Problem z nauką/pamięcią - gdzie szukać pomocy?

Inne zaburzenia.

przez Maciej farmaceuta 30 maja 2012, 17:47
Iwonka1981 napisał(a):Pamiętam, że w początkowej fazie moich kłopotów z pamięcią i koncentracją zalecano mi, abym przyjmowała ginkkofar, gdyż rozszerza naczynie krwionośne w mózgu. Następnie udałam się na terapie zajęciową, na której wykonywaliśmy ćwiczenia pobudzające procesy zachodzące w naszych głowach. Tuż przed maturą zapisałam się na warsztaty wspomagające pamięć wzrokową. W efekcie tego wiedzę, którą chciałam przyswoić zamieniałam na wielkie obrazki. Rozkładałam na podłodze rolkę papieru i rysowałam: rozbiory Polski, dwudziestolecie międzywojenne, fabułę najważniejszych lektur itd. Dzięki skojarzeniom i ciągłej pracy udało mi się zdać maturę z dobrym wynikiem. Pozdrawiam.

I to jest chyba właśnie droga-metody uczenia się,zapamiętywania..Ginkofar jeśli już pomaga,yo starszym osobom mającym miażdżycę naczyń mózgowych.Pozdrawiam!

przez rafka 30 maja 2012, 18:01
hm...na pamięć i koncentrację brałam tabletki z żeń-szenia. Mogą być.
rafka

przez Maciej farmaceuta 30 maja 2012, 18:03
żeń szeń tak,ale nie miłorząb albo lecytyna-przereklamowane placebo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez what_a_feeling 30 maja 2012, 18:21
Więc w końcu jakie suplementy mają UDOWODNIONY wpływ poprawiający pamięć?
F20.0

przez Skrajna 30 maja 2012, 18:31
Ostatnio także totalnie nie ogarniam nauki, jestem raz otępiała, raz rozkojarzona, a jeszcze kiedy indziej poniekąd martwa...

To nie sprzyja przyswajaniu wiedzy i koncentracji. :(
Nadal jestem ludzka...
Prawda?

przez Maciej farmaceuta 30 maja 2012, 19:32
Suplementy nie muszą mieć udowodnionej skuteczności,niestety.W miarę potwierdzoną skuteczność ma yerba mate,guarana(kofeina),kwasy omega 3(po dłuższym zażywaniu),magnez z wit b6(trzeba uważać,jaki się kupuje),rhodiola,żeń-szeń,żeń szeń syberyjski,mleczko pszczele,acetylo-l karnityna

przez rafka 30 maja 2012, 19:38
trza kupić sobie jakiś wspomagacz
rafka

przez Maciej farmaceuta 30 maja 2012, 19:40
Tylko z głową ;)

przez what_a_feeling 30 maja 2012, 19:50
magnez z wit b6
To chyba może tylko pomóc osobom z niedoborami.

PS. Dlaczego lecytyna to placebo?
Ostatnio edytowano 30 maja 2012, 19:54 przez what_a_feeling, łącznie edytowano 1 raz
F20.0

przez tahela 30 maja 2012, 19:53
Sorki,ale uczyć sie trzeba więcej niz 3 dni przed egzaminem, To ze ktoś siedzi miesiacami i kuje do sesji te wszystkie księgi po 1000 str. na pamięc nie wierzę poźniej każdy chce to szybko nadrobić i sa kłopoty oprócz pewnych wyjątków , które siedza i kują, ale każdy jakby tak sie uczuł jak oni to by sie nauczył nie ukrywajmy, systematycznosc jest najwazniejsza .Na poprawkę juz się więcej umiało bo wiadomo,z to ostatnia szansa.Miałam tez kumpla , który uczył sie tylko na amfie kosztowało go to dwa tata odwyku i to juz była skrajana głupota,ale jak to on twierdził on se na pewno nie uzalezni a predzej czy później uzależni się kazdy ,zreszta nie on jeden taki mądry był.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Ferdynand k 30 maja 2012, 20:32
Miłorząb dwupłatowy działa wit B i magnez.
Naczelny Użyszkodnik

przez wiejskifilozof 31 maja 2012, 14:29
Ja dostałem kiedyś o psychiatry testy na pamięć , ale myślę ,że dla mnie to za późno .

przez rafka 04 cze 2012, 14:40
Maciej farmaceuta napisał(a):Suplementy nie muszą mieć udowodnionej skuteczności,niestety.W miarę potwierdzoną skuteczność ma yerba mate,guarana(kofeina),kwasy omega 3(po dłuższym zażywaniu),magnez z wit b6(trzeba uważać,jaki się kupuje),rhodiola,żeń-szeń,żeń szeń syberyjski,mleczko pszczele,acetylo-l karnityna

...wreszcie kupiłam sobie żeń-szeń i rhodiolę. Jestem ciekawa działania rhodioli. bo pierwszy raz kupiłam.
Na poprawienie koncentracji używałam jeszcze LogiQ;
http://www.domzdrowia.pl/74343,logiq-60-kapsulek.html

jakieś kapsułki z miłorzębu japońskiego ale po tym źle się czułam. Jakoś tak nerwowo, problem ze snem.
rafka

przez wakando 15 cze 2012, 23:41
Witam Was serdecznie,
od kiedy pamiętam mam problemy z nauką, to nie jest tak że ja się nie chce uczyć ale samo przyswajanie materiału (zwłaszcza że technikum informatyczne w którym matematyka i języki programowania nie należą do prostych przedmiotów), problem tkwi w tym że np. - nauka prostego wiersza składającego się z kilkunastu wersów zajęła mi 4h, moim kolegom z klasy wystarczy na taką naukę w sumie około kilkudziesięciu minut, ale wracając do matematyki i programowania, mój umysł niestety do ścisłych nie należy i właśnie takie przedmioty jak matematyka, fizyka i programowanie idą mi bardzo ciężko, prawie zawszee udaje mi się dostać te 2 z kartkówek/spradzianów ale muszę się uczyć kilkukrotnie dłużej niż moi rówieśnicy a efekty jak widać są marne (czasami i zdarza się że dostanę jedynkę mimo tego że się długo uczyłem i wydaję mi się że wszystko umiem na blachę, wtedy to już naprawdę mam załamkę). Dodam jeszcze kilka informacji: mam 17 lat i chodzę do 2 klasy technikum, profil informatyk, chodzę do szkoły ciągle - bez zrywania się ani wagarów uważnie słucham co mówi nauczyciel i notuję - niestety nic z lekcji nie wynoszę, sam nie rozumiem jak to jest możliwe ale nie zapamiętuję nawet 5% tego co powie nauczyciel, nie biorę żadnych narkotyków a alkohol piję sporadycznie, mam wykrytą dysleksję i dysgrafię, przez całe gimnazjum chodziłem na zajęcia reedukacyjne, wydaję mi się że trochę mi to pomogło z dysgrafią ale problem z nauką pozostał, wcześniej nawet się tym nie przejmowałem ale ostatnio zaczynam myśleć o tym coraz bardziej krytycznie, że już za 2 lata czeka mnie matura i egzaminy zawodowe, wiem że mogłem wybrać inny prostszy kierunek ale mam swoje cele i do nich dążę, mam nadzieję że mi coś poradzicie na moją przypadłość, przepraszam z góry za brak ładu i składu w moim poście ale jestem trochę śpiący, a godzina jest późna.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 16 cze 2012, 07:25 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Sortuj wg