Nienormalna sytuacja z drugą osobą.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 16:57
No więc sam potwierdzasz, że wybierasz nieodpowiednie dziewczyny, przecież to jest argument popierający tezę złego wyboru potencjalnej partnerki
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez Bonus 02 cze 2013, 17:06
To tak samo, jak się kogoś poznaje w rzeczywistości, a ktoś powie: "Ja jestem wolna/wolny, żadnych zobowiązań, możemy się poznać i być razem".
Ale ktoś nie ma tego napisane na czole, a ta osoba powiedziała, przekonała, że "jest wolna". A prawda wygląda inaczej, bo ta osoba okłamała, przekręciła i w rzeczywistości, jest już w związku, nawet ma dzieci. A okłamała, by inna osoba się zainteresowała kimś, kto nie ma zobowiązań i jest wolny.
Podobnie mogło to wyglądać ze strony mojej koleżanki, która mnie przekonywała do tego, że "ona jest sama i nie ma dzieci". Ludzie tak postępują i kręcą, bo szukają "nowych wrażeń" z kimś innym. W dobie Internetu i portali randkowych, jest to coraz popularniejsze. Zresztą w realnym życiu też.
Ile jest mężatek, które "na boku" poznają innych facetów i to nie tylko do seksu. To jest w porządku wobec ich partnerów? Zero uczuć dla drugiej osoby.
Liczy się dobra przyjemność, a teraz to seks stał się modny.

-- 02 cze 2013, 16:12 --

No to nawet, jak wybieram "nieodpowiednie", to co ja mogę na to poradzić? Ja nie mam żadnej mocy, która sprawiłaby, że wybrałbym właściwą.
A może to taka sytuacja głupia jest? A jaki ja mam na to wpływ? Ja zawsze chciałem dobrze, starałem się o to, aby znajomości były normalne i na stałe. Co więcej mogłem?
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 17:14
nie wiem czy nie rozumiesz czy jaja sobie robisz. NIE MA ZNACZENIA CO ROBI LUB ROBIŁA TAMTA OSOBA ISTOTNE JEST ŻE TY JĄ WYBRAŁEŚ DO ZNAJOMOŚCI. tutaj chodzi o twoje wybory a nie o to czy tamta osoba piła, oszukiwała, chodziła nago po ulicach czy malowała całe ciało na zielono. Istotą zagadnienia jest TWÓJ WYBÓR.
Wybieranie partnerów przerabia się NA PSYCHOTEARPII

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bonus 02 cze 2013, 17:15
A psychoterapia, to co może w takim przypadku? Oni przecież tam nie są telepatyczni i nie są jakimiś magikami...Ja też, sam wiem, co chce dobrze zrobić. Dla siebie, sam chce dobrze i tak robię. A, że nie wychodziło, to ja na to wpływu nie miałem.

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 17:17
Psychoterapeuta jest magikiem od psychiki, dowiesz się na psychoterapii dlaczego trafiasz na takie a nie inne osoby a potem się dowiesz jak to zmienić. To jest właśnie magia psychoterapii

przez Bonus 02 cze 2013, 17:18
Ale czy Ty to rozumiesz, że ja nie miałem i nie mam wpływu na to, kogo wybieram? Ja decyduje o wyborze, ale kogo wybiorę i jaki kto będzie, to tego się nie da przewidzieć.
Chyba to jest logiczne? Ja nie jestem jasnowidzem...

-- 02 cze 2013, 16:21 --

Ale nie o taką magię mi chodziło. Można coś zmienić, ale czy na dobre? Nie róbcie tutaj ze mnie jakiegoś obłąkańca, do cholery!

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 17:21
A czy ty rozumiesz że partnerów wybieramy PODŚWIADOMIE i jest to jakiś konkretny rodzaj osób? Wybierasz osoby, które mają jakieś określone cechy PODŚWIADOMIE, więc na terapii dowiesz się dlaczego wybierasz takie a nie inne osoby i jak to zmienić. Dowiesz się jak działa twoja psychika, twoja podświadomość i nieświadomość

przez zmienny 02 cze 2013, 17:23
znudzona-ona, ale to chyba o jakimś konkretnym nurcie terapii mówisz, a może nawet o konkretnym psychoterapeucie?
zmienny

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 17:24
nie, dlaczego o konkretnym? mówię o tym co można zrobić na psychoterapii jeżeli się przychodzi z jakimś problemem, tutaj problemem jest wybór partnerki

przez Bonus 02 cze 2013, 17:27
Na takie sprawy w życiu, to nawet psychoterapeuta nie ma wpływu.
Ja nie jestem "ślepy" i poznając kogoś, umiem wyczuć ludzi, zaobserwować ich zachowanie, gesty, sposób wypowiedzi.
Jeśli ktoś mi nie odpowiada, to się nie interesuję tą osobą. Co tu może psychoterapia pomóc? Jak ja mam koleżanki w porządku, które znam długo i nie ma żadnych problemów w rozmowie z nimi. Ale to tylko koleżanki i jedna z nich to już jest zajęta.

-- 02 cze 2013, 16:29 --

Wiem, że psychoterapia pomaga i ja nie jestem temu przeciwny. Ale jaką mam gwarancję, ze po psychoterapii, od razu trafię na odpowiednią kobietę? Nie ma takiej gwarancji, nigdzie.

przez zmienny 02 cze 2013, 17:30
znudzona-ona, dlaczego na konkretnym? bo nie na każdej terapii pacjent jest analizowany w ten sposób by rozszyfrowywać jego podświadome wybory.
zmienny

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 17:31
buha ha ha ha, naprawdę jesteś zabawny, nie rozumiesz słowa pisanego czy co? piszę ci, że podświadomie czyli nie masz nad tym świadomej kontroli, kogoś wybierasz. Skoro nie masz świadomej nad tym kontroli to możesz sobie w tyłek wsadzić wyczuwanie ludzi, intuicję itp. Ale widzę, że tobie faktycznie nie można pomóc bo nie przyjmujesz do wiadomości prostych faktów.

-- 02 cze 2013, 17:34 --

zmienny, chodzę na 3 terapię i na każdej był element podświadomości, nieświadomości, dzieciństwa, relacji w rodzinie. Nie mówię o jakichś bzdurach typu hipnoza tylko normalnej pracy terapeutycznej.

przez Bonus 02 cze 2013, 17:34
I jeszcze raz to powtórzę: nie trafiałem tylko na takie "nie w porządku" kobiety, ale i na takie, które były w porządku. Ale jak trafia się na te "w porządku", czy nawet na te "właściwe", to też nie jest pewne, że z tego będzie od razu związek.
Mogą być inne przeszkody, które nie pozwolą na stworzenie związku. Tak się też dzieje.

-- 02 cze 2013, 16:35 --

Nic mnie to nie obchodzi. Swoje napisałem, ha, ha.

-- 02 cze 2013, 16:37 --

Każdy ma swoje zdanie i się tego trzyma. Ja nikomu nie zabraniam mieć swojego zdania i szanuje zdanie innych. A jak myślą inni, nie mój problem.

przez znudzona-ona 02 cze 2013, 17:38
jesteś beznadziejnym przypadkiem, gdybym była na twoim miejscu i miałabym całe życie problem ze związkami to bym skorzystała z każdej możliwości żeby to naprawić. psychoterapia mogłaby być takim narzędziem dla ciebie, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc. Ale ty nie chcesz spróbować więc po co ten wątek.

Sortuj wg