Magnez ...

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez tomakin 28 mar 2008, 03:48
Tomek 77 - na www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx biegiem marsz i przeczytać rozdział o magnezie :) 2 tabletki to też dużo za mało. Cztery to jako-taka dawka. Do tego zwróć uwagę na cynk i wapń, one też są wypłukiwane przez colę.

przez Tharna 29 mar 2008, 11:55
Ja 3 tygodnie temu miałam dodatkowe skurcze serca. W moim przypadku przyjmowanie magnezu chyba pomaga, problem narazie zniknął i mam nadzieję że jest to zasługa właśnie magnezu :smile:
Obrazek

przez zimbabwe 29 mar 2008, 14:01
A nawet jeśli by na nerwicę nie pomagał, to pomoże na ciało - zdrowe odżywianie i uzupełnianie niedoborów - jeśli takie istnieją, a przy obecnym "nowoczesnym" żywieniu trudno ich nie mieć - jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Magnez !

przez Holek85 14 cze 2008, 23:39
Witam wszystkich ! Od 5 lat mam poważne problemy z psychiką. Przez ten czas leczyłem się u kilku psychiatrów i jadłem 11 rodzajów leków psychotropowych, po których nie czułem żadnej poprawy. Moje problemy polegały na tym, że cały czas odczuwałem silne lęki (czasem napady paniki),wewnętrzne napięcie, miałem natrętne myśli, kłopoty z zasypianiem. Odczuwałem silne lęki wśród ludzi. Często myślałem o samobójstwie. Ogólnie nie mogłem normalnie funkcjonować, z roku na rok było coraz gorzej. Przez okres leczenia stwierdzono u mnie Nerwice natręctw, nerwice lękową, fobie społeczną, stany depresyjne, zaburzenia osobowości. Pewnego dnia przeczytałem obszerny artykuł o magnezie i jego wpływie na układ nerwowy. Udałem się więc do apteki kupiłem magnez i zacząłem go zażywać. Po 4 dniach zauważyłem ogromną poprawę. Wszystkie moje problemy z psychiką nagle zniknęły ! Aktualnie biorę 6 tabletek dziennie i czuje się po prostu świetnie! Mam dużo więcej energii, bardzo dobry humor, nie odczuwam żadnych lęków, nie mam natrętnych myśli, czuję że mogę wszystko! Dzięki temu przez ostatni miesiąc dokonałem więcej niż przez ostatnie lata.
Dziwię się trochę tym psychiatrom u których się leczyłem dlaczego nikt z nich nie zasugerował mi spożywania magnezu. Wynika z tego że wszystkie moje „choroby psychiczne” są wynikiem jego niedoboru. Szkoda, że nie wiedziałem o tym wcześniej. Męczyłem się potwornie przez 5 lat a wystarczyło pójść do apteki i poprosić o magnez…

Re: Magnez !

przez Moniunia27 15 cze 2008, 09:54
a powiedz jaki magnez dokladnie przyjmowales?bo ja biore od 3 dni magnez B6 -4 tabletki dziennie.6 to nie za duzo myslisz?czy magnez wogole mozna przedawkowac?u mnie na opakowaniu pisze nie przekraczac 3 tabletek a ja i tak biore 4.

bardzo ciekawe to co napisales i podnosi na duchu kurcze bo ja od 5 lat lecze sie na depreche mnostwo lekow juz bralam naprawde multum i dalej nic nie pomaga sprobuje z magnezem tez omege 3 kupilam sobie.
a powiedz omega 3 tez bierzesz?
pozdr.

przez Holek85 15 cze 2008, 14:17
Biorę magne b6. Magnez jest ciężko przedawkować, szczególnie u osób znerwicowanych lub z zaburzeniami psychicznymi. 6 tabletek dziennie to na pewno nie jest za dużo.Zapotrzebowanie na magnez u osób dorosłych wynosi 300-400 mg na dobę. U osób uprawiających jakieś sporty lub wysiłek fizyczny ok. 1000mg ! Omege 3 niedługo zacznę brać ponieważ też bardzo pomaga. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

przez Jovita 17 cze 2008, 18:21
Moniunia27 a bierzesz jakies leki psychotropowe? bo jesli tak to omegi nie bierz na razie , jesli bys nie brala lekow to wtedy mozesz stosowac omege.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez adelkowska 17 cze 2008, 19:34
Zadziwiające że po paru dniach brania magnezu już czułaś poprawę. No i w ogóle Twoje problemy psychiczne znikły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tylko czemu ja biorąc po 300 mg dziennie MGB6 od ponad 3 miesięcy dzień w dzień nie czuję się ani na jotę lepiej ????????

przez Moniunia27 18 cze 2008, 08:22
Jovita napisał(a):Moniunia27 a bierzesz jakies leki psychotropowe? bo jesli tak to omegi nie bierz na razie , jesli bys nie brala lekow to wtedy mozesz stosowac omege.

biore abilify .czemu omegi z lekami nie mozna :shock:

przez Moniunia27 18 cze 2008, 08:26
adelkowska napisał(a):Zadziwiające że po paru dniach brania magnezu już czułaś poprawę. No i w ogóle Twoje problemy psychiczne znikły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Tylko czemu ja biorąc po 300 mg dziennie MGB6 od ponad 3 miesięcy dzień w dzień nie czuję się ani na jotę lepiej ????????

po 300 mg dziennie to ile tabletek bierzesz?bo holek cos pisal ze 6 bierze i mu pomoglo.

przez Jovita 18 cze 2008, 11:54
Moniunia27 napisał(a):
Jovita napisał(a):Moniunia27 a bierzesz jakies leki psychotropowe? bo jesli tak to omegi nie bierz na razie , jesli bys nie brala lekow to wtedy mozesz stosowac omege.

biore abilify .czemu omegi z lekami nie mozna :shock:

Gdyz wchodzi w reakcje z lekami i zmienia ich własciwosci. Jak wiadomo omega dziala antydepresyjnie i leki maja dzialanie antydepresyjne wiec to sie kloci ze soba , to tak samo jak nie mozna pic dziurawca biorac niektore leki bo dziurawiec takze ma dzialanie antydepresyjne.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez mefiboszet 19 cze 2008, 08:51
Z preparatów z magnezem korzystny stosunek jakość/cena prezentuje MBE
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez adelkowska 19 cze 2008, 16:58
A co sądzicie o MgB6 Forte, firmy Aflofarm? Brał ktoś i pomogło?

Re: Magnez ...

przez tomakin 28 lip 2008, 13:11
W górę, w górę ten wątek - kilkadziesiąt osób kompletnie wyleczonych z nerwicy nie żadną psychoterapią, nie psychotropami, ale najzwyklejszą poprawą błędów dietetycznych :D

Sortuj wg