Miesiąc po rzuceniu fajek - męczę się dalej, pomocy!

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez akwen 31 sty 2016, 03:33
Davin napisał(a):akwen, super rada! Po rzuceniu fajek zacząć palić. :great: Nie wiem czy wiesz ale po rzuceniu fajek człowiek się nie obżera.

Może niedokładnie prześledziłem wątek. Z tego co rozumiem autor ma trudności z rzuceniem palenia. Niby nałóg rzucił, ale ciągle go kusi. Alkoholikiem, palaczem, kompulsywnym żarłokiem, narkomanem, seksoholikiem i zaburzonym się jest do końca życia.

Skoro go kusi i ciągnie, to e-palenie szkodzi w bez porównania mniejszym stopniu zarówno palaczowi jak i otoczeniu, plus jest zwyczajnie przyjemniejsze i daje więcej frajdy.

Sporo znanych mi przypadków palaczy przerzuciło się na e-fajki i szkodzi sobie w znacznie mniejszym stopniu, za mniejsze pieniądze i w bez porównania przyjemniejszy sposób. To chyba nie jest takie złe rozwiązanie, paląc liquidy wdycha się parę, paląc fajki wdycha się substancje smoliste i wiele rozmaitych smakowitości. No i bardziej odrzuca się ludzi smrodem, wreszcie - po cichu w toalecie w pracy zawsze można sobie wciągnąć dym z e-fajki na przerwie, więc tym bardziej się opłaca

Wielu właśnie zamiast fajek wybiera sobie słodycze i przybiera sporo na wadze, od czekoladek i innych ''przyjemności'' już lepiej popykać sobie e-fajki.

przez Davin 31 sty 2016, 03:36
akwen, chodziło mi o radę. E fajek to oszukiwanie siebie.

przez akwen 31 sty 2016, 03:40
Davin napisał(a):akwen, chodziło mi o radę. E fajek to oszukiwanie siebie.

A dlaczego wszystkie nałogi trzeba rzucać?

E-fajki wcale nie są złe, człowiek musi trochę jeść i pić, trochę figlować z zaufaną osoba, a czasem nawet ją zapylić, to zrozumiałe. Zło się dzieje tylko kiedy dany nałóg nam szkodzi, to znaczy spożywa jedzenie na potęgę byle tylko ''poprawić'' sobie chwilowo nastrój, chleje na potęgę albo wciska w siebie nałogowo kolorowe i słodzone pseudo-soki z marketu oraz harcuje z każdą, która popadnie, wyrazi aprobatę i ma odpowiednie szczegóły anatomiczne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 07 lut 2016, 21:37
polecam e-papierosa bez nikotyny czyli 0mg, ale najlepiej wpierw zastosowac najnizsza dawke np. 6mg a potem zero.
ja od 2 lat pale tylko e-fajka.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Zaidi JA Afia 16 paź 2016, 22:33
A może skupmy się na sposobach ułatwiających rzucenie palenia. Ja zauważyłem paląc e-papierosa, że to wcale nie o nikotynę chodzi, pewnie też ale w 20 % i odstawiłem e-papierosy. Człowiek jest uzależniony nie od papierosów czy e-papierosów tylko od stanu jakie one wywołują. Skupmy się na tym jak ten stan osiągać innymi sposobami, zdrowymi, bez papierosa, bez e-papierosa i bez nikotyny :angel: Pozdro :angel: :angel: :angel:

przez sailorka 18 paź 2016, 15:33
Każdy głupi może rzucić palenie, wystarczy odrobina silnej woli. Ale przejść na dietę i schudnąć, to jest dopiero prawdziwe wyzwanie.
Cześć, jestem czubkiem

Sortuj wg