wspólne kąpiele córki z ojcem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez halenore 28 gru 2012, 17:07
Kąpiel dorosłego faceta z 8-latką uważam za nadużycie. Nie porównujmy tego z sytuacją, gdy 5 babek wejdzie do jednego klopa i plotkuje o rozmiarze biustu, sposobach na skuteczną depilację łonowców, majtach, podpaskach i tamponach.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Monar 28 gru 2012, 17:16
Natomiast uznała, że między dziećmi dozwolone jest dosłownie WSZYSTKO, bo są na tym samym poziomie rozwoju, łącznie z doświadczeniami seksualnymi na koloniach na przykład!

:shock: przez to, że moj 2 lata starszy brat ze mną przebywał, kąpał się do jakiegoś 6 roku życia (on miał 8 ) to właśnie widac, jak fajnie na niego wpłynęło. aż se nie radzi ze swoimi chorymi... reakcjami seksualnymi - nie wiem, jak to nazwac.
ale ja nie miałabym nic przeciwko tym kąpielom, byliśmy mali... tak samo jakby ojciec do mnie wchodził do wanny do 8 roku życia - jeśli zdawałabym sobie sprawę z tego, że nie krzywdził mnie, to... w czym problem? problem jest wtedy, gdy uświadamiamy sobie, że BYŁO COŚ WIĘCEJ. np. ojciec pokazywał swojego penisa córce i kazał jej go dotykac, masturbował się w wannie... ale przypuszczam, że... tego nie było.?
albo problem jest wtedy, gdy ogólnie ojciec robi krzywdę córce, po wyjściu z wanny (tak, jak mój brat chociażby... po kilku latach zapomniał, gdzie jest miejsce jego rączek...)

-- 28 gru 2012, 16:19 --

ja tak to widzę :bezradny: OJCIEC NIC ZŁEGO NIE ROBIŁ ? to o czym my wgl piszemy? nie było chorego zachowania, nie ma tematu...
Monar

przez halenore 28 gru 2012, 17:22
Problem jest kiedy dorosły chłop kąpie się ze swoją córką. Niech kąpie się z małżonką. Granice muszą być.
Natręt Gramatyczny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monar 28 gru 2012, 17:28
halenore, ale córka 8-letnia to jeszcze dziecko. co jest złego w NORMALNEJ kąpieli? jeśli nic jej nie robił, to w czym ku... problem?
Monar

przez Siding Spring 28 gru 2012, 17:31
takie 8 letnie dziecko ma juz duza swiadomosc. Kierujac sie tym co piszesz to i z 12 latkami mozna sie jeszcze kapac toc to tez jeszcze dzieci

przez Saraid 28 gru 2012, 17:32
Monar napisał(a):halenore, ale córka 8-letnia to jeszcze dziecko. co jest złego w NORMALNEJ kąpieli? jeśli nic jej nie robił, to w czym ku... problem?

dziecko świadome własnej seksualności ,a to duża róznica.
Saraid

przez kaja123 28 gru 2012, 17:34
Monar napisał(a): to o czym my wgl piszemy? nie było chorego zachowania, nie ma tematu...

:D no właśnie :D nie wiemy jak wyglądała sytuacja: może byli w bieliźnie, może się świetnie bawili, może ją molestował, może puszczali babelki, może miało podtekst erotyczny, może to w ogóle nie ma wpływu na obecne pożycie seksualne bo jak sama twierdzi było to dla niej zwyczajnie, moze i może i może..... bez sensu te dywagacje ;)

przez halenore 28 gru 2012, 17:36
Monar napisał(a):halenore, ale córka 8-letnia to jeszcze dziecko. co jest złego w NORMALNEJ kąpieli? jeśli nic jej nie robił, to w czym ku... problem?

W tym kr.wa, że 8-latka ma już sporą świadomość swojego ciała, a wspólna kąpiel może mieć dla niej kontekst seksualny i zdaje się, że tak właśnie było w przypadku autorki wątku.
Natręt Gramatyczny

przez Saraid 28 gru 2012, 17:41
Autorka tematu napisała wyraznie "mam problem''gdyby nie miała nie zakładałaby by wątku dotyczącego jej obaw .
Saraid

przez Monar 28 gru 2012, 17:42
kaja123 napisał(a):
Monar napisał(a): to o czym my wgl piszemy? nie było chorego zachowania, nie ma tematu...

:D no właśnie :D nie wiemy jak wyglądała sytuacja: może byli w bieliźnie, może się świetnie bawili, może ją molestował, może puszczali babelki, może miało podtekst erotyczny, może to w ogóle nie ma wpływu na obecne pożycie seksualne bo jak sama twierdzi było to dla niej zwyczajnie, moze i może i może..... bez sensu te dywagacje ;)

Autorka tematu napisała: Lubiłam te kąpiele

-- 28 gru 2012, 16:43 --

Svafa napisał(a):Autorka tematu napisała wyraznie "mam problem''gdyby nie miała nie zakładałaby by wątku dotyczącego jej obaw .

Bo przyjaciółka zrobiła jej z mózgu kisiel. Autorka tematu już sama nie wie, co ma myśleć. (z tego co widzę)
Niech sobie przypomni, czy to, że ojciec wchodził z nią do wanny jej przeszkadzało?
Raczej nie. BO DOBRZE SIĘ CZUŁA.
Monar

przez bittersweet 28 gru 2012, 17:44
lubudubu napisał(a):takie 8 letnie dziecko ma juz duza swiadomosc.
Nie wiem, może teraz dzieci nagle zyskały jakaś świadomość. Ja w wieku 8 lat nie mialam żadnej świadomości w temacie seksu i żadnych myśli na ten temat. Kapałam się z rodzicami /czasami zabierałam do wanny chomika jako zabawkę :mrgreen: / nie wiem jak długo, bo nigdy nie było to czymś ważnym ani istotnym, jedna z wielu rzeczy, którą się robi w dzieciństwie a potem przestaje, tak samo jak noszenie warkoczyków albo spanie z pluszakami.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez halenore 28 gru 2012, 17:44
Monar, autorka poruszyła też kwestię następującą - cytuję:
zagubionaaa0 napisał(a):w chwili obecnej mam problem z mezczyznami(sfera intymna) nie odczuwam zadnej przyjemnosci podczas seksu czasami sprawia mi to bol. mam rowniez dziwne preferencje odnosnie filmow erotycznych. lubie filmy w ktorych wystepuje ojciec i corka lub tez duzo starszy mezczyzna i nastolatka.
Natręt Gramatyczny

przez Monar 28 gru 2012, 17:45
halenore napisał(a):

W tym kr.wa, że 8-latka ma już sporą świadomość swojego ciała, a wspólna kąpiel może mieć dla niej kontekst seksualny i zdaje się, że tak właśnie było w przypadku autorki wątku.

Bo... przyjaciółka tak twierdzi.
Autorka tematu nie ma świadomości. Jej po prostu zasugerowano, że to MOŻE BYĆ źródło jej problemu.
Ale NIE MUSI.
Monar

przez Saraid 28 gru 2012, 17:45
Monar, Co nie znaczy ,że nie miało lub mogło mieć wpływ na jej psychikę ,nawet jesli je lubiła jako 8 letnie dziecko mozna wiele rzeczy lubić z czego póżniej wyrastaja problemy w przyszłości.
Saraid

Sortuj wg