Czerwona herbata.

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Czerwona herbata.

przez Michuj 16 kwi 2012, 22:02
Czerwona herbata

Ta odmiana herbaty pochodzi z chińskiej prowincji Yunnan. Znana była już za czasów dynastii Tang (618-907). Co ciekawe był to napój zarezerwowany tylko dla cesarza, zwykli obywatele za picie jej mogli zostać bardzo surowo ukarani.

Obróbkę zaczyna się od więdnięcia liści, następnie przechowuje się ją w wiklinowych koszach od czasu do czasu potrząsając, ułatwia to późniejszy proces fermentacji. Podczas niego związki chemiczne będące w liściach utleniają się. Po kilku godzinach proces ten zatrzymuje się susząc liście. Bardzo ciekawą właściwością jest to, że w odróżnieniu od innych herbat które mogą być przechowywane około roku, herbata czerwona nie traci nic z swojego aromatu nawet po upłynięciu 50 lat. Jedną z popularnych odmian jest herbata 13 letnia.

Herbata czerwona

Parzenie herbaty

Herbatę czerwoną można parzyć trzykrotnie, w temperaturze od 90 do 100 °C, przez 3 minuty. Czas można wydłużać o minutę przy kolejnych parzeniach.

Napar z herbaty czerwonej ma intensywny kolor, oraz mocny aromat i smak. Herbaty te są bardzo często aromatyzowane. Herbaty tej absolutnie nie wolno słodzić, gdyż zabija to większość jej dobroczynnych właściwości.

Herbata czerwona

Właściwości czerwonej herbaty

Właściwości czerwonej herbaty były wielokrotnie badane. Potwierdzono (uniwersytety we Freiburgu i Heidelbergu oraz w Paryżu) że wspomaga ona pracę wątroby, obniża poziom cholesterolu, oczyszcza organizm, pobudza procesy trawienne, wzmacnia organizm.

Herbata czerwona jest też nazywana „zabójcą tłuszczu”, dzięki regularnemu spożywaniu wpływa na spadek masy ciała. Co ciekawe działa ona jedynie na zbędne pokładu tłuszczu powodując naturalny proces odchudzania.

Pomaga w trawieniu, stymuluje pracę wątroby. Jej spożycie pozwala obniżyć poziom alkoholu w krwi (o 0,45 promila w ciągu dwóch godzin). Przywraca też utraconą jasność umysłu. Filiżanka czerwonej herbaty poprawia też samopoczucie.

Herbatę czerwoną można pić w zasadzie bez ograniczeń, zawiera niewiele kofeiny i teiny. Zaleca się spożywanie od 3 do 5 filiżanek dziennie.

Ktoś ma jakieś doświadczenia z regularnym piciem?
Loża szyderców

Czerwona herbata.

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 22:23
Niedobra jest. Smakuje jak naparzony czarnoziem z doniczki z kaktusem.

Ewentualnie da się wypić jeszcze taką z wiśnią i osmantusem, naprawdę polecam. Ponoć odchudza taka herbatka. Ale i tak wolę zieloną lipton (z mandarynką).
miś wesołek

Czerwona herbata.

przez Laima 16 kwi 2012, 22:48
Ja wolę smakowo herbatę czerwoną niż zieloną choć nie jestem,ogólnie,zwolenniczką smaku herbaty.
Piłam po 2 litry dziennie,no bo jak odchudza... :bezradny:
nie schudłam bo od samego picia herbaty się nie chudnie,a ja miałam poważny problem z psychą i bumą :(
Laima

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czerwona herbata.

przez Michuj 16 kwi 2012, 23:11
Ja się czuje żywszy i umysł jakby mi lepiej pracował. Zniknęły mi bóle niewiadomego pochodzenia (choć na tle nerwowym prawdopodobnie).
Piję od 2 dni opiero. Ale chyba zaprzyjaźnie się z nią najdłużej.
No i ponoć wspomaga odchodzanie.
Loża szyderców

Czerwona herbata.

przez norma_baker 17 kwi 2012, 07:32
fakt, ma ziemisty posmak ta czerwona, ale bardziej mi smakuje od zielonej i czarnej... w biedronce jest czerwona z wanilią, to się zakochałam <3
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Czerwona herbata.

przez shinobi 17 kwi 2012, 08:07
Mam po niej srakę. Tyle o czerwonej herbacie.

Czerwona herbata.

przez izzie 17 kwi 2012, 09:33
shinobi, :mrgreen:
no tak ona działa, heh
Nie jest przeczyszczająca, ale na początku może faktycznie dawać podobne efekty
ja wypijam kilka czerwonych herbat dziennie, mój tato mówi, że siano piję :D

Czerwona herbata.

przez Michuj 17 kwi 2012, 11:08
Nie no, ale taki duży kubek 0,7 litra i działa to o wiele lepiej od kawy. Jakby trochę podwyższało nastrój (który i tak jest bardzo dobry), czystość umysłu i energia. :D
Loża szyderców

Czerwona herbata.

przez mefiboszet 17 kwi 2012, 11:20
Michuj napisał(a):Nie no, ale taki duży kubek 0,7 litra i działa to o wiele lepiej od kawy. Jakby trochę podwyższało nastrój (który i tak jest bardzo dobry), czystość umysłu i energia. :D

Sprawdź yerba mate, też działa znacznie lepiej od kawy :)
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

Czerwona herbata.

przez pisanka 22 kwi 2012, 23:31
ja pije codziennie rano czerwoną herbatę od kilku ładnych lat i polecam :) czuję się po niej bardzo dobrze. Jak ktoś zaczyna ją pić to faktycznie może przeczyszczać trochę, ale potem organizm się przyzwyczaja i nie jest tak źle ;) przy moich wiecznych dolegliwościach żołądkowych ładnie oczyszcza. Poza tym jest dobra w smaku sama i oczywiście w wersjach smakowych (polecam z grejfrutem ;))

Czerwona herbata.

przez amelia83 23 kwi 2012, 12:23
mefiboszet, ja piję yerbę tylko ten smak nie za bardzo :mrgreen:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Czerwona herbata.

przez ekspert_abcZdrowie 24 kwi 2012, 12:38
Piłam yerbę i też mi smak nie podchodził za bardzo :) A na temat odchudzających właściwości czerwonej herbaty można poczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/czerwona-he ... dchudzanie. ;)
Psycholog

Czerwona herbata.

przez Laima 24 kwi 2012, 15:45
a to dlatego nasza Pani ekspert_abcZdrowie, taka szczuplutka ;)
Laima

Czerwona herbata.

przez ekspert_abcZdrowie 25 kwi 2012, 10:43
Laima, nie jestem zwolenniczką czerwonej herbaty. Po prostu mi nie smakuje :) Zatem moja postura to nie efekt picia czerwonej herbaty. Ale nie pogardzę zwykłą czarną z cytryną albo zieloną ;)
Psycholog

Sortuj wg