Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez Ryfka 22 kwi 2015, 19:33
Michaela nie wiem co Ci mogę doradzić! Tak minoł rok odkąd odstawiłaś benzodiazepiny i mogłaś dostać takiego nawrotu depresji. Ja też tak miałam i nawet stałam przy otwartym oknie i chciałam sobie nim wyskoczyć. Nie wiem jak to jest u ciebie ale jak dajesz radę wytrzymać to nic nie bierz. A po tym zastrzyku Ci się polepszyło? I czy do tego SSIR dostałaś jakąś benzodiazepinę? Może Przemek 44 Ci coś doradzi jakby był na forum. Bo ja to już głupia jestem bo szkoda zmarnować tego Twojego roku abstynencji i pakować się spowrotem w psychotropy.

przez Michaela 22 kwi 2015, 19:46
dostalam zastrzyk i po pol godziny czułam się dobrze , i nic innego mi nie kazał wieczorem jeść tylko te tabletki Opipram, i naprawdę nie wiem co robić , bo sie boje jutrzejszego dnia czy ponownie mnie nie ściśnie to naprawdę jest straszne :(
liffe is beautiful, just need to know how to live

przez Michaela 22 kwi 2015, 19:55
Rafka .... przeczytaj to, bo ja nic nie rozumiem prosze ciebie kochana ......... http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przew ... czenie-350

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ryfka 22 kwi 2015, 20:02
Michaela przeczytałam to i też nic z tego nie rozumię. Lek należy do grupy benzodwuazepin a piszą że jest to SSIR. Przykro mi ale nic Ci nie doradzę bo niechcę żeby Tobie stała się jakaś krzywda przez moje porady.

przez Michaela 22 kwi 2015, 20:14
poczekam na Przemka , może on cos będzie wiedział , dzis wieczorem mam zjesc pol tabletki to jest 025 mg .. i nie wiem co mam zrobić , Rafka skarbie rozumiem Ciebie doskonale , moze Przemek przyjdzie .. poczekamy

przez JERZY62 22 kwi 2015, 20:48
Michaela, co podałaś tego linka http://www.termedia.pl/Czasopismo/Przew ... czenie-350 ten lek pisze tam że to Pramolan a Pramolan to nie benzodiazepina.
Pramolan - Opipramol http://www.doz.pl/leki/p2395-Pramolan
Pramolan - Opipramol to na 100% nie benzodiazepina, kiedyś zażywałem Pramolan.
♪♪♪

przez Michaela 22 kwi 2015, 20:56
JERZY1962 :( a to jest to samo co Opipramol ? brales to i prosze powiedz mi jak sie czules , czy dzialal ci na leki ogolmie na depresje ..

przez Michaela 22 kwi 2015, 21:00
jakie miałeś skutki uboczne , ogólnie twoje samopoczucie , i czy od razu działał

przez JERZY62 22 kwi 2015, 21:04
Michaela, tak to jest to samo co Opipramol (Pramolan - Opipramoli dihydrochloridum) i to nie jest benzo a jak się po nim czułem to już naprawdę nie pamiętam, tyle co mogę pomóc.

Pramolan - wskazania: http://www.doz.pl/leki/p2395-Pramolan
Stany depresyjne przebiegające z lękiem, niepokojem, napięciem i zaburzeniami snu. Nerwice układu sercowo-naczyniowego i pokarmowego. Zaburzenia okresu przekwitania.

I to też nie jest SSRI
♪♪♪

przez Ryfka 22 kwi 2015, 21:47
Michaela no i prosze! Nie ma Przemka44 ale nasz Jerzy1962 pięknie Ci to wytłumaczył. Możesz brać ten Promolan bo ja chyba też go kiedyś miałam on spowalnia kołatanie serca z tego co pamiętam i rzeczywiście nie jest ani SSIR ani Benzodiazepiną.

przez Michaela 22 kwi 2015, 21:49
JERZY1962,, dobrze dziękuję Tobie drogi , jeszcze będę grzebać w necie , w każdym bądź razie dziś ich nie będę brać .. Rafka dziekuje bardzo Tobie tez :smile:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez Ryfka 22 kwi 2015, 21:56
Michaela ja miałam napady depresji do jakichś trzech lat po odstawieniu alproxu tak że to nie jest jakaś nowa choroba tylko jeszcze skutki odstawienia tego świństwa relanium. Jak możesz to nie bierz tego,a jutro jak będzie dalej nieciekawie to weź tabletkę. Zobaczyłam teraz fotkę tego promolanu i rzeczywiście to jest ta zielona tableteczka. Ona spowalnia kołatanie serca i troszkę uspokaja.

przez JERZY62 22 kwi 2015, 22:24
Michaela,,, Pramolan to jest trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny.
Wskazanie do stosowania: Stany depresyjne przebiegające z lękiem, niepokojem, napięciem i zaburzeniami snu. Nerwice układu sercowo-naczyniowego i pokarmowego. Zaburzenia okresu przekwitania.

http://www.doz.pl/leki/p2395-Pramolan
♪♪♪

przez Arasha 22 kwi 2015, 23:39
Michaela, kochana, szkoda, że nie byłam wcześniej na forum dzisiaj, bo bym Cię uspokoiła ;) Bardzo mi przykro, że tak niespodziewanie wróciło do Ciebie gorsze samopoczucie i lęki :(
Pramolan to jest, tak jak napisał Jerzyk, stary trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny, ostatnio co prawda rzadziej przepisywany, bo wyparły go m.in. leki z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny ( czyli popularnie SSRI ), do których należy między innymi Seronil ( fluoksetyna ). Ale jest sporo osób, którzy źle reagują na SSRI i wówczas lekarze próbują na nich leków z grupy trójpierścieniowców takich jak Pramolan czy Doksepin. Generalnie to są dość bezpieczne leki, mają trochę inne skutki uboczne ze względu na inny profil działania ( mogą powodować suchość jamy ustnej, zaparcia, ale przy małych dawkach te objawy nie powinny być nasilone ). Myślę, że warto spróbować, jak nie będziesz się dobrze czuła, to odstawisz, a może się okazać, że dobrze na Ciebie zadziała ;)

Ja mam dostęp do Vademecum leków ( rodzina lekarzy ) i faktycznie mylące jest określenie, że opipramol to pochodna dibeznoazepiny, ale nie jest to lek z grupy benzodiazepin. Zresztą ma inne działanie niż większość benzo ! Sprawdziłam jeszcze w książce, którą sobie niedawno skserowałam o "Lekach psychotropowych stosowanych w terapii zaburzeń psychicznych" z serii Biblioteka Lekarza Praktyka, więc wiarygodne źródło ! I tam jest wyraźnie oddzielona część Leki anksjolityczne o innych mechanizmach działania, do których zalicza się hydroksyzynę, buspiron ( pod nazwą handlową Spamilan )
i właśnie opipramol. Wskazania do stosowania tego ostatniego są następujące - Wieloletnie doświadczenia kliniczne wskazują, że podstawową cechą opipramolu jest działanie anksjolityczne ( czyli uspokajające ), nie zaś wpływ na pierwotnie obniżony nastrój. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia lękowe o różnych przyczynach, w tym z wtórnym obniżeniem nastroju. Także spokojnie, jeżeli będziesz jutro nadal nerwowa, to spróbuj przynajmniej raz dziennie wziąć i zobaczysz, jak się będziesz czuła. Ściskam serdecznie :*
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg