moja córka jest lesbijką

Inne zaburzenia.

Re: moja córka jest lesbijką

przez linka 07 cze 2010, 12:40
wiola173 napisał(a):yans ,że od reguły poszanowania prywatności może zdarzyć się ustępstwo.

Owszem, podejrzenia o zażywanie narkotyków, o wstąpienie do sekty, o jakieś inne rzeczy zagrażające zdrowiu, życiu dziecka - ale podejrzenie o inną orientację nie jest moim zdaniem żadną krytyczną sytuacją wymagającą jakiejkolwiek interwencji.......a już na pewno nie szperaniu po pamiętnikach, szpiegowaniu gg itd.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 07 cze 2010, 12:47
Linka
Ja właśnie takie sytuacje mam na myśli.
Moderator

przez linka 07 cze 2010, 12:49
wiola173, no wtedy to chyba żadne zasady się nie liczą tak naprawdę........ bo niestety ale osobie uzależnionej się nigdy nie wierzy, nigdy......

Yhhhh mi pozostaje powiedzieć, tylko - ciesz się, że masz zdrową córkę, która pewnie jest szcześliwa, ma kogoś kto ją kocha, prawdopodobnie odnalazła się w życiu - homoseksualizm to naprawdę nie jest "najgorsza" rzecz jaka się może w życiu wydarzyć.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 07 cze 2010, 13:01
Tylko co da grzebanie w rzeczach osoby uzależnionej?
Natascha

przez linka 07 cze 2010, 13:06
Natascha, potwierdzenie tego czy jest osobą uzależniona, czy ma styczność z narkotykami....wybacz ale jak już bym raz przypadkiem znalazła tytę, sreberko, strzykawkę, lufę cokolwiek to naloty, szperanie, testy z moczu i zero zaufania przykro mi....... ale na zaufanie trzeba zapracować, nie dostaje się go ot tak, jak ktoś raz zawiódł...oczywiście nie odnoszę tego do opisanej w pierwszym poście sytuacji.
Przyjaciel forum

przez yans 07 cze 2010, 13:16
No właśnie się tu nie zgodzę, bo przeglądanie rzeczy dziecka dla mnie byłoby niedopuszczalne również w przypadku dużo poważniejszych sytuacji niż podejrzenia dotyczące orientacji seksualnej. Oczywiście, jako przyszły rodzic będę poświęcał wychowaniu dziecka mnóstwo czasu i chcę to czynić świadomie - zatem celem moim w pierwszej kolejności będzie takie wychowanie, które nie doprowadzi do takich ekstremalnych sytuacji a nie doporowadzenie do nich a potem usilne trzymanie się zasady, że nie szperam w jego rzeczach. Nie przeczę że własne doświadczenia być może zweryfikują kiedyś moje poglądy, jednak dopóki się to nie stanie, trzymam się tego, co uważam za słuszne. Ma to chyba jakiś sens, prawda?
Wiolu - tak, nie uszły mojej uwadze Twoje wypowiedzi że rozumiesz pokusę "kontrolowania" i "szpiegowania" córki przez czut (sam piszę że to rozumiem), piłem raczej do młodszych, nastoletnich forumowiczów, z racji wieku utożsamiających się przede wszystkim z jej córką i nie potrafiących spojrzeć oczami matki na całe zagadnienie. I było to nieco offtopowe, ale po prostu często dostrzegam tę relatywność postaw i wypowiedzi u młodych ludzi, którzy widzą w tym na dodatek swój atut, nie zaś wadę. Ja po prostu staram się rozumować logicznie i dziwi mnie jak można nie dostrzegać sprzeczności we własnych poglądach. Skoro względem siebie wyznaję zasadę, że zależnie od okoliczności jakiś czyn może być słuszny albo niegodny (a nie że takim jest bezwzględnie) to jak wyglądam, gdy kategorycznie potępiam taką postawę u kogoś innego (kto uznał, że w tym wypadku może sobie podejrzeć w korespondencję)?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Natascha 07 cze 2010, 13:24
Potwierdzenie tego czy jest osobą uzależniona widać już, gdy spojrzy mu się w oczy. Narkoman tak potrafi schować działkę, ze nikt jej nie znajdzie więc grzebanie w rzeczach nie ma sensu. Na dłuższą metą nałogu i tak nie da się ukryć. Zresztą nawet po wypaleniu jednego blanta człowiek śmierdzi nim przez resztę dnia.
Znałam bardzo dobrze jednego narkomana. Co mogę poradzić rodzicom, którzy mają taki problem?
Żeby schować wszystkie pieniądze i kosztowności, a także leki tak by nie miał do nich dostępu. Skontaktować się ze specjalistami od spraw uzależnień i poradzić się co robić dalej.
Natascha

przez linka 07 cze 2010, 13:28
yans, i uważasz, że super ekstra wychowaniem jesteś w stanie osiągnąć wszystko? Że uchronisz swoje dziecko od alkoholu, narkotyków, hazardu itd? No to gratuluję i powodzenia. Niestety nie wszystko zależy od rodziców.......

[Dodane po edycji:]

Natascha napisał(a):Zresztą nawet po wypaleniu jednego blanta człowiek śmierdzi nim przez resztę dnia.

:lol: żartujesz sobie prawda?
Przyjaciel forum

przez Natascha 07 cze 2010, 13:31
linka najlepsze jest to, ze przyganiał kocioł garnkowi- yans sam nie ma dzieci, więc idąc jego tokiem rozumowania, nie powinien się wypowiadać w temacie.

[Dodane po edycji:]

linka napisał(a): :lol: żartujesz sobie prawda?

Nie żartuje sobie, nie znoszę tej mdłej woni dlatego nigdy nie przypalałam, za to robiła to moja siostra.
Natascha

przez yans 07 cze 2010, 13:59
No też mi rozumowanie Natascha, a gdzie ja komuś bronię swobody wypowiedzi? Krytykuję tylko czyjąś postawę, poglądy, moim zdaniem wewnętrznie sprzeczne. Co w tym złego?
Nie mam dzieci ale właśnie staram się spojrzeć na sprawę z obu stron - racji rodzica i praw, wolności młodej dziewczyny. Tylko do tego namawiam osoby, widzące cały problem jako konflikt matka <-> córka, w którym należy się kategorycznie opowiedzieć za jedną ze stron.
Linka - przecież napisałem wyraźnie - że jest bardzo możliwe iż moje poglądy zweryfikuje własne doświdaczenie w przyszłości. Czegóż więcej oczekujesz? Że nie będę miał do czasu spłodzenia 1-szego dziecka żadnego zdania i wiedzy, na temat wychowania? Jako 30letni facet marzę o założeniu rodziny i posiadaniu dzieci, uwielbiam zajmować się swoim siostrzeńcem, obserwuję go, prowadzę masę rozmów z siostrą na temat wychowania, słucham jej spostrzeżeń, mam też drugą siostrę, pedagoga, z którą przegadałem na temat dzieci i ich wychowania wiele godzin. Żywo się tym interesuję i mam już dziś pewną wizję, plan, sposób, w jaki chciałbym w przyszłości podejść do funkcji ojca. To coś złego? Nie wiem jak zapatrujesz się na wychowanie przez pryzmat własnych przeżyć i zdobytej wiedzy, ale ja znam masę przypadków wychowanych porządnie przez rodziców, zaradnych, inteligentnych ludzi, którzy nigdy nie wpadli w życiu w nerwice, depresje, nałogi, którzy osiagnęli sukces, sami założyli szczęśliwe rodziny, nie chodzą do terapeuty szukać problemów w dzieciństwie i że jest to właśnie zasługa ich rodziców i odpowiedniego wychowania. Miałbym z góry zakładać, że bez względu na to ile włożę w to wysiłku, mnie się na pewno nie uda?
Ponadto uważam podobnie jak Natascha że są inne metody wyczucia, że się coś złego dzieje z dzieckiem. Rodzic, który od narodzin zawsze spędzał z dzieckiem mnóstwo czasu, uczył je, bawił się z nim, przytulał, pieścił posiada więź i zna swoje dziecko doskonale - rodzic który obserwuje dziecko, jego słowa, zmiany zachowania, nastroju, werszcie rodzic w którego domu się non stop rozmawia, spędza razem czas, wzajemnie akceptuje, ufa - taki rodzic nie musi szperać w plecaku czy czytać logów z komunikatora by rozpoznać, że nastolatek wpadł w złe towarzystwo czy ćpa (moim zdaniem - taki rodzic nie ma dziecka z takimi problemami, ale z tym się pewnie większość nie zgodzi)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Natascha 07 cze 2010, 14:03
yans to wykaż mi wewnętrzną sprzeczność w moim rozumowaniu.
Natascha

przez Shadowmere 07 cze 2010, 14:08
Przecież z Nas wszystkich wypowiadających się w tym temacie chyba tylko trójka ma dzieci-Wiola,Wova i Majster.
A skoro tak,to idąc tym tokiem myślenia,nikt inny sie nie powinien odzywać..Bo dla reszty wszystko jest czysto hipotetyczne...wszyscy planujemy byc swietnymi rodzicami,nigdy bron boże nie nadużywać zaufania,nie pogwalcac prywatności..Ale większosc tak naprawdę nie wie jak się będzie czulo gdy już zostanie rodzicem i czego w obawie przed jakąś "katastrofą" się dopuści.
Myślę,że facetom latwiej będzie się "nie wcinać",ale kobiety,ktore są związane z dziecmi każdym żywym nerwem?
Chcialabym,żeby w praktyce wszyscy okazali się tak szlachetni,poblażliwi i tego wszystkim,również sobie życze..
Shadowmere

przez yans 07 cze 2010, 14:16
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Czy ja w którymś miejscu zaznaczam szczególnie, że oto Ty Natascho posiadasz sprzeczne poglądy i pora je zrewidować? W pierwszym poście - całkiem marginalnie, nadmieniłem jedynie że po obrońcach postawy "czy coś jest dobre czy nie decydują okoliczności" spodziewałem się obrony czut i jej - moim zdaniem nieładnego czynu "szpiegowania" córki. Brak tej obrony był dla mnie zaskoczeniem, gdyż niemal wszyscy (poza Wiolą chyba) okrzyknęli jej czyn za niegodny, nie bacząc na okoliczności (lęk o córkę itp). Chodziło mi jedynie o spostrzeżenie pewnego faktu - że ludzie często - względem siebie przyjmują inną postawę niż ta, którą egzekwują od innych. I że jest to w moim mniemaniu efekt relatywizowania wszystkiego, postawy dziś bardzo modnej wśród młodych ludzi, a która często właśnie sprowadza ich na manowce, bo nie posiadają pewnego kręgosłupa (nie tyle morlanego ale ogólnie jakiejś trwałej podstawy wokół której można zbudować własny, silny charakter, osobowość). To jest spostrzeżenie zupełnie nie związane z samym tematem i rozwinąłem myśl jedynie pod wpływem zastrzeżeń Wioli, by lepiej zrozumiała o co mi chodziło.
Czy teraz jest jasne, co miałem na myśli i że ani nie zabiega o kontynuowanie offtopu, ani nie odnoszę się do konkretnych osób i ich wypowiedzi, m.in. Twoich?
Frederic Bastiat

przez Natascha 07 cze 2010, 14:19
Ja porównuję relację czut z córka do mojej relacji z mamą, gdy byłam nastolatką. Bardzo szanuję mamę za to, że nie działała mi ani siostrze za plecami. Jak coś do nas miała mówiła wprost- nie raz się przez to pokłóciłyśmy- ale szacunek do matki mam do tej pory i zamierzam brać z Niej pod tym względem przykład.
Natascha

Sortuj wg