Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez kuzyn 13 kwi 2010, 19:45
juz się zaczyna szerzenie jadu
całe zycie walczył o prawde z czerwonymi
a czy czegos dokonał czy nie z perspektywy czasu oceni historia
na wawelu jest miejsce i dla Wałęsy i dla Lecha
Wałęsa był buntownikiem i Kaczyński też, to łączy wielkich, którzy nie godzą się na to co zastali
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez linka 13 kwi 2010, 19:57
kuzyn, nie żadne sianie jadu tylko prawda - czego dokonał Kaczyński - proszę wymień mi to? Jak zmienił Polskę?
Byłeś dumny z prezydenta nacjonalisty i homofoba? masz do tego prawo....ale nie wybiegaj tu do "czerwonych"....... i nie zapewniam cie nie starczy miejsca i dla Wałęsy...
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez pete_27 13 kwi 2010, 20:07
paradoksy napisał(a):
fobia napisał(a):paradoksy, to dlaczego nie zostanie pochowany na cmentarzu skoro niczego to nie zmienia?

Bo jego rodzina tak zadecydowała.
A dlaczego podjęli taką, a nie inną decyzję? tego nie wiemy i prawdopodobnie się nigdy nie dowiemy. Nie ma co spekulować.

edit:
takie coś mnie rozwala :roll:
http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 162&ref=nf

Moim zdaniem taka decyzja o pochówku świadczy o pysze Kaczyńskiego i nic poza tym. Na siłę naginanie historii i czynienie z niego wielkiego człowieka o Bóg wie jakiej randze. Poza tym uważam, że na Wawelu powinny być chowane osoby szanowane i kochane przez naród, a z całym szacunkiem, pan Kaczyński taką osobą nie był.

[Dodane po edycji:]

kuzyn napisał(a):juz się zaczyna szerzenie jadu
całe zycie walczył o prawde z czerwonymi
a czy czegos dokonał czy nie z perspektywy czasu oceni historia
na wawelu jest miejsce i dla Wałęsy i dla Lecha
Wałęsa był buntownikiem i Kaczyński też, to łączy wielkich, którzy nie godzą się na to co zastali

Z tym, że różnica jest taka, że Wałęsa naród zjednoczył i przyniósł olbrzymie zmiany, a buntowanie się śp. prezydenta przypominało zawracanie kijem Wisły. Szerzenie podziałów, budowanie murów, deptanie autorytetów - cechy IV RP to na pewno nie wartości, za które powinno się kogoś chować na Wawelu.
pete_27

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 13 kwi 2010, 20:11
linka napisał(a):
paradoksy napisał(a):Myślę, że nie nam oceniać, kto co zrobił, albo czego nie.

Kto ma to w takim razie ocenić, jeśłi nie my obywatele tego kraju? Chodzi o naszego prezydenta i nie oszukujmy się - To już Kwaśniewski ma większe zasługi dla narodu niż śp. Kaczyński.........tylko różnica jest taka że jeden z nich zwracał się w stronę przyszłości a drugi w stronę przeszłości i historii...
Przez kilka lat media kreowały taki, a nie inny wizerunek Prezydenta Kaczyńskiego (ostatnich kilka dni raczej tego nie zmieni tak szybko). W związku z tym jaka jest gwarancja, czy wszyscy którzy oceniają (w jakikolwiek sposób) tę konkretną osobę, oceniają faktycznie Kaczyńskiego, a nie wykreowaną przez media postać ? :bezradny:
Chyba wszyscy mają w pamięci zdjęcia Wałęsy przechodzącego przez mur Stoczni Gdańskiej. Ale już znacznie mniej osób wie, że przed strajkiem w Stoczni Gdańskiej Lech Kaczyński poza obiektywami aparatów, kamer wstawiał się za robotnikami, za rolnikami w sposób, jaki znał najlepiej - prawnie.
Dlatego obawiam się, że obecnie porównywane i oceniane są bardziej "zasoby medialne" (oraz częstotliwość ich emisji) dotyczące konkretnych osób, a nie ich faktyczne dokonania. :roll:
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 20:13 przez Gods Top 10, łącznie edytowano 1 raz
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez *Wiola* 13 kwi 2010, 20:12
pete_27 napisał(a):
Moim zdaniem taka decyzja o pochówku świadczy o pysze Kaczyńskiego i nic poza tym. Na siłę naginanie historii i czynienie z niego wielkiego człowieka o Bóg wie jakiej randze.

Ale przecież On już nie ma wpływu na tą decyzję, więc nie zgadzam się ,że świadczy ona o jego pysze.

pete_27 napisał(a):Poza tym uważam, że na Wawelu powinny być chowane osoby szanowane i kochane przez naród, a z całym szacunkiem, pan Kaczyński taką osobą nie był..

Tu też się nie zgadzam, zobacz co się dzieje w Polsce i na świecie od soboty.
Moderator

przez magdalenabmw 13 kwi 2010, 20:25
Społeczeństwo już chyba oceniło co myśli o tej decyzji z Wawelem- cały internet huczy.
Ale cóż... wola rodziny... :? Dla mnie to niezła szopka i tyle. Teraz czekam na beatyfikację.
magdalenabmw

przez Farrokh Bulsara 13 kwi 2010, 20:27
Nie spodobało mi sie zachowanie Wałesy,na mszy podczas przekazywania sobie znaku pokoju nie zdobył sie na gest podania ręki Jarosławowi Kaczyńskiemu...

przez *Wiola* 13 kwi 2010, 20:29
Farrokh Bulsara napisał(a):Nie spodobało mi sie zachowanie Wałesy,na mszy podczas przekazywania sobie znaku pokoju nie zdobył sie na gest podania ręki Jarosławowi Kaczyńskiemu...

Pewnie zaraz mnie zlinczujecie, ale pan Wałęsa klasy nigdy nie miał, (słyszałam jego wypowiedź po katastrofie i była żenująca) więc czego się można spodziewać.
Moderator

przez al_bundy123 13 kwi 2010, 20:33
wiola173 napisał(a):
pete_27 napisał(a):
Moim zdaniem taka decyzja o pochówku świadczy o pysze Kaczyńskiego i nic poza tym. Na siłę naginanie historii i czynienie z niego wielkiego człowieka o Bóg wie jakiej randze.

Ale przecież On już nie ma wpływu na tą decyzję, więc nie zgadzam się ,że świadczy ona o jego pysze.

Tu chodzi o pychę drugiego z braci

wiola173 napisał(a):
pete_27 napisał(a):Poza tym uważam, że na Wawelu powinny być chowane osoby szanowane i kochane przez naród, a z całym szacunkiem, pan Kaczyński taką osobą nie był..

Tu też się nie zgadzam, zobacz co się dzieje w Polsce i na świecie od soboty.

No właśnie co się dzieje od soboty a co się działo wcześniej ??
Gdyby śp. Lech Kaczyński dożył spokojnej starości nie byłoby żadnej dyskusji na taki temat.
Pozdrawiam
G
Ostatnio edytowano 13 kwi 2010, 20:35 przez al_bundy123, łącznie edytowano 3 razy
al_bundy123

przez Korba 13 kwi 2010, 20:33
Rodzina tak zadecydowała.... moim zdaniem, powinni wykazać się większą skromnością......

Miejsce pochówku ma znaczenie, skoro mówimy o tożsamości narodowej, to jako Polacy wiemy, że Wawel jest wielkim symbolem.
Symbolem wielkich czynów i zapisania się na kartach historii Polski.
Nie wiem kto z Was oglądał "szkło kontaktowe" na tv24, ale na pewno będą powtórki, warto posłuchać, co mówi wielkiej klasy dyplomata, Daniel Passent, że decyzja ta podzieli naród Polski, tak jak podzieliła w sprawie pochówku Piłsudskiego i Miłosza.

Naprawdę, ktokolwiek podjął tą decyzję, zadecydował również za nas, bo Wawel to nasze dziedzictwo narodowe. Uważam tą decyzję za objaw przesady i niestety pychy. Nie potrafię już czuć zrozumienia i cichej refleksji, czuję tylko zniesmaczenie. Dlaczego muszę czuć do nich znowu takie samo zniesmaczenie jak czułam przed tą tragedią????
Jestem powtornie, potwornie rozczarowana. Brakiem pokory, brakiem granic, brakiem poszanowania innych autorytetów.

To nie miało tak wyglądać....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Farrokh Bulsara 13 kwi 2010, 20:35
Nikt Cie nie zlinczuje tym bardziej ze masz racje,Wałesa inteligencji musiał się uczyć ,bracia Kaczyńscy wyssali ją z mlekiem matki.

przez montechristo 13 kwi 2010, 20:39
fobia napisał(a):paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

Pogrzeb na WAWELU to prawdopodobnie decyzja Tuska. Może faktycznie mają obawy że pogrzeb przerodzi się w ogromną manifestację poparcia co moze być niewygodne.
Ale uważam że w tej sytuacji nie powinny być brane tak przyźemne interesiki polityczne

przez fobia 13 kwi 2010, 20:41
Korba_v.2, ja podobnie - czuję się zniesmaczona :?

[Dodane po edycji:]

montechristo, z tego co ja wiem to nie Tuska a rodziny i Ks. Dziwisza

przez magdalenabmw 13 kwi 2010, 20:42
montechristo napisał(a):
fobia napisał(a):paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

Pogrzeb na WAWELU to prawdopodobnie decyzja Tuska.

Było jasno powiedziane, że to decyzja rodziny a ostateczną decyzję ma podjąć Jarosław dziś wieczorem.
magdalenabmw

Sortuj wg