Światopoglądowy temat o róznicach płci.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Temat szowinistyczny.

przez kuba94 20 paź 2010, 11:51
Fakty są takie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. Jak wspomniał Dean, liczby nie kłamią. Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.
kuba94

przez Korba 20 paź 2010, 12:01
Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.

Co do naukowców to jestem skłonna się zgodzić.
Ale co do geniuszy, niekoniecznie. Grupa ta mieści również artystów, wśród których jest wiele genialnych kobiet.

A twierdzenie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn nie jest żadnym faktem, więc spokojnie z tymi subiektywnymi opiniami, bo nie będzie mi się chciało sprzątać bałaganu, który się narobi z tej prowokacji.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez kuba94 20 paź 2010, 12:02
Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej wrażliwi od kobiet. Spójrzcie na statystyki samobójców: http://pl.wikipedia.org/wiki/Samob%C3%B3jstwo
Statystycznie na 1 kobietę przypada 4 mężczyzn.
kuba94

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 20 paź 2010, 12:05
kuba94, naprawdę sądzisz, że wikipedia jest dobrym źródłem informacji? osobiście pisałam esej o samobójcach-artystach. nie jestem przekonana, że masz rację.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez tet 20 paź 2010, 12:07
większa wrażliwość = popełnienie samobójstwa. niezbyt logiczna ta przesłanka.
dla porządku: to kobiety częściej targają się na własne życie, mężczyźni jednak robią to skuteczniej.
tet

przez kuba94 20 paź 2010, 12:09
Panna_Modliszka,
W Polsce na jedną kobietę, która popełniła samobójstwo przypada 5 mężczyzn-samobójców. Osoby rozwiedzione czy owdowiałe są też częściej samobójcami, niż osoby żyjące w związkach małżeńskich, czy osoby w stanie wolnym. W tym przypadku pierwsze próby samobójcze pojawiają się szybko, do roku od momentu owdowienia czy rozwiedzenia.

źródło: http://www.chcesiezabic.pl/myslenie_samobojcy_pl.html

[Dodane po edycji:]

to kobiety częściej targają się na własne życie, mężczyźni jednak robią to skuteczniej.

To też potwierdza moją teorię inteligencji. ;)
kuba94

przez *Wiola* 20 paź 2010, 12:12
kuba94 napisał(a):Fakty są takie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. Jak wspomniał Dean, liczby nie kłamią. Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.

Zgadzam się z tym ,że większość naukowców , wynalazców, odkrywców , artystów to mężczyźni. Jednak wcale nie świadczy to o tym ,że są bardziej inteligentni. Geniusze wcale nie są jakoś super inteligentni, wręcz przeciwnie, są tylko wybitni w swojej dziedzinie , natomiast często w innych dziedzinach są dość ograniczeni.
Moderator

przez Krwiopij 20 paź 2010, 12:15
Chcialam tylko przypomniec,że jednymi z mnostwa osob...moderującymi wikipedię jestem ja i moj narzeczony :lol:
I zapewne tysiące innych nastolatkow,ktorzy przyszli na nasze miejsce.
Także dystansu !

Rownouprawnienia nigdy nie będzie,bo kobiety rodzą dzieci-i to jest zasadnicza sprawa,w ktorej nikt nas nie wyręczy.

Co do inteligencji...U psów i kotów,to suki i kocice są kilkukrotnie inteligentniejsze,tak też jest w większosci gatunkow zwierząt.Nie pamietam jak bylo z czlekoksztaltnymi-a sama nie mam zdania.Na pewno rożnice biologiczne powodują, że inaczej odbieramy świat i szukamy innych rozwiązań..
Krwiopij

Re: Światopoglądowy temat o róznicach płci.

przez Korba 20 paź 2010, 12:16
kuba94, zaimponowałbyś mi, gdybyś zamiast przerzucać się liczbami czy przedstawiać subiektywną opinię, sam zabłysnął wyróżniającą się inteligencją. czekamy :smile:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez tet 20 paź 2010, 12:17
zacznijmy od tego, że przez wieki kobiety miały inne role społeczne: siedzieć w domu, rodzić dzieci i trzymać gębę na kłódkę.
to nie są dobre warunki do snucia genialnych idei. faceci roszczą sobie prawa do nauki, polityki, władzy bo tak było od lat.
tet

przez tet 20 paź 2010, 12:44
A to w ogole to zgadzam się ze zdaniem"mężczyzni rzadzą światem,kobiety rządzą mężczyznami."
Głownie za pomocą seksu ale rządzą.

słabe to pocieszenie... :-|
mówimy o wybitnych jednostkach, ale spójrzmy na zwykłe życie. aż tak bardzo nas przewyższacie? no proszę was, te dyrdymały wynikają właśnie z zaściankowej propagandy. nie wolno tak dzielić ludzi, niejedna kobieta jest inteligentniejsza od niejednego mężczyzny.
tet

przez GreenGo 20 paź 2010, 12:57
Dean napisał(a):-kobiety mają dużo większy wzgląd na to co wypada a co nie.
Też mi się tak wydaje.
generalnie chcą równać do
I to też zaobserwowałem, jednak nie zawsze tak jest.
To są fakty.
Kuba94 napisał(a):Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.

...a to już domysły.
Fakty są takie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn.

Kuba94 napisał(a):Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej wrażliwi od kobiet. Spójrzcie na statystyki samobójców: http://pl.wikipedia.org/wiki/Samob%C3%B3jstwo
Statystycznie na 1 kobietę przypada 4 mężczyzn.
A nie przeczytałeś o tym, że jednak więcej kobiet dokonuje prób samobójczych, tylko są mniej skuteczne, mężczyźni stosują środki cięższego kalibru.

Właściwie to zastanawia mnie, dlaczego kobiety nie interesują się zwykle dziedzinami technicznymi, matematyką, informatyką, inżynierią, nauką, itp., chociaż są wyjątki, to ogółu nie ciągnie do takich tematów, a szkoda.
I jeszcze nie rozumiem tego typu kobiet, których całym życiemi jest plotkowanie, oglądanie seriali, czy roztrząsanie się na temat swoich związków wkółko i od nowa. Wolę takie z pasjami, zainteresowaniami i ambicjami, których jest raczej mało.
GreenGo

przez kuba94 20 paź 2010, 13:00
Krwiopij,
- zabici podczas wojny to w 80-90% mężczyźni. Dlaczego tak jest? Ich życie jest mniej warte?
- kobiety mają prawo do otrzymywania alimentów od byłych mężów, ale mężczyźni od byłych żon już nie
- co wywołuje większe oburzenie? Gdy kobieta uderzy mężczyznę, czy odwrotnie?
- podczas I Wojny Światowej spośród 8,5 mln ofiar kobiety stanowiły nieliczne wyjątki
- 97 proc. dzieci po rozwodzie rodziców trafia w Polsce do matek.
- kobiety dostają 20 lat dłużej emeryturę z kasy facetów (bo dłużej żyją i krócej robią)
- mężczyźnie nie mają pierwszeństwa stojąc w kolejkach, autobusach itd.
- mężczyźni żyją krócej :D
Więc zastanów się kto tu jest dyskryminowany...
kuba94

przez Korba 20 paź 2010, 13:09
Prawda ale zauważ że teraz dalej niewielki procent odkryć ,wynalazków wymyślanych jest przez kobiety.Moim zdaniem to ta tendencja do średniości,kobiety wolą mniej a pewniej,meżczyźni wolą ryzykować żeby mieć więcej.Tylko ryzykiem mozna osiągnąć coś dużego.

Coś w tym jest, jednak..... Weźmy za przykład kierowców. Generalnie mężczyźni są lepszymi kierowcami, powiedziałabym, że są po prostu dobrymi. Kobiety...., cóż sama psioczę na drodzę "no tak, baba za kierownicą". Natomiast jeśli kobieta jest dobrym kierowcą, to jest naprawdę świetnym kierowcą.
Uważam więc, że są kobiety, których nie satysfakcjonuje średniość. I takie kobiety potrafią zajść naprawdę daleko, dalej niż niejeden mężczyzna. Tylko takich kobiet jest po prostu mniej.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg