tajemnice..pomozcie

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

tajemnice..pomozcie

przez Vian 10 sie 2011, 13:32
essprit, no ale jak on ją ma w dupie i jej mówienie, to co ma dziewczyna zrobić? Tym bardziej, że jej brat i matka stoja po stronie pasożyta?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

tajemnice..pomozcie

przez essprit 10 sie 2011, 13:57
Mówić wprost, przy wszystkich.

Nie cichaczem, na boku jednej bądź drugiej stronie.

W konkretnej sytuacji - spokojnie zwracać uwagę.

A kwestię finansowania - to akurat powinni rodzice zakomunikować delikwentowi wprost.
A że tego nie czynią (nie potrafią, boją się etc.) - to JA akurat w jakieś lużnej gadce, też przy innych, jakoś wspomniała. Np.: Ostatnio ja kupowałam to to i to, to teraz twoja kolej na kupno proszku, płynu, zapłaty czynszu ...

Livcia, a ile Ty masz lat ?

tajemnice..pomozcie

przez Livcia 10 sie 2011, 15:42
Mam 25 lat. To aby on sie dołożył nie ma mowy. Nie pracuje, z tego co wiem ma długi. Chce być naszą domową gosposią i robić tak jakby był u siebie a to sie nie da. Bo są jeszcze inni domownicy w tym domu którym to nie odpowiada, ale Oni już w ogóle nie mają nic do powiedzenia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

tajemnice..pomozcie

przez essprit 10 sie 2011, 16:21
Dobre !

Ale kto w tym domu rządzi ?

To twoi rodzice powinni takie rzeczy ustalać !
Jeżeli Wam się to nie podoba to dlaczego tego nie mówicie ?
Dlaczego tak łatwo Was "wykorzystywać" ?

Jaką to moc "sprawczą" ma brat, że nikt jemu się nie postawi ?
Że nikt Wam nie dał zasad i reguł panujących w domu ?

Najlepiej - na terapię rodzinną ;)
Wszyscy ! Serio piszę.

tajemnice..pomozcie

przez Livcia 10 sie 2011, 17:40
Mówimy, że Nam źle. Ale Mama chroni brata przed światem. Jest jak pod kloszem. Tato zwróci uwage to jest najgorszy, Mama- tak jakby nic nie widziała. Istna rywalizacja o poparcie dzieci. To nie jest tak, że ja się żalę teraz.. już dawno mówiłam, że tak nie może być.. Po ciężkim okresie na który składało się wiele czynników stresujących już nie daję rady. cierpliwość się skończyła, nazbierało się za wiele. I tak wiem, że terapia.. ja byłam już u specjalisty ale innych nie zmuszę jeśli nie chcą niczego zmienić. Nawet gdy w gabinecie mówią mi , że mam prawo tak się czuć, i co trzeba zmienić inni ( mama) to podważają. A Tu jest jeszcze dziecko(siostra), które naprawdę jest już wystarczająco zniszczone psychicznie.

tajemnice..pomozcie

przez essprit 10 sie 2011, 19:01
Zobacz, Ty co masz 25 lat zareagowałaś cięciem się - to twoją młodszą siostrę jeszcze bardziej to dotyka /czyt.nie potrafi się tak bronić jak dorosły/.

Wszystko wiesz, trzeba tylko się odważyć zadziałać.

tajemnice..pomozcie

przez depresyjny86 10 sie 2011, 20:31
Essprit dobrze napisała
:)

Sortuj wg