Komputer

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Komputer

przez MultiGTAMISSION 10 paź 2012, 19:54
Witam! Chcę się ratować od uzależnienia od komputera. Mogę grać, ale w mniejszym czasie. Kary nie pomagają. Nic nie pomaga! Rodzice też nie dają nic rady! Chcę się uratować. Mogę liczyć na pomoc? To trwa już pięć lat!

Komputer

przez bigfish 10 paź 2012, 19:59
MultiGTAMISSION, Tak jak z każdym uzależnieniem, detoks i ew. terapia dla uzależnionych, niema innej drogi 8)

Komputer

przez ghoster619 24 paź 2012, 19:23
Witam wszystkich serdecznie!
A więc, od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem, lecz dopiero teraz uświadomiłem sobie jego wielkość i próbuję podając stosowne kroki.
Całą sytuacje opiszę w punktach, myślę, że będzie łatwiej.

1. Prokrastynacja i problem z nauką.
Wydaje mi się, że mam z tym problem. Kiedy tylko postanawiam zabrac się za nauke od razu zaczynam od niej uciekać. Nie tyle, ze szybko tracę zapał czy nudzi mi się. Po prostu nie mogę. Nie daje rady. Jakis straszny wstręt do nauki. Tymczasem moi rówieśnicy są w stanie poświęcać 5 godzin na jeden przedmiot. Dla mnie 30 minut to jest KATORGA. Kiedy zdarzy mi się poświęcić np. godzinę na naukę to naprawdę w duszy jestem z siebie dumny, lecz nadal świadomy tego jak mało czasu poświęciłem, a jak dużo to dla mnie znaczyło. Nie jestem w stanie sobie z tym poradzić, dlaczego tak jest. Przyznaję możliwe, że to po prostu lenistwo, ale nie aż w takim stopniu. Osoby leniwe mają motywację, są w stanie usiąc i nauczyć się na wazną klasówkę, a nie błędnie slęczeć nad ksiązkami, przez godzinę, opanowujac nikłą część materiału.
Kiedy

1. Uzależnienie od komputera.
To jest chyba najwazniejszy punkt. Jestem świadom, że jestem uzalezniony. Zaraz po powrocie ze szkoły siadam do komputera na dwie godziiny, czasem troche mniej. Jestem w stanie na chwilę od niego się oderwać, usiąść do lekcji, lecz to trwa 15 minut. Wracam i tak non-stop.

3. Problem z ułożeniem dnia i gospodarowaniem czasu.
Wracam ze szkoły około 16.00. Siadam do komputera i gram do godziny około 18.00. Jak po czasie biorę się za naukę, zaraz przysypiam, jest mi cięzko, więc znowu wracam do komputera. Takie błędne koło. Nie wiem dlaczego nie jestem w stanie po prostu grac przez 2 godziny, a potem przez 2 godziny uczyć się.

PS. Przepraszam za niedociągnięcia językowe, lecz klawiatura angielska (Win8) sama usuwa mi ogonki. -,-

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Komputer

przez ekspert_abcZdrowie 24 paź 2012, 19:33
ghoster619, jeżeli masz świadomość, że jesteś uzależniony od komputera, Twój wolny czas najczęściej spędzasz przed monitorem, grając lub surfując po sieci, trudno zmotywować Ci się do nauki, to myślę, że powinieneś pomyśleć o terapii. Samemu trudno jest zerwać z nałogiem. Siecioholizm opiera się na podobnych mechanizmach, jak alkoholizm czy każde inne uzależnienie. Zmieniają się tylko czynniki uzależniające - alkohol, narkotyki, komputer, seks, hazard itp. Więcej o leczeniu uzależnienia od komputera możesz przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/uzaleznienie-od-komputera. Pozdrawiam!
Psycholog

Komputer

przez Anna Maria 24 paź 2012, 19:37
ghoster619, wpadł mi pomysł,abyś nagradzał się jakąś przyjemnością za każde pół godziny nauki,z czasem ten czas wydłużać.

Też nie lubię się uczyć i wiecznie mam z tym problem ;)
Anna Maria

Komputer

przez Anna Maria 25 paź 2012, 19:02
Zastanawia mnie stopień uzależnienia od komputera.Jak to wygląda u mnie.Jak poznać,że "ma się z tym problem".
Anna Maria

Komputer

przez diatas 25 paź 2012, 19:38
uzależnienie od komputera jak każde inne uzależnienie poznaje się po objawach odstawiania
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

Komputer

przez ekspert_abcZdrowie 25 paź 2012, 19:40
kasiątko, o uzależnieniu od komputera można mówić wówczas, gdy komputer i Internet zaczyna zajmować najważniejsze miejsce w życiu człowieka z jednoczesnym zaniedbywaniem innych sfer życia (zainteresowań, codziennych obowiązków, kontaktów z ludźmi itp.). Uzależnienie od Internetu zaczyna się, kiedy zaczynamy nieprawidłowo korzystać z Internetu, czyli spędzamy przed komputerem nawet kilkanaście godzin. Kryterium ilościowe (ilość spędzonego czasu przed komputerem) czasami może być jednak niemiarodajne. Nie każda osoba, która długo siedzi przed komputerem, musi od razu być od niego uzależniona. Coraz częściej bowiem komputer staje się narzędziem pracy, dlatego ludzie mogą korzystać z sieci przez 8-9 godzin, ale nie są uzależnieni. Dla nich komputer jest narzędziem pracy, jak dla ogrodnika, np. łopata. Siecioholik odczuwa zwykle kompulsywną potrzebę korzystania z sieci w różnych celach i nie potrafi jej opanować. Pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/czy-jestes- ... -komputera znajdziesz test, na podstawie którego można się przekonać, czy jest jakieś ryzyko wejścia w nałóg komputerowy. Oczywiście nie jest to żaden diagnostyczny test, ale warto go zrobić, by zobaczyć, na ile "zdrowo" korzysta się z komputera.
Psycholog

Komputer

przez Anna Maria 25 paź 2012, 19:57
ekspert_abcZdrowie, dziękuję

Wynik testu to 12,ale na niektóre miałam problem by odpowiedzieć typu ze znajomymi bo ja innych znajomych poza siecią nie mam i raczej mam opory przed utrzymywaniem dłuższych znajomości.Pytanie o bezsenność też jest trudne bo ja śpię tylko i wyłącznie dzięki lekom o działaniu m.in.nasennym.
Anna Maria

Komputer

przez Nicky 25 paź 2012, 20:55
Sprzedaj komputer

Komputer

przez moniqe33 25 paź 2012, 23:56
....a za pieniadze kup sobie inny nałóg
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

Komputer

przez multikonto 26 paź 2012, 00:01
Komputer dobra rzecz!
Człowiek zemsta!

Komputer

przez Nicky 26 paź 2012, 09:04
EE tam, tylko wzrok sobie psujesz..i jeszcze rachunki za prąd..

Komputer

przez ekspert_abcZdrowie 26 paź 2012, 12:19
Owszem, komputer jest dobrą rzeczą, potrzebną i wartościową, jeśli mądrze się z niej korzysta :) Niestety, utrata kontroli nad użytkowaniem Internetu i komputera może prowadzić do niebezpiecznego nałogu – siecioholizmu (ang. Internet Addiction Disorder, IAD). Wtedy faktycznie nie tylko pojawiają się wyższe rachunki za prąd albo następuje pogorszenie wzroku, ale wiele innych skutków uzależniania od komputera o charakterze fizjologicznym, społecznym czy psychologicznym. Długie siedzenie przed komputerem może skutkować wadami postawy, bólami karku, zmęczeniem oczu, bólami głowy, nadwagą wskutek biernego stylu życia i braku aktywności fizycznej, zaniedbywaniem obowiązków zawodowych, zanikiem więzi z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi, całkowitą ucieczką w wirtualny świat, zaburzeniami rytmu okołodobowego, spadkiem koncentracji uwagi itp. Więcej na ten temat pod linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/skutki-uzal ... -komputera.
Psycholog

Sortuj wg