5-HTP

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

aminokwas 5-HTP

przez Miss Worldwide 11 sty 2014, 02:14
Ja dostalam placebo kiedys od pani doktor z pogotowia. Dostalam silnych lékow i czulam sie jakbym umierala i od 24h nie moglam zasnac przez te léki. Pani doktor od razu rozpoznala u mnie nerwice lékowa i podala hydroksyzyne. Powiedziala, ze zasne jak dzidzia. Ja dalej sie czulam bardzo zle i staralam sie zasnac ale ogromny niepokoj i lék nie pozwalam mi na to. Mama tulila mnie do snu a ja jej mowila, ze cos jest nie tak, ze nie da rady, ze zle sie czuje... no cala ta faza atakow paniki. Mama zadzownila jeszcze raz na pogotowie ale pani doktor zlapala mnie za reke i nia potrzasla i powiedziala, ze nic ci nie jest dziewczyno. To nerwica. Dostalas konska dawke hydroksyzyny powinnas spac jak dziecko. A ja ja prosilam zeby podala mi cos innego bo to nie dziala a ja czuje sie coraz gorzej.
Po 5 latach mama przyznala sie, ze jak lekarka wychodzila to jej powiedziala, ze mi wstrzyknela tylko glukoze czy cos tam takiego bo nic mi nie jest i to tylko nerwica i musze isc do psychiatry.
Wiec u mnie placebo na léki nie zadzialalo. Przez glupia lekarke pozniej wszystkim innym lekarzom mowilam, ze na mnie hydroksyzyna nie dziala. Totalne 0. I taka moja opowiesc.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

aminokwas 5-HTP

przez MalaMi1001 12 sty 2014, 00:22
w przypadku SSRI to prawdopodobnie efekt placebo (serotoninergiczne XTC to MDMA, psychodeliki, w zadnym wypadku za euforie nie odpowiada serotonina).
Piszesz tak, że za nic nie idzie się domyśleć o co ci chodzi. Więc wg ciebie MDMA uwalnia serotoninę czy nie? Bo jakoś wszelkie badania na ten temat wykazują, że właśnie ją uwalnia i euforia jest nie z tej ziemi. Nie wierzysz ? Sprawdź.

Jesli powie się ludziom ze cukrowe dropsy ktore zazywaja sa w rzeczywistosci morfiną to wtedy ci sami ludzie dostaną niesamowitej euforii, doniosą o natychmiastowym efekcie przeciwbólowym charakterstycznym dla opiatów. W efekcie grupa placebo wykaze skutecznośc równą 2/3 skuteczności morfiny.
Gdyby to było tak kurva mać proste po jednej tabletce ibupromu powinien mi przejść zajebisty ból zęba, bo przecież "zawsze działał", a zeżarłam 6 tabletek i noc miałam z głowy. Więc generalnie żadne leki nie są potrzebne skoro można leczyć cukrowymi dropsami i mają taką super skuteczność, jeśli tylko wmówi się delikwentowi, że to magiczna pigułka. Idź to powiedz umierającym na raka na najbliższym oddziale onkologicznym.

Napewno ? Antybiotyki nie likwidują bakterii odpowiedzialnych za zapalenie płuc a jedynie działają objawowo i konieczne jest ich przyjmowanie do końca zycia? Nifuroksazyd nie leczy biegunki a jedynie ją maskuje ? Interferon dzialając przeciwirusowo i immodulująco nie jest w stanie wyleczyć wybranych chorób wirusowych ? Pisząc to przeczysz niemal wszystkiemu co dokonała medycyna i sprowadzasz ja jedynie do leczenia objawowego. Nawet uchodzące za nieuleczalne choroby genetyczne w najblizszej przyszlosci bedzie mozna leczyć przyczynowo lekami które są w stanie zmienić część kodu genetycznego (SSRI to jedne z nich).
Różnica jest taka, że antybiotyki niszczą ŹRÓDŁO choroby, a nifuroksazyd, ibuprofen, morfina, kwas salicylowy i wszelkie inne NIE NISZCZĄ ŹRÓDŁA CHOROBY, które w wielu wypadkach jest zupełnie nieznane. Przykład głupiej aspiryny, która działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie - łykasz i ból przechodzi, stan zapalny znika, ale jaka jest przyczyna dolegliwości? Nie wiesz :!: Więc niszczysz objaw, a nie jego przyczyne. To takie trudne? Poza tym nie jest to zaprzeczanie osiągnięciom medycyny. Gdyby nie leki na rozrzedzenie krwi mój ojciec dawno by nie żył, co nie zmienia faktu, że będzie te leki żarł już do śmierci, bo nie są w stanie usunąć źródła choroby. Przyczyny wielu odmian białaczek są dotąd nie poznane, co nie oznacza, że ludzie nie są z powodzeniem leczeni, nie zmienia to faktu, że często niestety nawet przeszczep szpiku kostnego za jakiś okres czasu kupę daję, bo białaczka wraca i pacjent umiera. Usunięciem źródła choroby jest dla mnie np. operacja zastawki serca, coś się zrąbało, wymieniamy i śmiga. Leki nie są w stanie tego zrobić.

Nawet uchodzące za nieuleczalne choroby genetyczne w najblizszej przyszlosci bedzie mozna leczyć przyczynowo lekami które są w stanie zmienić część kodu genetycznego (SSRI to jedne z nich).
To się jeszcze okaże, bo jak na razie idea szczytna, a dowodów brak, konsekwencje mieszania w ludzkim genomie nieznane. Obawiam się, że to stanowczo dalsza przyszłość.

znane są substancje działające natychmiastowo i utrzymujące działanie długo po wyeliminowaniu z krwiobiegu. Ketamina i skopolamina. Dla wielu osób epizod depresyjny jest jednorazowy dlatego rozróżniono w diagnostyce nawracające zaburzenia depresyjne.
Długo, co nie znaczy, że na stałe. Proste. Poza tym jednorazowy epizod depresyjny dotyczy znikomej liczby osób i jest raczej skutkiem przeciążenia organizmu, niż długotrwałych zaburzeń o nieznanej etiologii.
- i najciekawszy wniosek. Efekt placebo został zniesiony za pomocą blokera opioidowego naloksonu (podobny do naltreksonu) co sugeruje ze cukrowa pigułka (lub zastrzyk z soli fizjologicznej) wywołała zmiany w chemii mózgu podobne jak w przypadku morfiny.
Tak jak mówię, przejdź się na najbliższy oddział onkologii, podaj ludziom cukrową tabletkę mówiąc, że to tybetański eliksir i jutro będą zdrowi i żyj w blasku fleszy.

aminokwas 5-HTP

przez Mamre 12 sty 2014, 01:25
To ja mam takie pytanko - czy 5-HTP może pomóc w odstawieniu SNRI, np. wenlafaksyny?
Wenla: 150 mg
Lamo: 50 mg

Od rana nie mogę myśleć
Nie mogę ruszyć się z łóżka
Nigdy nie byłem Napoleonem
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

aminokwas 5-HTP

przez Kalebx3 12 sty 2014, 15:30
To ja mam takie pytanko - czy 5-HTP może pomóc w odstawieniu SNRI, np. wenlafaksyny?

absolutnie NIE. Nie ta liga ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

aminokwas 5-HTP

przez Mamre 13 sty 2014, 01:32
Kalebx3, czemu? :( 5-HTP nie zmniejszyłoby objawów odstawiennych?

Od rana nie mogę myśleć
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

aminokwas 5-HTP

przez Kalebx3 13 sty 2014, 12:34
Mamre ponieważ tak samo jak nie zlikwidujesz kaca pijąc wodę mineralną . Trzeba się leczyć tym ,czym sie struło powolutku zmniejszakjąc dawki . A tak poważniej 5HTP to " lepsza " i lepiejwchłanialna forma Tryptofanu i ma się nijak do noradrenaliny ,w której uwalnianiu Wenlafaksyna wiedzie prym . Nie kombinuj , bo z tym nie wykombinujesz .A ile łykasz Wenli dziennie?

aminokwas 5-HTP

przez Mamre 13 sty 2014, 16:50
150 mg dziennie.
No i narobiłam sobie nadziei na lekkie odstawienie kiedyś ;).

Od rana nie mogę myśleć
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

aminokwas 5-HTP

przez Kalebx3 13 sty 2014, 17:14
Mamre , a po co chcesz odstawiać , skoro Ci słuzy ( jak wnioskuję )?

aminokwas 5-HTP

przez Mamre 13 sty 2014, 17:34
Bo ma chorą wątrobę i wolałabym jej nie obciążać. Poza tym boję się trwałych skutków ubocznych.

Od rana nie mogę myśleć
Na głowie tylko poduszka

Luxtorpeda

aminokwas 5-HTP

przez lunatic 23 sty 2014, 23:05
Powoduje to sennosć albo coś w rodzaju zamulenia jak czasem po SSRI?

aminokwas 5-HTP

przez Kalebx3 24 sty 2014, 10:16
Powoduje to sennosć albo coś w rodzaju zamulenia jak czasem po SSRI?

Tak , brane na noc zapewnia u mnie dobry sen.

aminokwas 5-HTP

przez lunatic 24 sty 2014, 23:43
Kalebx3,
rano budziłeś się wypoczęty czy miałeś przez to problem z wstawaniem? a co jak się weźmie w dzień, powoduje senność wtedy?

aminokwas 5-HTP

przez Kalebx3 25 sty 2014, 16:34
Lunatic , budziłem się wyspany , bez żadnej ( nawet najmniejszej ) zamuły. Wzięty w dzień po dobrze przespanej nocce nie powoduje senności , aczkolwiek w dzień brałem tylko (czasami )50 mg i nie czułem senności , jedynie mniejszy apetyt.

aminokwas 5-HTP

przez okularnica 20 kwi 2014, 09:56
Na tym wątku dużo jest sprzeczania się o wpłynie poziomu serotoniny na zaburzenia lękowe. Jedyną osobą, która 5 HTP wypróbowała na sobie jest Kalebx.
Ja wyczytałam w internecie wiele pozytywnych opinii, że ten suplement w jakiś sposób pomógł na złe samopoczucie. Czy ktoś jeszcze go stosował?
Dowiedziałam się o 5HTP z książki w której jest opinany jego pozytywny wpływ na samopoczucie i dobry sen.

Sortuj wg