EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Wyleczyłam się EFT i polecam innym

przez dawid.zareba 28 lis 2010, 14:40
medein napisał(a):Ciężka sprawa z tym EFT, 3 dni temu popracowałem intensywnie nad dwoma bolesnymi wspomnieniami i od trzech dni mam koszmary, a dzisiaj przez cały poranek mnie mdliło. Tych spraw jest o wiele więcej i nie wiem czy powinienem rozłożyć to w czasie i rozpracowywać powiedzmy tylko jedno wspomnienie dziennie czy tyle na ile starczy mi czasu i chęci. Boję się że przy dużej intensywności pracy nad sobą, fizyczne reakcje mojego organizmu typu bóle, mdłości się nasilą.

W podręczniku EFT jest napisane, że trudność polega na złożoności problemów, a nie na tym że są głęboko zakorzenione. Czyli teoretycznie gdybym się postarał mógłbym rozpracować moje ciężkie wieloletnie problemy w kilka dni. Jednak czy to jest rozsądne? Czy w praktyce wygląda to tak samo jak w teorii?

To by wskazywało, że dopiero rozpocząłeś pracę nad tymi wspomnieniami. Początek zazwyczaj wygląda tak że następuje pogorszenie. Powinieneś je raczej rozłożyć w czasie aby się nie "przetrenować". Przetrenowanie niczym nie grozi, tylko będziesz się czuł wyczerpany i senny. Po prostu kiedy czujesz że nadchodzi zmęczenie, zrób sobie przerwę, dzień lub dwa. W miarę poznawania swoich możliwości nabędziesz umiejętność oceniania ile na raz możesz przerobić. Te możliwości również będą się zwiększały w czasie :)

Co do dolegliwości: one się pojawiają ale też powinny znikać. Aby zanikły, również nad nimi trzeba popracować. To oznacza że wszystkie reakcje które się pojawiają, również trzeba opukać. Pracujemy nad wszystkim co się pojawia i odczuwamy to jako negatywne, czyli: myśli, emocje i odczucia somatyczne, takie jak bóle, kłucia, uciski itp.

No między praktyką a teorią często jest duża różnica. Wiele zależy od tego jak bardzo złożony jest problem, ale siła jego zakorzenienia również ma znaczenie - wieloletnie problemy stają się częścią tożsamości a naszej tożsamości raczej nie chcemy zmieniać bo to jedyne co znamy :). Oczywiście to również da się zmienić. Przepracowywanie jest oczywiście rozsądne, ale nie wszystkie problemy da się rozpracować w kilka dni :) są takie, które wymagają miesięcy.

Re: EFT - Techniki Emocjonalnej Wolności

przez pronto 01 gru 2010, 21:37
Najlepiej,osądzać ludzi po ilości postów.

przez wovacuum 01 gru 2010, 23:21
Zaczèlam czytac ksiàzkè Barbary Chelmickiej o EFT i przyznajè,ze mnie wciàgnèla.Juz wiem,ze wytrwam do konca w czytaniu i kto wie,mozze wyprobujè tè technikè? :smile:
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 01 gru 2010, 23:48
wovacuum, Wiolu kupiłaś ją czy ściągnęłaś?
Obrazek
Główny Moderator

przez wovacuum 01 gru 2010, 23:52
Monika1974, Monia-sciàgnèlam sobie,w poscie Dawida Zarèby jest link.Jestem juz na 43 stronie i czytam dalej;cos w tym jest.Tu w Belgii EFT jest bardzo znane-nie wiem dlaczego nie zwrocilam na to wczesniej uwagi wogole.
wovacuum

przez *Monika* 01 gru 2010, 23:55
wovacuum, Metoda wydaje się być ciekawa. Mi cierpliwości niestety brak. Też czytałam.
Myślałam,że zakupiłaś :smile:
Obrazek
Główny Moderator

przez Lili-ana 02 gru 2010, 00:00
zaqzax napisał(a):
El Chupacabra napisał(a):Puknijcie sie lepiej w leb. Nie ma cudownych, alternatywnych terapii. Swojego czasu wywalilem kupe kasy (stac mnie na to) na:

- akupunkture,
- roznych bioenergoterapeutow,
- holistow (krople Bacha etc),
- psychoterapeutow reprezentujacych niszowe nurty psychoterapii,
- wrozke,
- specjalistke od zwiazkow astralnych (moja ulubiona - 100 zl/h),
- egzorcyzm,
- sesje medytacyjne,
- sesje hipnotyczne,

Zrobmy eksperyment ! Umawiam sie odrazu, place jesli odczuje trwala poprawe i tylko wtedy. Nie ma efektu, nie ma kasy.

Wielkie dzięki za wymienienie sposobów z których skorzystałeś, bo ja już chciałem marnować kasę na hipnoze, egzorcyzmy, medytacje itd. bym tylko doszedł do tego samego wniosku co ty, ale dobrze że próbowałeś i dałeś przykład innym.

hehe, WŁAŚNIE! na tym polega ich oszustwo, że oni zawsze kasę biorą i tak sprytnie manipulują człowiekiem, że niby innym pomaga a nam akurat nie był w stanie i bardzo mu przykro - ale kasy nie odda, na tym polega właśnie wyciąganie kasy,
niektórym może to odrobinę pomóc poprzez sugestię (ale ludzie zdrowi sa na to podatni), czesto ludzie którzy nie są ciezko chorzy - bo samo to ze uczeszczaja na takie rytuały jest dla nich czymś takim że robią coś dla siebie i wzmacnia to ich.

Jak ktoś w to nie wierzy to nic mu z tego nie pomoże! Tak jest ze wszystkim, wiara czyni cuda. Jak nie wierzysz że ci leki pomogą to też nie będą działać, jak nie wierzysz w psychoterapię to również nie masz po co na nią iść.
Wyzdrowieć trzeba chcieć i próbować wszystkiego, i przede wszystkim pracować nad sobą, a nie liczyć tylko na innych!
Lili-ana

przez wovacuum 02 gru 2010, 00:08
Monika1974, zamowiè sobie przez internet,ale do tego czasu bèdè czytac sobie w necie.Jestem cierpliwa i uparta jak osiol,wièc zobaczymy co z tego wyjdzie.Sporo czytam o afirmacji,a ta metoda tez zawiera jej elementy.Jest jedna rzecz,ktorej nie moglam siè pozbyc nawet podczas terapii,dlatego chcè zobaczyc czy uda siè za pomocà tej metody. :smile:
wovacuum

przez *Monika* 02 gru 2010, 00:12
wovacuum, To zdawaj tu relacje Wiolu :)
Obrazek
Główny Moderator

przez wovacuum 02 gru 2010, 00:13
Monika1974, bèdè na pewno. :D
wovacuum

przez eovo 02 gru 2010, 14:27
A jakie książki na początek dot. tego tematu polecacie?

przez dawid.zareba 02 gru 2010, 15:13
dawid.zareba napisał(a):
Proszę bardzo, tutaj można je znaleźć: Ebooki i książki

pozdrawiam :)

przez wovacuum 06 gru 2010, 00:02
ja czytam caly czas,analizujè i w sumie nie mam odwagi,wypowiadc pewnych zdan na glos-a wlasnie w tej metodzie o to chodzi.Niby nie mam problemow z afirmacjà, ale cholera..cos idzie nie tak.za duzo spraw w tej metodzie trzeba znowu sobie przypomniec.jestem na poczàtkowym etapie. :smile:
wovacuum

przez *Monika* 06 gru 2010, 00:17
wovacuum, Wiolu,no właśnie w pojedynkę ciężko. Wszystko rozwala się na czynniki pierwsze, jak u psychologa.Tylko u psychologa jest nad tym wszystkim kontrola, a tu sama sobie musisz poradzić. No.....chyba,że zaczniesz pierwsze wizyty o trenera, a potem sama będziesz sie opukiwala, właściwie wypowiadając te sekwencje słów.
A może dasz radę sama. :D
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg