Pytanie do Admina/Moderacji

Informacje o forum, ogłoszenia, pytania do Administratorów, Moderatorów. itp.

Re: Pytanie do Admina

przez linka 03 maja 2010, 14:23
:mrgreen: więc panie moderator, zrób nam dobrze :mrgreen: ......i każ adminowi dodać funkcje :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez K. 03 maja 2010, 14:24
Nie, my wolimy czerwony kolor ;)
Poza tym, jeszcze mi jedno przyszło do głowy - czy w dziale gdzie wszyscy się witają, musimy też mieć posty o problemach ?
Taki się robi bałaganik lekki ... :roll:
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez linka 03 maja 2010, 14:31
Generalnie tam powinny być TYLKO POWITANIA - ale jak widać userzy nie są w stanie tego zrozumieć i często zaraz po cześć i witam - jest opis problemu.
Tak samo jak strasznie nie podoba mi się tytułowanie postów: mam problem, ratunku, co się dzieje, itd itd, tytuł powinien choć w jakimś stopniu odzwierciedlać treść problemu - bo tak zatytułowanych postów jest masę, ciężko coś znaleźć gdy się szuka konkretnej porady. Jednakże co można z tym zrobić :bezradny:
Jak tylko znajdę czas to postaram się poprzenosić z Witam do konkretnych działów - choć przyznam, ze czytanie kilometrowych wywodów mnie zniechęca ..... :oops:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez K. 03 maja 2010, 14:43
Linka, widzę, że masz takie samo zboczenie zawodowe jak i ja kiedy byłam modem ;) A myślałam, że tylko ja jestem pedantyczna jeśli chodzi o fora ;)
Ja też nie przepadam, bo lubię widzieć konkretny temat i wiedzieć, czy będę w stanie coś od siebie napisać ..
Przecież mniej więcej logiczne jest to, że każdy kto zaczyna temat ma problem ... :roll:
Można to edytować, bo fajnie by było gdyby był tu porządek, z czasem ludzie nauczą się tego i będą wna przyszłość pamiętać - wiem co mówię ;)

Bo ja mam wrażenie - z całym szacunkiem dla pracy moderatorów - że czasem tu taki chaos jest i wszystko, wszystko a tak naprawdę nic :105:
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez shadow_no 03 maja 2010, 18:00
A ja chciałabym się zapytać, czy w opcji szybkiego odpisywania/odpowiedzi dałoby radę zrobić nieco więcej funkcji ?
Przede wszystkim mam na myśli cytat i zmianę czcionek.

Co do cytatu selektywnego, istnieje taka opcja. Zaznaczamy tekst i klikamy na napis 'Zaznaczenie' pod opcjami w szybkiej odpowiedzi.
Czcionka na forum jest ujednolicona z prostego względu - stosowanie na stronie więcej niż dwóch różnych fontów sprawia, że strona staje się mało czytelna, a tego chcemy unikać.
Dodałem jednak panel ze skrótami BBCode w górnej części szybkiej odpowiedzi. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły - czekam na odpowiedzi. Co tylko będę uważał za przydatne - z pewnością wprowadzę w życie. :)
K., w związku z Twoim pw - czekam na kolejne propozycje. :)

Pozdrawiam serdecznie.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Shadowmere 03 maja 2010, 18:04
dla mnie jest idealnie tak jak jest :D :smile: :105:
Shadowmere

przez K. 03 maja 2010, 18:11
Dodałem jednak panel ze skrótami BBCode w górnej części szybkiej odpowiedzi.

O to właśnie mi chodziło, widzisz człowiek czasem nie potrafi się odpowiednio wypowiedzieć w swoim ojczystym języku ;)

K., w związku z Twoim pw - czekam na kolejne propozycje. :)

Zbiorę pomysły i napiszę, tylko mnie nie bić proszę :105:
Toż to chodzi o dobro forum przecież :yeah:
K.

przez Goldielocks 03 maja 2010, 18:15
A jest możliwość dodania większej ilości emotikonek? Coooo? :mrgreen:

Nie, żeby te mi nie odpowiadały, ale jakieś nowe bym chciała... :oops: :D

Zachłanna jestem... LOL
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez K. 03 maja 2010, 18:18
Te żółte się fajne, nie ma więcej z tej serii ?
Właściwie nie wdziałam ich chyba nigdzie wcześniej.
K.

przez shadow_no 03 maja 2010, 18:19
Nie nie nieeee, już o emotikonkach była rozmowa. Zgodziłem się na te żółte i już nie chce więcej. :mrgreen:
Zawsze jak Wam jakiejś brakuje, możecie wykorzystać mój avatar który wyraża więcej niż 100 słów. :mrgreen: :mrgreen:

przez Goldielocks 03 maja 2010, 18:22
Hahaha ok shad. ^^

A tak sobie myślę - wszak, kto pyta nie błądzi. :mrgreen:

Za dużo bym chciała. XD
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez K. 03 maja 2010, 18:23
To ja łapię się tego co pamiętam - ilu jest na forum moderatorów i od czego są poszczególni, bo nie widzę tego, nie mogę sobie ich znaleźć, albo po prostu nie umiem ... Ot tak, gdybym chciała napisać do któregoś.
K.

przez shadow_no 03 maja 2010, 18:38
K., Na stronie głównej, na dole jest link: the-team.html
Gdzie są wyszczególnieni wszyscy funkcyjni.
Moderatorzy na naszym forum mają przyznane globalne uprawnienia, także można napisać np. do tej osoby która jest akurat on-line i zajmie się ona danym problemem. Wewnętrznie mamy podziały polegające na tym, że część moderatorów ma pod szczególną opieką niektóre subfora, w praktyce jednak wszyscy zajmują się całym forum.

przez K. 03 maja 2010, 19:02
A zatem mam małe szkolenie :roll:

Już o tym wspomniałam dzisiaj i nie tylko ja - czy da się coś zrobić z tym, żeby w dziale 'witam', były rzeczywiście same powitania, a nie mowa o problemach ?
Wiem, że się da , pytanie retoryczne lekko. :roll:
Bo jestem przekonana, że z czasem ludzie wiedzieliby, że to nie miejsce na takie posty, a i porządek na forum jest ważny, przynajmniej dla ludzi, którzy go lubią.

Przeczytałam też gdzieś, że jest bałagan , offtopy itd.
Poprzyglądałam się trochę i faktycznie trochę tak jest. Chociaż nie tyle co offtopy, co ten bałagan.
Tu nie chodzi o pracę moderatorów - nie znam, nie wiem jak pracują i nie oceniam - ale chyba o same zasady tej pracy i organizację. To duże forum, ma dużo użytkowników, ja zdaję sobie sprawę z tego, że trudno jest utrzymać wszystko w idealnym porządku, ale miło by było gdyby człowiek, który wchodzi do danego działu widział listę tematów, a nie ' mam problem / mam dość / nie wiem co robić / - przecież większość pisze z tego samego powodu - bo ma problem.

I - tu też pytanie, bo nie wiem, ale nie zauważyłam - czy są tematy gdzie informacje gdzieś są podane ogólnie, czysto teoretycznie ?
Mam na myśli temat, do którego od razu można kogoś odesłać np. z pytaniem o objawy depresji, nerwicy, o tym co to takiego.
Ludzie też często nie wiedzą jak wygląda terapia, czym w ogóle się różni psycholog od psychiatry, typy terapii itd.
Może stworzyć coś takiego, gdzie byłyby takie informacje podane w widocznym miejscu ?

Ps. Nie krytykuję forum, gdybym nie lubiła tego miejsca, to bym tu nie wracała :angel:
K.

Sortuj wg