zazdrosc:D

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez tahela 24 lis 2011, 17:18
tahela napisał(a):kubamzk,
dziwne cos hm jakby to ując , ale kiedys miałam powiedzenie, przeciez ja mam racje gdybym jej nie miał ato bym o tym wiedziała, znajomi juz tyloko reagowali no ty masz racje bo gdybys jej nie miała to bys o tym wiedziała, wyrosłam , ale włacza sie czasem, powyzszy przykład ;) dowodem

ej przeciez pisze prosto i wyraźnie,ze ja mam rację a jak bym jej nie miała to bym o tym wiedziała,ze nie mam jej czyli racji a znajomi tylko na ten argument machali juz ręka, ludzie no przeciez pisze wprost o co chodzi myslec tez trzeba nie tylko czytać :twisted: ,
jest przecinek czyli zmiana mysli ,ze wyrosłam z tego, znowu przecinek ze czasem się włacza , znowu oprzecinek czego dowodem powyzszy przykład czyli post wyzej w którym napisałm ,ze miałam rację bo zawsze mam i pusciąłm oko na koncu,ze z ta racja to nie zawsze tak jest do końca, ze z przymruzeniem oka jednak do tego podchodze , a tu takie niezrozumienie..oj, oj
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez kubamzk 24 lis 2011, 17:36
encyklopedia mowi: 'Osoba dojrzała emocjonalnie świadomie uczestniczy w otaczającej ją rzeczywistości, stosując rozsądek przy podejmowaniu decyzji i w relacjach interpersonalnych, a nie, jak dotychczas, kierując się tylko reakcjami emocjonalnymi.'

o to mi chodzilo piszac ze: 'wczesniej tez zastanawia sie nad konsekwencjami swego postepowania, a nie ze najpierw cos robi a pozniej mysli ze faktycznie nie bylo to dobre, a przy kolejnej okazji znow popelnia ten sam blad..w tym sensie chodzilo mi o niedojrzalosc'
'to co widoczne jest tymczasowe, natomiast to co niewidoczne jest wieczne'

przez tahela 24 lis 2011, 17:51
kubamzk napisał(a):mowie o celach w tym sensie ze kotos wie dlaczego robi to czy tamto, wczesniej tez zastanawia sie nad konsekwencjami swego postepowania, a nie ze najpierw cos robi a pozniej mysli ze faktycznie nie bylo to dobre, a przy kolejnej okazji znow popelnia ten sam blad..w tym sensie chodzilo mi o niedojrzalosc

Widzisz i i na tym polega rozmowa, dialog pomiedzy ludźmi. Napisałes o celach w taki sposób, że można było Twoja wypowiedx zrozumiec niejednoznacznie podjełam temat napisałm co sadze o celach i dojrzałosci. Przeczytałez zrobiło mi sie miło z tego powodu, odpisałes zrobiło mi sie jeszcze milej, wytłumaczyłes co miałes dokładnie na mysli. Przczytałam i zgadzam sie w tym momencie z toba pod wpływem wymiany zdan i poglądów wypracowaliśmy consensus.
Dojrzały człowiek zdaje sobie sprawę z podejmowanych przez siebie czynów, jak równiez próbuje przewidziec skutki owych czynow własnych, i zawsze powinien liczyc sie z konsekwencjami tego czego dokonał, jak roownież powinien zdawać sobie sprawę z tego, ze nie wszystko da sie przewidziec i moze wydazyc sie cos niespodziewanego. Równiez powinien postępowac tak by w przyszłości nie popełniać tych samych błedów licząc sie równiez z tym, ze ma skłonnosci do danych zachowań i cos takiego jak bład moze zssię jednak wkraśc w jego zachowanie , jak i równiez z tym, że spontanicznośc bywa piekn ai nie wszystko da sie zaplanowac, jak cos nie wyjdzie nie denerwowac sie odpuścic, nikt w koncu nie jest ideałę, prawda ?
Niemniej istnieje takie cos jak wydarzenie przyczynowo - skutkowe i nawet sedzia wydjąc wyrok lub dokonując kwalifikacji czynu okreśła czy sprawca był w stanie przewidziec swoje zachowanie, dokładnie je ocenić okreslic jego skutki. Jezeli był w stanie to otrzymuje najwyższa z mozliwych kar natomiast jezeli, wchodza w zakrez tematu tzw. okoliczności łagodzące czyli sprawca nie był w stanie przewidziec skutków swojego zachowania ponieważ dokonał tylko danego zachowania a skutki były juz niezalezne od niego(moze się tak wydazyć) dokonuje sie innej kwalifikacji czynu i wymiar kary ulega wtedy zmniejszeniu, również istnieje takie cos jak zamiar czyli czy sprawca miał zamiar popełnic przestepstwo, jesli popełnił czy przestepny a nie miał zamiaru dokonania go jest to równiez okolicznosc łagodząca.
Sąd wydajac wyrok bierze pod uwage te wszystkie okolicznosci i dlatego bywa tak,że ktos dostaje mały wyrok i opinia publiczna jest tym wyrokiem oburzona a na wysokośc wyroku nie wpłynęło tylko dokonanie czynnnu przestepnego , ale równiez wszelki okolczicznoości towarzyszące dokonaniu danego czynu, to tak sie rozpisałm , coś nie cos pamietam jednak z tych moich studiów uf.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zagubiona28 24 lis 2011, 17:57
kubamzk, Twoja pewność siebie jest tylko pozorem, wewnątrz jesteś niepewnym siebie człowiekiem o słabym poczuciu swojej wartości. Chyba, ktoś w przeszłości wystawił Twoje zaufanie na ciężką próbę, skoro teraz uważasz, że wyjście Twojej partnerki bez Ciebie może skończyć się potencjalną zdradą. Poniekąd Cię rozumiem, bo zazdrość i mi towarzyszy, bo ktoś już nie raz zburzył moje zaufanie. Piszesz o dojrzałości, ale dojrzałośc to nie tylko zastanawianie się nad konsekwencjami swojego działania. Jeśli jesteśmy w związku, nie oznacza to, że stajemy się nawzajem swoją własnością, każdy powinien zachować rónież swoją odrębność. Swoimi zakazami sam powodujesz, że druga strona się sprzeciwia. Nie tylko Ty jesteś ważny, potrzeby drugiej strony również. Aha, i musisz pamiętać że jesteśmy ludźmi, i pewnie każdemu zdarzylo się raz zrobić coś a dopiero pomyśleć.
"Zawsze kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość." Paulo Coelho

przez kubamzk 24 lis 2011, 17:58
tahela napisał(a):
dziwne cos hm jakby to ując , ale kiedys miałam powiedzenie, przeciez ja mam racje gdybym jej nie miał ato bym o tym wiedziała, znajomi juz tyloko reagowali no ty masz racje bo gdybys jej nie miała to bys o tym wiedziała, wyrosłam , ale włacza sie czasem, powyzszy przykład ;) dowodem

ej przeciez pisze prosto i wyraźnie,ze ja mam rację a jak bym jej nie miała to bym o tym wiedziała,ze nie mam jej czyli racji a znajomi tylko na ten argument machali juz ręka, ludzie no przeciez pisze wprost o co chodzi myslec tez trzeba nie tylko czytać :twisted: ,
jest przecinek czyli zmiana mysli ,ze wyrosłam z tego, znowu przecinek ze czasem się włacza , znowu oprzecinek czego dowodem powyzszy przykład czyli post wyzej w którym napisałm ,ze miałam rację bo zawsze mam i pusciąłm oko na koncu,ze z ta racja to nie zawsze tak jest do końca, ze z przymruzeniem oka jednak do tego podchodze , a tu takie niezrozumienie..oj, oj

zgadzam sie ze mam zachwiana pewnosc siebie..jednak niemozliwe zebys zawsze miala racje i wszystko wiedziala, bo wowczas musialabys byc doskonala;p hehe

przez tahela 24 lis 2011, 18:08
kubamzk,
Widzis zjakiego p[osta napisałm hihi a Ty wtymczasie dopisałes swojego, Co do Twojego przykładu wczorajszego z kierowca i policjantami również wyjąśniam, chodzi tutaj o skutek i przyczyne, kierowca, który prowadzi samochód po spozyciu alkocholu jest zagrozeniem dla zdrowia i zycia publicznego, w trakcie dokonania czynu jego swiadomosc jest wyłączona czyli nie zdaje sobie skutku z dokonania własnego czynu, z tym, ze w tym przypadku ustawodawca przyjął taką regułez, osoba , kierująca pojazdem mechanicznym , która spożywała wcześniej alkohol mogła przewidziec swoje zachowanie jak i skutki związane z tym zachowanie jeszcze przed spozyciem srodka odurzajacego, czyli, ze np. idac na dyskoteke czy na imieniny do cioci Gieni bedzie spozywać np. alkohol jeżeli pojechała tam samochodem to nie powinna pic, jęzli piła to wyszła z załozenia,ze będzie prowadzić pojzad mechaniczny po spozyciu alkoholu, dlatego wyłaczenie świadomości w czasie spowodowania wypadku nie wyłacza odpowiedziłaności a za samo prowadzenie pojazdu mechanicznego obowiazuje srodek karny równiez poniewaz osoba taka stwarza zagrozenie dla zycia i zdrowia publicznego, innych osób jka stwarza rozwniez zagrozenie dla porządku publicznego Stworzenie zagrorzenia jest również kralne.
Przestepstwo natomiast dzieli sie na poszczególne etapy
1. zamiar,
2.przygotowanie,
3. dokonanie.
Zamiar nie ejsst karalny np. przygotowanie jest karalne wniektórych przypadkach. np. ktos chce wysadzic most w powietrze i zaczął w domu konstruowac bombe , w tym wypadku przygotowanie jest karalne, natomiast ktos chce kogos zabic noże w celu czego udał sie do sklepu po noz, tutaj przygotowanie nie jest karalne poniewaz zakup noż jest legalny.
To wszystko z pamieci ,, czasem otwiera mnie si e jakas taka klapka i wtedy zaczynamech, dobra .

-- 24 lis 2011, 17:15 --

kubamzk,
Przeciez napisałam ,ze wyrosłam , nie? i ze podchodze do tego z przymrużeniem oka hehe i co , ale pociesze Cie nikt nie jest doskonały, dosłownie nikt , i pociesze Cie jeszcze fanie się z toba rozmawia , mimo Twej i mej niedoskonałosci , tulam Cie hihi
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez kubamzk 24 lis 2011, 18:27
pani wladzo poddaje sie:D hehe czlowiek pijacy alkohol jest swiadomy ze wsiadajac poniej za kierowniece moze zrobic cos glupiego, nawet nie wsiadaqjac zaa kierownice, poprostu picie alkoholu wiaze sie z pewnym ryzykiem..tak jak jest w wypadku pujscia na impreze bez chlopaka tudziez dziewczyny;) a skoro tak to dlaczego mamy sie swiadomie narazac..to tylko teoria ale w nawiazaniu do twojej wypowiedzi tak mi sie pomyslalo

i dzieki za wyrozumialosc:D

przez tahela 24 lis 2011, 18:46
kubamzk,
Co do tego to istnieje równiez możliwosc dokonania czynu przestępnego czyli popularnie zwąc przestepstwa be zamiaru co jest duża tzw. oklicznoscią łagodząca i ma wpływ na kwalifikacje czynu , czyli jak widzisz ustawodawca jednak jest przezorny a Kodeks min rózwniez Karny został opracowany biorac pod uwage równiez kodeksy inn cy krajów i systemy prawne w nich obowiazujace.
Oczywiscie cały czas mowimy o czynach zabronionych prawnie a najlepszym sposobem na ochronienie sie przed konsekwencjami jest niedokonywanie owych czynów czyli wracjąc do dyskusji , jak jestes w związku nie sypiaj z nikim innym, prawda. MaM NADZIEJE,ZE RÓWNIEZ DOSZLISMY TUTAJ DO KONSENSUSU CZYLI ZDRADZAC SIE JEDNAK NIE WOLNO I TAK JEST PRAWIDŁOWO.
Jak to śpiewał Grzesiu Turnau ,, o d słowa do słowa powstaje rozmowa<< mam nadzieję, ze nam sie udało porozmawiac. Nadzieja matka głupich , ale każda matka kocha swoje dzieci.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zagubiona28 24 lis 2011, 18:48
Według tego co pizesz to w ogóle wyjście gdziekolwiek bez partnera wiąże się z ryzykiem zdrady. To co ja mam powiedzieć, jak mój mąż pracuje zagranicą i przyjeżdża do domu co dwa tygodniue?? Zakazać jeździć mu do pracy, bo jak mnie tam nie ma to na pewno mnie zdradzi??
"Zawsze kiedy robię plany na przyszłość, zaskakuje mnie teraźniejszość." Paulo Coelho

przez christina122 24 lis 2011, 19:00
Chłopak napisał mi takiego smsa:
-Całowałem się z dziewczyną..
Zapytałam się go przez sms : Z jaką dziewczyną ??
-Z koleżanką..
Potem napisałam mu takiego smsa: nie chcę Cię już znać, żegnaj.
Odpisał : Oj przepraszam, to był głupi żart, chciałem sprawdzić, czy mi uwierzysz..
Wydzwania.

A ja mu nie wierzę. nie wiem co mam zrobić.
Urwać kontakt ?
Może rzeczywiście żartował ???

PROSZĘ DORADŹCIE MI.

przez kubamzk 24 lis 2011, 19:00
tahela, spoko dalismy rade, wiem znaczeni wiecej niz kilka dni temu onoscie podejscia do dziewczyn:) niby tylko rozmowa a jednak wniosla sporo..

-- 24 lis 2011, 18:02 --

christina122 napisał(a):Chłopak napisał mi takiego smsa:
-Całowałem się z dziewczyną..
Zapytałam się go przez sms : Z jaką dziewczyną ??
-Z koleżanką..
Potem napisałam mu takiego smsa: nie chcę Cię już znać, żegnaj.
Odpisał : Oj przepraszam, to był głupi żart, chciałem sprawdzić, czy mi uwierzysz..
Wydzwania.

A ja mu nie wierzę. nie wiem co mam zrobić.
Urwać kontakt ?
Może rzeczywiście żartował ???

PROSZĘ DORADŹCIE MI.

znajac facetow powiedzialbym ze sie calowal, jednak osobiscie go nie znam i nie bede osadzal, chyba znasz go najlepiej ty i powinnas byla wiedziec na co go stac;)

-- 24 lis 2011, 18:04 --

zagubiona28 napisał(a):Według tego co pizesz to w ogóle wyjście gdziekolwiek bez partnera wiąże się z ryzykiem zdrady. To co ja mam powiedzieć, jak mój mąż pracuje zagranicą i przyjeżdża do domu co dwa tygodniue?? Zakazać jeździć mu do pracy, bo jak mnie tam nie ma to na pewno mnie zdradzi??

widzisz trzeba umiec rozgraniczyc prace zawodowa od wyjscia na impreze, praca to mus konieczny i malo kto chodzi do pracy dla przyjemnoisci, natomiast wyjscie na impreze to rozrywka, przyjemnosc..to taka subtelna roznica

przez tahela 24 lis 2011, 19:33
kubamzk,
nie do końca się zgodze hihi , wiesz do pracy jak ktos pracuje chodzi codziennie i spędza tam przynajmniej z obowiazku 8 godzin a na imprezy rzadko, także w pracy powstaje duzo więcej romansów niz na imprezach, ludzie razem wspólpracuja, rozmawiaja o rozwiazywaniu róznych problemow, ida na ugode i co tu duzo mowic , wielu ludzi romansuje w pracy i nie mowię o jakiś tam flirtach tylko ludziom potrafi odbic takrze jedyne czemu musimy wierzyc to zasadom naszego partnera i temu,ze jest porzadnym człowiekiem , nie ma innej rady i ze naprawde nas kocha i chce byc nam wierny z własnego wyboru, nieprzymuszonego
fajnie,ze rozmowa cos wniosła :):):)
christina122,
sorry , ale takie pytania zawsze jakoś mnie rozwalaja a skąd inernauci maja wiedziec czy sie całował naprawde czy nie, my tego nie wiemy, mogł rzeczywiście cię sprawdzać albo sobie tak głupkowato zazartowac
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez depresyjny86 24 lis 2011, 19:42
Odbierz od Niego ten telefon christina i pogadaj z Nim.
:)

przez kubamzk 24 lis 2011, 20:04
nie do końca się zgodze hihi , wiesz do pracy jak ktos pracuje chodzi codziennie i spędza tam przynajmniej z obowiazku 8 godzin a na imprezy rzadko, także w pracy powstaje duzo więcej romansów niz na imprezach, ludzie razem wspólpracuja, rozmawiaja o rozwiazywaniu róznych problemow, ida na ugode i co tu duzo mowic , wielu ludzi romansuje w pracy i nie mowię o jakiś tam flirtach tylko ludziom potrafi odbic takrze jedyne czemu musimy wierzyc to zasadom naszego partnera i temu,ze jest porzadnym człowiekiem , nie ma innej rady i ze naprawde nas kocha i chce byc nam wierny z własnego wyboru, nieprzymuszonego
fajnie,ze rozmowa cos wniosła :):):)
christina122,
sorry , ale takie pytania zawsze jakoś mnie rozwalaja a skąd inernauci maja wiedziec czy sie całował naprawde czy nie, my tego nie wiemy, mogł rzeczywiście cię sprawdzać albo sobie tak głupkowato zazartowac

faktycznie masz racje..jednak jakos do mnie przemawia fakt ze do pracy musi isc a na impreze chce..jeszcze taka rzecz ze nie zawsze w pracy mamy stycznosc z plcia przeciwna, a nawet jezeli mamy to znow mniejszosc ma takie mozliwosci zeby nawiazala sie wiez. nie wiem czy dobrze to nazwe ale to tak jak jest roznica w dopuszczaniu i powodowaniu czegos.

Sortuj wg