Kto z was szukał ukojenia w magii?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez linka 18 lut 2011, 14:04
Im dłużej o tym myślę tym bardziej jestem skłonna uwierzyć, ze magia istnieje...ale w troszkę innej formie....
Miałam w życiu kilka magicznych momentów...i to co wtedy się ze mną działo było waśnie...inne..niewytłumaczalne...wręcz magiczne...pierwsze słowa kocham cię, zaręczyny, moment kiedy pierwszy raz trzymałam moją siostrzenicę - małego noworodka na rękach i kilka innych....każdy chyba ma coś takiego w życiu....w tych wydarzeniach jest pewna moc, która przywołana wspomnieniem może dać nam siłę ...do wali w chorobie np. Ale czy tu o taką magię chodzi?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 18 lut 2011, 14:10
Korba napisał(a):LitrMaślanki, no wiesz co. wróżka zębuszka jest dla małych dzieci :P

nie dyskryminuj starszych ludzi gubiących ząbki ...oni też chcą srebrnego dolara :mrgreen: ( na proteze) :mrgreen:

-- 18 lut 2011, 14:12 --

linka, każdy zna to poczucie niezwykłej euforii ,jakiegoś super pozytywnego zdarzenia ,coś cudownego .
Ale niestety to tylko krótkie chwile życia tak wyglądają ...ale właśnie dla nich warto żyć .
LitrMaślanki

przez Korba 18 lut 2011, 14:17
linka się wkręciła w temat :mrgreen: ;)
Są takie chwile..., są. Pierwsza z brzegu, która mi przyszła do głowy. Siedzę w sierpniu z siostrzeńcami na Pamukkale, patrzymy na te piękne wapienne, białe skały i błękitną wodę i nagle Michał lat 9 - mówi do mnie "Kasia, nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy..."

LitrMaślanki, no ale tak jak mówiłam... wróżką zębuszką nie jestem :P
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Grzegorz On 18 lut 2011, 18:20
LitrMaślanki napisał(a):Grzegorz On, hmmm.magia to medycyna niekonwencjonalna ??? Raczej czuje ,że zbiłeś mnie z tropu .
ja zawsze myślałem ,że to zielarstwo , bioenergoterapia ,hipnoza etc ...ale nigdy tak nie myślałem o magii .

Byłeś w cyrku? Tam magik używa hipnozy. Zielarstwo w zaawansowanej formie wiąże się z magią i obrzędem, zbiera się zioła tylko o określonej porze dnia, błogosławi się zioła (rzuca zaklęcia na nie) bioenergia wiąże się z kontaktem z tak zwanymi zaświatami, z definicji magii wynika, że polega ona na kontakcie z zaświatami, jakimiś bytami po tamtej stronie, które mają leczyć, tylko trzeba się na nie otworzyć.

Będąc u bioenergoterapeuty sądzisz że co, że z jego rąk płynie energia? Nie, on jest czymś w rodzaju medium, przekaźnika energii od czegoś z zaświatów. Może brzmi to dziwnie i idiotycznie, nie trzeba w to wierzyć, ale jak ktoś chodzi do bioenergoterapeutów, niech spyta, skąd ta energia? Odpowie pewnie, że od Boga, albo dobrych duchów, może jakiegoś kosmosu. Czy aby na pewno Boga, i dobrych duchów?

przez LitrMaślanki 18 lut 2011, 18:54
Grzegorz On, co do ziół to zbiera się je w nocy .
A tak na marginesie na co cierpisz? Bo robienie z iluzjonisty i klauna nadprzyrodzonej istoty świadczy o dość dużym odrealnieniu .
brzmi to dziwnie i idiotycznie
Ojjjj...taaaaak... nawet nie wiesz jak bardzo mądra rzecz napisałeś .
LitrMaślanki

przez Grzegorz On 18 lut 2011, 19:15
Wiesz, można znać dogłębnie działanie machiny parowej, struktur atomowych wodoru, albo też pojmować teorię strun, tym bardziej można znać tajniki grzania papy, mechanizmu zegarka szwajcarskiego i znać tajniki zielarstwa.

Brzmi to tak samo dziwnie jak teoria wszystkiego.

Cyrkowy iluzjonista nie jest klaunem, jest tak zwanym magikiem, mocno nadinterpretujesz. Odrealnienie wiąże się z niewiedzą, co się dzieje za Twoim oknem i nieinteresowaniem się na przykład lokalną polityką, natomiast pasjonowaniem się jakimiś zamieszkami w afryce.

przez LitrMaślanki 18 lut 2011, 19:19
no na grzaniu papy to ty się konkretnie znasz .
oświeć mnie na tematy magiczne ,chętnie poczytam .
LitrMaślanki

przez Grzegorz On 18 lut 2011, 19:26
Nie mam zamiaru nikogo oświecać, szukam ciekawych doświadczeń z tej dziedziny, ciekawi mnie jak to u innych wygląda, jak pisałem na przykład o wróżce u której byłem i swoje spostrzeżenia. hmmm byłem kiedyś u hipnotyzera nawet.

Co do grzania papy, to z jednej strony skomplikowane, ale jak złapiesz możesz grzać metry, bierzesz rolkę papy, ogniem np z butli ogrzewasz, smołą się topi i rozwijasz a papa się przylepia, niby proste, ale jak za bardzo przypalisz to się papa przypali, jak za mało, to się nie przylepi, no, trzeba sobie radzić, a nie dawać komuś papę grzać!

przez LitrMaślanki 18 lut 2011, 19:30
Grzegorz On, dobrze wiec szukaj innych relacji . ja tylko poczytam .
Magia moim zdaniem występuje jedynie w tandetnych Hollywoodzkich serialach dla dość tępych amerykańskich nastolatków
LitrMaślanki

przez Grzegorz On 18 lut 2011, 19:36
Magia ma swoje korzenie już w starożytności, a nie w Hollywood. Hamerykanie tylko nieco wypaczyli ten obraz do komercyjnych celów.

przez rdzaa 05 wrz 2011, 00:28
znajomi z zaburzeniami psychicznymi założyli zakon okultyztyczny, robili pakty z demonami i to ich na swój sposób uspokajało. Ale koniec końców nie uzyskali trwałej poprawy... :twisted:

przez adamo_ 05 wrz 2011, 00:39
I ty też możesz być gejem czarodziejem! :lol:
adamo_

przez pakamera 29 paź 2011, 20:33
Jeśli macie nerwice to dajcie sobie spokój ze wszelką magią, bo będziecie dostawać różnych paranoi. Nie chodzi mi tu o psychozę a o wszelakie lęki przed demonami itd.

Nie bo to głupoty.
A nie które rytuały religijne może nie? Np. takie święcenie przedmiotów wierząc, że wtedy nabierają jakiejś pozytynej mocy. Już nie wspominam o tych wszelkich medalikach...

Sortuj wg