Nadmierne analizowanie

Inne zaburzenia.

Nadmierne analizowanie

przez Serena66 13 mar 2016, 11:21
Jak wszystkiego nadmiernie nie analizować. Interesuje mnie informatyka i motoryzacja, ale za dużo analizuję, że to jednak nie moje pasje. Nie wiem czy to przez to, że rodzice chcieli mi wybić to z głowy. Tylko, że ja sobie nie potrafię tego wybić bo ja to lubię, a poza tym mnie do motoryzacji strasznie ciągnie. Siedzę wieczorami i czytam o nowościach z branży, patrzę sobie jakie samochody jadą przez ulicę(oceniam, które ładne, które nie), czytam o mechanice samochodowej, oglądam programy motoryzacyjne. A jak słyszę czasem to brzmienie samochodu czy widzę jakiś rzadki samochód to mi się bużka cieszy.
Serena66

Nadmierne analizowanie

przez Korat 13 mar 2016, 11:44
Nasuwa mi się perfekcjonizm i prokrastynacja. Analizowanie może służyć odroczeniu przeżycia konsekwencji związanej z podjęciem decyzji. Jest efektem lęku przed popełnieniem błędu.
Swoją drogą zdolność do koncentracji na analizowaniu jest zaletą w wielu dziedzinach. Gdyby udało ci się przekwalifikować jej dysfunkcyjną rolę na coś rozwojowego, to mógłbyś się w tym świetnie realizować.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Nadmierne analizowanie

przez Serena66 13 mar 2016, 12:09
Korat napisał(a):Nasuwa mi się perfekcjonizm i prokrastynacja. Analizowanie może służyć odroczeniu przeżycia konsekwencji związanej z podjęciem decyzji. Jest efektem lęku przed popełnieniem błędu.
Swoją drogą zdolność do koncentracji na analizowaniu jest zaletą w wielu dziedzinach. Gdyby udało ci się przekwalifikować jej dysfunkcyjną rolę na coś rozwojowego, to mógłbyś się w tym świetnie realizować.

Nie chcę po prostu by się okazało, że znów popełniłam błąd. Tylko, że w motoryzacje brnę niczym płonący ogniem pasjonata.
Masz na myśli, że jak te analizowanie bym przekuła w coś pomocnego to w przypadku mechaniki by mi to bardzo pomogło?
Jak swojego laptopa naprawiałam to długo się zastanawiałam co jest z nim nie tak, ale udało mi się wszystko naprawić w nim. Ma 3 lata i nie ma żadnych usterek.
Serena66

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nadmierne analizowanie

przez NN4V 13 mar 2016, 12:18
Serena66 napisał(a):....
Jak swojego laptopa naprawiałam to długo się zastanawiałam co jest z nim nie tak, ale udało mi się wszystko naprawić w nim. ...

Konkretnie co naprawiłaś?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Nadmierne analizowanie

przez Serena66 13 mar 2016, 12:27
Miałam takie sytuacje, że po zainstalowaniu Windows 8.1 na laptopie na którym jest fabryczny Windows 8 pojawiły mi się monity o automatyczną naprawę, oraz niebieskie ekrany związane z kartą graficzną.
Zaktualizowałam sterowniki do kart graficznych bo w laptopie mam 2 karty, wyłączyłam większość niepotrzebnych dla mnie opcji w ustawieniach grafiki takie typu, że stosuj przyciemnianie, zanikanie.
Potem przestałam mieć te niebieskie ekrany. Następnie co do automatycznych napraw przypadkiem zauważyłam, że to w wyniku tego, że miałam tryb uruchamiania ustawiony jako selektywny. Jakoś mi się udało zrobić tak, że mam normalny tryb uruchamiania. Zmieniałam wtedy programy zabezpieczające komputer bo wgrałam Bitdefendera z płyty PC Formatu.
Do dnia dzisiejszego nie mam niebieskich ekranów i monitów o automatyczną naprawę. Laptop chodzi normalnie, nie ma problemów.
Serena66

Nadmierne analizowanie

przez NN4V 13 mar 2016, 15:54
Naprawiałaś system operacyjny, nie laptopa.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Nadmierne analizowanie

przez Serena66 13 mar 2016, 16:34
NN4V napisał(a):Naprawiałaś system operacyjny, nie laptopa.

Aha. Rozumiem co masz na myśli nie musisz mi wyjaśniać.
Serena66

Sortuj wg