Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Myśli samobójcze

przez cozicozicozi 25 lut 2016, 20:42
Raito napisał(a):
cozicozicozi napisał(a):Byłeś u jakiegoś lekarza? Leczysz się? Masz zdiagnozowaną depresję lub inne zaburzenie? Ja miałem podobne myśli, a nawet zamiary samobójcze z dokładnym planem. Nadal miewam myśli samobójcze ale już o zdecydowanie mniejszym natężeniu i potrafię je szybko odeprzeć.

Nie byłem. Też mam w głowie wstępne plany. Depresję mam na pewno i to ciągnie się już pewnie aż od szkoły podstawowej, gdyż myśli o tym, że nie chce mi się żyć i jestem niczym miałem już w V, VI klasie podstawówki.....

Czas najwyższy iść do lekarza. Te myśli nie są normalne, uwierz. Ja lecząc się zaczynam dostrzegać ich irracjonalizm. Idź po pomoc do psychiatry. Zobaczysz, że to minie chociaż wiem, że teraz wydaje Ci się, że myślisz racjonalnie. Też mi się tak wydawało, nie sądziłem, że lekarz mi pomoże. Byłem pewien, że nic mnie nie czeka. A teraz mam jakieś małe plany, myślę trochę inaczej o tym wszystkim. Długa droga przede mną, bo nie leczyłem depresji przez długie lata i doprowadziło mnie to naprawdę na skraj mojej psychiki. Trafiłem do lekarza dopiero jak już miałem poważne zamiary samobójcze i już na niczym mi nie zależało. Wiem jakie to bagno psychiczne. Wiem jakie człowiek ma wtedy schematy myślowe. I wiem jak ciężko wykonać ten pierwszy krok, którym jest wizyta u psychiatry i wyrzucenie z siebie tego całego "szamba". Ja jak poszedłem to nie byłem w stanie mówić, bo głos mi się "trząsł", nie byłem w stanie złożyć zdania, dlatego dzień wcześniej spisałem 3 strony A4 o tym co się ze mną działo przez ostanie lata i u psychiatry powiedziałem jedynie "dzień dobry" i połozyłem kobiecie na biurku moje "wypracowanie". Bez słowa przeczytała, a potem jakoś poszło. Dotarła do mnie. Zapisz się jak najszybciej do lekarza! Tu nie ma żartów.

Myśli samobójcze

przez ego 03 mar 2016, 12:19
Byłem pewien, że nic mnie nie czeka.
Mnie czeka... wegetacja i trumna, byłoby idealnie, gdyby etap wegetacji udało się pominąć...
ego

Myśli samobójcze

przez Druid 03 mar 2016, 12:40
ego napisał(a):
Byłem pewien, że nic mnie nie czeka.
Mnie czeka... wegetacja i trumna, byłoby idealnie, gdyby etap wegetacji udało się pominąć...

nie no ego, tylko nie Ty
psychoterapia pozwala czasem "oszukać przeznaczenie"
Druid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Myśli samobójcze

przez serce 03 mar 2016, 12:44
...

Myśli samobójcze

przez cozicozicozi 03 mar 2016, 14:18
Jak wygląda procedura po próbie samobójczej? Szpital? Co w szpitalu?
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

Myśli samobójcze

przez ego 03 mar 2016, 15:29

Druid, przeznaczenie czy człowieka?

cozicozicozi, no szpital jest chyba obowiązkowy, naćpają człowieka farmaceutykami, a po pewnym czasie wychodzi stamtąd i żyje długo i szczęśliwie. ;)
ego

Myśli samobójcze

przez cozicozicozi 03 mar 2016, 15:59
ego napisał(a):

cozicozicozi, no szpital jest chyba obowiązkowy, naćpają człowieka farmaceutykami, a po pewnym czasie wychodzi stamtąd i żyje długo i szczęśliwie. ;)

Jakie podają leki takiemu osobnikowi w szpitalu? Powiedzmy ciężka depresja, ktoś ląduje w psychiatryku po próbie samobójczej.

Myśli samobójcze

przez ego 03 mar 2016, 16:52
cozicozicozi, nie wiem jakie leki, a czemu pytasz?
ego

Myśli samobójcze

przez cozicozicozi 03 mar 2016, 17:24
ego napisał(a):cozicozicozi, nie wiem jakie leki, a czemu pytasz?

Bardzo mnie to ciekawi po prostu jakie są procedury w takich przypadkach. Pewnie nafaszerują takiego jakimiś neuroleptykami że aż ślina leci z mordy bezwładnie i nie ma siły nawet myśleć o samobójstwie i załatwione.

Myśli samobójcze

przez Druid 03 mar 2016, 18:05
ego napisał(a):

jak człowieka, to się nie daj i wypierz mózg terapeucie Obrazek
Druid

Myśli samobójcze

przez ego 03 mar 2016, 20:31
Druid, myślisz, że syntetyki 50 styknie?

cozicozicozi, no też się obawiam, że to może tak właśnie wyglądać.
ego

Myśli samobójcze

przez Druid 03 mar 2016, 21:29
ego napisał(a):Druid, myślisz, że syntetyki 50 styknie?
Nie rozumiem pytania
Druid

Myśli samobójcze

przez ego 03 mar 2016, 21:32
Druid, pranie, pralka, program w pralce...(żartowałam, żeby nie było wątpliwości)
ego

Myśli samobójcze

przez serce 03 mar 2016, 22:21

Sortuj wg