodowy socjalizm to pro nazi, a bycie narodowym patriotom to odcięcie się od tej ideologii.

Polecam. Bez spięć drodzy Państwo, to nie jest temat od obrażania się. Faszyzm w Polsce nie istniał, więc tu kolejny błąd.

idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez LitrMaślanki 17 lis 2010, 14:01
MOCca, ja nadal nie wiem czym jest patriotyzm ....
tak jak w którejś poprzedniej wypowiedzi pytałem o relacje Patriotyzm-UE-nacjonalizm . Mnie to pachnie " procesem" Kafki

Wiesz ,ja tak widzę ruchy nacjonalistyczne . Nic na to nie poradzę . Co do spiec ..no trochę napoiłem . Ale w dobrej wierze .
Każdy powinien używać własnego rozumu ,zamiast powtarzać wytarte slogany . I partyjne demagogie .

Polecam. Bez spięć drodzy Państwo, to nie jest temat od obrażania się. Faszyzm w Polsce nie istniał, więc tu kolejny błąd.

Ni jak się nie mogę z tym zgodzić . Faszyzm to nie tylko " noc długich noży" "palenie książek" dla mnie nacjonalizm to ziarno z którego wyrastają takie kwiatki jak faszyzm czy bolszewizm .
Bieda ,bieda i jeszcze raz bieda ..skłania młodych ludzi do przejmowania poglądów skrajnych . Mechanizm od początku XX wieku taki sam .
Defetyści przyciągają gdy nie ma pracy i perspektyw ,gdy wszystko zmierza ku przepaści .

A w Polsce zmierza .
LitrMaślanki

Sortuj wg