Myśli samobójcze

Inne zaburzenia.

Samobójstwo

przez wel2 21 gru 2014, 15:19
:time:

-- 21 gru 2014, 14:21 --

"Dlaczego tu wstąpiłem? Dokąd jadę? Przed czym i dokąd uciekam? – Uciekam od czegoś strasznego i nie mogę uciec. Jestem zawsze z sobą i to ja właśnie tak siebie męczę. Ja – tu go macie – jestem cały tutaj. Ani majątek w Penzeńskiem, ani żaden inny, nie mogą nic dodać, nic ująć. To ja, to ja obrzydłem sobie, jestem dla siebie nieznośny, męczący. Chciałbym zasnąć, zapomnieć i nie mogę. Nie mogę uciec od siebie. (…) Lęk, strach, zdaje się, że strach przed śmiercią, a jak człowiek sobie przypomni, pomyśli o życiu, to strach przed umierającym życiem. Życie i śmierć stapiały się jakoś w jedno. Coś rozdzierało moją duszę na kawałki i nie mogło rozedrzeć. (…) Coś się rwie, ale się nie rozrywa. Męcząca i męcząca oschłość, i złość, nie czułem w sobie ani kropli dobroci, tylko stałą, spokojną złość na siebie i na to, co mnie stworzyło. A co mnie stworzyło? Bóg, powiadają. Bóg. (…) Przez całą noc cierpiałem nieznośnie, znów męcząco odrywała się dusza od ciała. – Żyję, żyłem, powinienem żyć i nagle śmierć, unicestwienie wszystkiego. Po co więc życie? Umrzeć? Zabić się od razu? Boję się. Czekać śmierci? aż przyjdzie? Jeszcze bardziej się boję. A więc żyć? Po co? Żeby umrzeć. – Nie wychodziłem z tego kręgu. (…) I nagle zrozumiałem, że tego wszystkiego nie powinno być. Nie dość na tym, że tego być nie powinno, że tego nie ma, a jeśli tego nie ma, to nie ma także śmierci, ani strachu i nie ma już we mnie dawnego rozdarcia i już się niczego nie boję. Tu to już całkiem spłynęło na mnie światło i stałem się tym, czym jestem. Jeśli tego wszystkiego nie ma, to nie ma przede wszystkim we mnie. Od razu tu, w kruchcie, rozdałem wszystko, co miałem przy sobie: trzydzieści sześć rubli, żebrakom i poszedłem do domu piechotą, rozmawiając po drodze z ludźmi"
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Samobójstwo

przez bedzielepiej 21 gru 2014, 15:23
Nie oceniam bo nie znam sytuacji, ale życie mogłoby być lepszą karą, nie sądzisz?

Samobójstwo

przez Fizli 21 gru 2014, 15:23
nieodgadniona26, wow, ok ok weź łyżeczkę ALE /cenzura/ SŁUCHAJ UWAŻNIE, a więc weź łyżeczkę hmm NIE weź łyżkę. potem hmm 2 litrowe lody ulubionego smaku, potem koc ew. kołdra, i najbardziej ważna rzecz serio bez tego nie wyjdzie JAKIŚ WYCISKACZ ŁEZ. na mnie to działa...
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
Albert Einstein
Każdą kolejną żyletkę nawlekam na szyje

>>http://www.youtube.com/watch?v=xNJUWFOTDDM<<

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samobójstwo

przez Arhol 21 gru 2014, 15:26
- treści o zamiarze dokonania próby samobójczej, które będą skutkowały natychmiastowym usunięciem Użytkownika z forum.

Czysto teoretycznie.

Pomyślmy jednak,czy zrobiłaś już wszystko co mogłaś, i na co miałaś siły by poprawić swoją sytuacje?
Jeśli masz siły by szukać sposobu na śmierć,to są i siły by poprosić o pomoc,czy tu,czy specjalistów,czy gdziekolwiek,nie umniejszam temu że jest ci ciężko,bo pewnie jest,ale i te emocje za jakiś czas przejdą,więc może to jeszcze nie czas,by decydować się na ten ostateczny krok.
Trzymaj się i nie pozwól pożreć do końca własnym demonom

A jako tako,nie udzielamy tu rad,opinii i reszty JAK się zabić,to nie jest forum od tego.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Samobójstwo

przez Fizli 21 gru 2014, 15:29
Arhol, te a ja no paczaj jaka rada neee :roll:

nieodgadniona26, zrozum, że nie tędy droga, a jako wyciskacz łez polecam płynące wieżowce lub gwiazd naszych wina. Lody z biedry bo są zajebiste, kocyk z kotkiem albo czymś w ten deseń, i paczaj jaki samobój udany :), a potem jak już skończysz samobujować wejdź na foro i opisz fabułę filmu :)
Albert Einstein

Samobójstwo

przez wel2 21 gru 2014, 15:31
czasem jak mnie pożera to puszczam sobie coś ekstra do słuchania i puszczam i puszczam 1000x ;-)
np. teraz utknęłam na

jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

Samobójstwo

przez nieodgadniona26 21 gru 2014, 15:42
Arhol napisał(a):

Czysto teoretycznie.

Pomyślmy jednak,czy zrobiłaś już wszystko co mogłaś, i na co miałaś siły by poprawić swoją sytuacje?
Jeśli masz siły by szukać sposobu na śmierć,to są i siły by poprosić o pomoc,czy tu,czy specjalistów,czy gdziekolwiek

Wiesz co, jest jeden zasadniczy problem. Ja nie mam prawa prosić o pomoc kogokolwiek. Wtedy wyjdzie że jestem słaba i nieudacznikiem gorszym niż już jestem.

Fizil wiesz co u mnie w domu nie ma czegoś takiego żebym mogła w spokoju się zamknąć gdzieś i film obejrzeć. Jak bym to zrobiła to będzie wtedy wytykanie co chwila że nic nie robię tylko filmy oglądam i tak ciagle
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

Samobójstwo

przez Fizli 21 gru 2014, 15:56
nieodgadniona26, wal to powiedz mam dziś lenia jak chołeła i ide łaczać mufi :D egoizm raz na rok jest w pytkę :P
Albert Einstein

Samobójstwo

przez Follow_ 21 gru 2014, 16:48
Myślę, że najgorszym, najboleśniejszym i pełnym cierpienia sposobem na samobójstwo jest życie dalej...

a jeszcze gorszym, trudnym i bolesnym jet rozwiązywanie problemów...
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Samobójstwo

przez wel2 21 gru 2014, 17:08
Follow_, mniej więcej to prawda

Myśli samobójcze

przez julusia 18 sty 2015, 01:07
Chciałabym już w końcu umrzeć.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Myśli samobójcze

przez Follow_ 18 sty 2015, 01:09
ja też, nie mam siły na walkę
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Myśli samobójcze

przez Saraid 18 sty 2015, 06:09
Follow_ napisał(a):ja też, nie mam siły na walkę

Dasz radę dla siebie i nie jesteś sama !
Saraid

Myśli samobójcze

przez LadyMarmolade 18 sty 2015, 14:34
julusia, ja też :( chciałabym spełnić to moje "marzenie", które układam sobie w głowie od tylu lat
Lgnę do ludzi, ale im nie otwieram.

mam 19 lat i całe życie za sobą.

Sortuj wg