Czujecie się na siłach zakładać rodziny?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Arasha 01 lis 2014, 20:13
detektywmonk napisał(a):
Arasha napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ale piszecie tylko w kwestii finansowej, a kwestia odpowiedzialność i dorosłości :?:

A widziałeś chociaż jedną osobę na tym forum, która czułaby się odpowiedzialna i dojrzała :shock: ???

Jakbym poszukał to bym znalazł :mrgreen:

Masz na myśli siebie :shock: ???
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez wiejskifilozof 01 lis 2014, 20:15
No nie,nie myślałem :D ale ja o tym mowa...

przez estera1 01 lis 2014, 20:26
a ja bym chciała najmniej dwójke :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 18 lis 2014, 14:43
Arasha napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ale piszecie tylko w kwestii finansowej, a kwestia odpowiedzialność i dorosłości :?:

A widziałeś chociaż jedną osobę na tym forum, która czułaby się odpowiedzialna i dojrzała :shock: ???

Ja myślę, że są na forum takie osoby.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Storożak 18 lis 2014, 16:19
Ja mam dwójkę, wychowuję je sama (tzn. większość czasu, bo ojciec też). To jest ogromna odpowiedzialność i czasem mi się wydaje, że nie mam siły na to, ale tak na prawdę, to żyję chyba tylko dzięki nim. Kiedy są ze mną widzę jakiś sens, przyszłość, nie mam czasu na użalanie się nad sobą.
Jeśli chodzi o zarzuty braku odpowiedzialności, mogę tylko powiedzieć, że nie wiedziałam jaki mam problem zachodząc w ciążę. Nikt mi nie powiedział, że prawdopodobnie zawsze bedę miała skłonności do depresji i czasem będzie lepiej, czasem gorzej. Dopiero teraz o tym wiem, no i ten fakt mnie przeraża, ale wiem też, że dziewczynki mają kochającego je ojca i dziadków oraz masę innych osób. Myślę, że mają dobre życie (mogłyby mieć lepsze, jakby nam z mężem się udało, ale bywa), mają wszytsko czego im potrzeba. Nie żałuję tego, że jestem matką.

P.S. Nie zmieniła mi się figura po porodach, żadne rozstępy itp. także to sprawa indywidualna.
Pie.dole nie biore...

przez mel24 21 gru 2014, 14:53
myślę, że nigdy się nie zdecyduję na dziecko.

przez wel2 21 gru 2014, 14:57
yeyku, co za temat ;-)

mnie się wydaje że jak się obudzę w wieku 80 lat to też będę sama. że bez różnicy. może będę miała szczęście i będę mieć więcej zwierząt w domu i siłę na nie. ale nic więcej pewnie się nie zdarzy.
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Sortuj wg