Medytacja vipassana

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Medytacja vipassana

przez Gringo 26 lut 2010, 18:21
Prometeus:
Po co się tak spinasz. W taki sposób to Ty nikogo do praktykowania medytacji nie zachęcisz.

Mindfullness i Vipassana wywodzą się z tego samego źródła - buddyzmu.
Form medytacji jest wiele, jedne lepsze, drugie gorsze, mindfulness wydaje się należeć do tych lepszych/skuteczniejszych, centralnym punktem ZEN jest wlasnie mindfulness, czyli uwaznosc. Skoro lekarze zaczeli sie zajmowac ta tematyka, to dobry znak. Kiedys na onecie byl artykul o roli medytacji w terapii, podobno efekty w leczniu nerwic i depresji sa bardzo dobre, a czy to mindfulness, czy vipassana, to juz drugorzedna sprawa.
Gringo

przez Prometeus 27 lut 2010, 21:01
Prometeus:
Po co się tak spinasz. W taki sposób to Ty nikogo do praktykowania medytacji nie zachęcisz.

I tu jest pies pogrzebany. :mrgreen: Nie miałem zamiaru przekonywać Króliczka, a nie spinam się bo do swoich myśli nie jestem przywiązany, nie traktuje ich jako rzeczy, przychodzą i odchodzą 8) , a wypowiedź moja była ćwiczeniem, a zarazem eksperymentem, ciekawiło mnie jak Króliczek zareaguje na słowa krytyki, gdyby była uważna, to nie odbiła by piłeczki na cały ekran mojego monitora mówiąc jak to ja się nie znam i nie mam informacji xD. Równie dobrze mógłbym sypnąć jej parę komplementów i patrzeć jak się rozpływa w maśle, a że lubię być kontrowersyjny... :mrgreen: NAPRAWDĘ PRZYDAJE SIĘ UMIEJĘTNOŚĆ BYCIA UWAŻNYM I DOSTRZEGANIE UKRYTYCH TREŚCI CZYICHŚ SŁÓW.

wtedy dopiero w razie potrzeby mozemy ewentualnie wrocic do merytorycznej i asertywnej wymiany zdan choc ja osobiscie wielkim znawca tematu nie jestem i generalnie szkoda mi czasu na bezproduktywne dyskusje

Szkoda Ci czasu na bezproduktywne dyskusje, a właśnie straciłaś go na napisanie dwóch stron a4 niczemu niesłużących wyrzutów. I taka wskazówka dla ciebie na przyszłość > Bądź asertywna nie tylko wtedy gdy druga strona dialogu jest asertywna.

Pozdrawiam ;)

ps.

Obrazek some bunnies are better than others :lol: :lol: :lol:
To BE YOURSELF is all that you can do

Czat naszej grupy medytacyjnej:
http://www.flash-chat.pl/chat.php?chatID=GrupaMedytacyjna

przez bunny_wrrr 28 lut 2010, 02:26
Prometeus pomimo ze wyglada mi to na odwracanie kota ogonem :roll: pozostaje mi w takim razie pogratulowac ci pomyslowosci i checi poswiecenia czasu internetowej(!) manipulacji ktorej rzeczywisty cel znasz tylko ty
niestety nie umiem dostrzegac ukrytych tresci w wyklikanych wyrazach widze to co jest tak jak jest napisane
i nie wiem w ktorym momencie zostalam skrytykowana bo osobiscie rzucil mi sie tylko niezrozumialy dla mnie atak na idee z ktora jednak nie utozsamiam sie na tyle by odczuc go personalnie
moje poglady nie pozwalaja mi przejsc obojetnie obok ignorancji czy tez ignorancji ignorancji (falszywej czy nie) ale wszystko co pisze pisze swiadomie - jakkolwiek silne uczucia wzbudzaloby we mnie to co czytam - na to kto jak i w jakim celu to wykorzysta nie mam wplywu
moje zdziwienie bylo szczere a jesli poczules sie urazony - nie bylo to moim zamiarem
staralam sie opierac przede wszystkim na faktach a nie tylko na moich pogladach szanujac jednoczesnie twoje ale nieprzestrzegania regulaminu tolerowac nie bede - wywolywanie klotni na forum jest zabronione wiec jesli masz jakies pretensje konkretnie do mnie to zapraszam na priv
i owszem - ostatecznie upewniles mnie ze moj udzial w powyzszej wymianie zdan niekoniecznie byl potrzebny choc moze nie okaze sie daremny bo ktos to przeczyta i przy okazji dowie sie troszke wiecej o mindfulness
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prometeus 28 lut 2010, 16:15
Znów odbijasz piłeczkę Króliczku. :smile:

To co piszę (robię) w tym temacie jest jak najbardziej na temat.

Znasz kolejny paragraf 22? Być za mało uważnym, by zauważyć, że nie jest się uważnym. Ten paragraf dotyczy każdego, mnie ciebie, Gringo i wszystkich na tym forum. Pamiętasz jak wyglądał twój oddech kiedy pisałaś, te ostatnie dwa posty? Postrzegałaś (nie mówię czy się kierowałaś tym) co jest twoimi emocjami, a co właściwie przedstawia cała sytuacja? Dostrzegłaś rodzący się w tobie konflikt poznawczy?

Ciągle podejmujesz próbę wyjaśnienia sytuacji która miała miejsce, tłumaczysz się dlaczego napisać to, a nie co innego, dlaczego myślisz tak a nie inaczej, dlaczego robisz to co robisz i wydajesz instrukcje dla innych jak mają się zachowywać. Po co? To są ślepe działania twojego ego, mechanizmy obronne, mające utrzymać twoją tożsamość (fałszywą tożsamość). W ten sposób nie przemówisz do mojego ego tak samo jak moje słowa nie dotarły do twojego. Jest taki cytat : "tak, tak, nie, nie" wynika z niego, że albo decydujesz się być uważna albo się w to nie bawisz, nie ma rozwiązań pośrednich, zastanów się co jest dla ciebie najkorzystniejsze i podejmij świadomą decyzje.

Pozdrawiam ;)

przez bunny_wrrr 28 lut 2010, 20:53
smiem twierdzic ze ten watek dotyczy medytacji a nie mnie
proponuje pisac na temat lub zajac sie soba
poza tym jw
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez Prometeus 01 mar 2010, 16:35
Eckhart_Tolle_Cisza_Przemawia napisał(a):Prawdziwie duchowy nauczyciel nie ma cię czego uczyć w sensie klasycznym, nie ma nic, co mógłby ci dać, albo do ciebie dodać, jak np. nowe informacje, wierzenia, czy rytuały, Jedynym zadaniem takiego nauczyciela jest pomóc ci usunąć to, co odseparowuje cię od prawdy o tym, kim naprawdę jesteś i co w głębi swojej istoty zawsze wiedziałeś. Nauczyciel duchowy jest po to, żeby odsłonić przed tobą i objawić ci wymiar wewnętrznej głębi, która jest jednocześnie spokojem. Jeżeli od duchowego nauczyciela, czy tej książki, oczekujesz podniecających pomysłów, teorii, wierzeń, intelektualnych dyskusji, to będziesz zawiedziony. Innymi słowy, jeśli poszukujesz pokarmu dla swojego umysłu, nie znajdziesz go, w dodatku przegapisz samą istotę nauki

To by było tyle odnośnie nauczycieli medytacji.

Teraz jest na temat Króliczku? Widzisz jakiś związek?

offtop:
By the way - forum to też miejsce gdzie ludzie rozmawiają, wymieniają niekiedy sprzeczne poglądy, a nie tylko zamieszczają newsy o eventach. Więc wyluzuj Króliczku.
Ostatnio edytowano 04 mar 2010, 03:06 przez bunny_wrrr, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dialog i informacja jak najbardziej ale sa jeszcze pewne zasady- ciesze sie ze zaczynamy sie rozumiec

Sortuj wg