Omega-3, witaminy, minerały

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez michmich 26 lis 2010, 00:12
Bardzo zainteresował mnie temat omega-3 i przeczytałem wszystkie strony tego wątku. Moja dieta jest zapewne dosyć uboga w ten kwas - nienawidzę ryb i w ogóle ich nie spożywam. Zmiana diety to temat dosyć ciężki, choć na pewno spróbuję. Kupiłem dziś w zielarni olej lniany tłoczony na zimno. Widziałem podane przez Was przepisy, miksowanie z serkami itd... Jednak brak mi na to cierpliwości i czasu :) Mam więc zamiar pić kieliszek 30 ml tego oleju na czysto przed snem - mam nadzieję, że w czystej formie olej ten będzie się dobrze wchłaniał. Druga opcja to dolewanie go do jogurtów, klasycznych-owocowych, choć w tym wypadku zapewne skuteczność kwasów będzie mniejsza?!
Pozdrawiam!

Re: Omega-3, witaminy, minerały

przez polakita 26 lis 2010, 12:31
michmich, myślę że wcale nie musisz pić oleju samego... idea tej pasty jest taka że się lepiej wchłania, ale skoro nie chce ci się, to możesz używać oleju jako np. sosu do sałatek, czy też polewać nim ryż, nie musisz go pić samego :) a jak ma się wchłaniać to może lepiej pij go rano na śniadanie a nie na kolację? Do tego staraj się nie jeść tłuszczy zwierzęcych jednocześnie (masło, tłuste mięso) wtedy organizm będzie lepiej wchłaniał ten olej lniany. Ja też się zapaliłam ale w rezultacie nie chciało mi się robić tej pasty... aktualnie mam tran w lodówce ;)

przez ZaP 14 maja 2011, 23:29
Hej wiem, że wracam do starego tematu, ale mam pytanko malutki,
Mianowicie czy mogę zjeść świeżo zmielony len, czy nie , bo czytałam że ziarenka lnu po zmieleniu wydziela się kwas cyjanowodorowy
kiedy będę mogła już zacząć się cieszyć
ZaP

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 15 maja 2011, 00:01
Radziłabym pić jednakże olej lniany ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kahir 15 maja 2011, 01:30
zabolik napisał(a):Hej wiem, że wracam do starego tematu, ale mam pytanko malutki,
Mianowicie czy mogę zjeść świeżo zmielony len, czy nie , bo czytałam że ziarenka lnu po zmieleniu wydziela się kwas cyjanowodorowy

a gdzie czytałaś? bo faktycznie skorupki niektórych nasion mogą zawierać cyjanowodór lub sole jego kwasu.
świat jest pełen psychologów.

przez *Monika* 15 maja 2011, 01:35
linka napisał(a):Radziłabym pić jednakże olej lniany ;)

Masz rację.
Zakupiłam.
Jednak smak...........nie do przeskoczenia jak dla mnie.Wytrzymałam 5 dni pod rząd i butelka stoi już prawie rok, prawie pełna.Pewnie przeterminowany.

Biorę Omega 3 w kapsułkach,żeby nie czuć smaku.
Obrazek
Główny Moderator

przez _asia_ 15 maja 2011, 07:26
zabolik napisał(a):Hej wiem, że wracam do starego tematu, ale mam pytanko malutki,

to jest jakaś nagonka na ten bardzo zdrowy produkt, podobnie jak na inne nasiona, pestki, migdały czy owoce z pestkami (jabłka, morele itd.). Musiałoby się zjeść tego baaardzo dużo, żeby można było się tym zatruć (bo faktycznie zawierają trochę kwasu pruskiego), a zawierają one bardzo cenną witaminę B17 zwaną amigdaliną, która zapobiega rakowi i leczy go (!!!), bardzo pomaga w zwalczaniu nowotworów, a której obecnemu społeczeństwu baaardzo brakuje. Ciekawy film o tej witaminie i produktach ją zawierających: http://www.youtube.com/watch?v=YsT6qNk8 ... re=related
Spokojnie możesz jeść len. Ja jem ok. 3 łyżek dziennie.
Szkoda, że ludzie łykają często różne prochy i jakoś się nie przejmują ich szkodliwością. :roll:

-- 15 maja 2011, 06:30 --

Monika, ja też na początku nie mogłam się przekonać do smaku oleju lnianego. Ale się przyzwyczaiłam. :smile:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez linka 15 maja 2011, 09:19
Aż tak paskudnie jest dziewczyny? To może zamiast tego Monika1974, spróbuj oleju rzepakowego tłoczonego na zimno - on jest smaczny, taki bardziej orzechowy :) i też zawiera dużo pożytecznych składników :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez _asia_ 15 maja 2011, 11:05
linka, no ja musiałam się do niego przyzwyczajać, sam mi w ogóle "nie szedł", w postaci pasty z twarogiem, z jajkiem albo do sałatek, surówek z kiszonkami to ok, całkiem nieźle się komponował, ale sam pić np. na łyżce... nie za bardzo, brrr, mi przynajmniej nie smakuje. :/ ma specyficzny smak, zupełnie inny niż oliwa z oliwek czy inne oleje. no ale jest najwartośiowszy, ma najwięcej omega3... mi on pasuje szczególnie do sałatek z ogórkiem kiszonym.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez ZaP 15 maja 2011, 12:57
Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi. To będę piła świeżo zmielone też 1-2 łyżki, także chyba nie powinno mi zaszkodzić

-- 15 maja 2011, 12:59 --

Monika1974,
długo bierzesz? I jak widać jakąś różnicę?

-- 15 maja 2011, 13:01 --

kahir, Podaje linka http://www.primanatura.pl/czy-siemie-ln ... toksyczne/
ZaP

przez sebastian86 15 maja 2011, 13:40
bierze ktos aktualnie zestaw witamin B?
We Are The Champions 2016(L)

przez uzytkownik 15 maja 2011, 13:59
Mój poranny zestaw:
1. Omega 3, 1000 mg x 1 - http://sklep.kfd.pl/olimp-gold-omega-60-kaps-p-115.html
2. Magnez, 300 mg x 1- BlueMag Jedyny - normalny magnez z witaminami B mają raptem po 30-50mg.
3. Potas, 300 mg x 2- Asparginian Extra

Naprawdę dużo lepiej się czuję.

Tu macie art. o Omega-3 http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Bem08
uzytkownik

przez *Monika* 15 maja 2011, 14:13
_asia_ napisał(a):Monika, ja też na początku nie mogłam się przekonać do smaku oleju lnianego. Ale się przyzwyczaiłam. :smile:

Joasiu.....nie umiem i już. Jak mam go w ustach to powstaje u mnie odruch wymiotny. Szkoda,że nie ma tego oleju w jakiś kapsułkach , w takich jak pakują Omega 3.

linka napisał(a):Aż tak paskudnie jest dziewczyny? To może zamiast tego Monika1974, spróbuj oleju rzepakowego tłoczonego na zimno - on jest smaczny, taki bardziej orzechowy :) i też zawiera dużo pożytecznych składników :)

Linko...po tym lnianym...to dosłownie,aż się boję jakiegokolwiek oleju brać do ust.
Olej rokitnikowy przepisał mi mój naturoterapeuta. W buteleczce jest go 100 ml. Mam go juz 3 miesiące i jest go 3/4, a powinnam mieć juz trzecią butelkę.
No nie do przejścia jest dla mnie mieć jakikolwiek olej w ustach. Konsystencja budzi u mnie odrazę w ustach.Smak mniej. Mogłabym popić od razu...ale słyszalam,że popijać można po jakims dłuższym czasie.

zabolik napisał(a):Monika1974,
długo bierzesz? I jak widać jakąś różnicę?

Tak, od roku czasu.
NIe wiem o jaką róznicę pytasz? W samopoczuciu? Wiesz......ja caly czas chodzę na psychoterapię więc powiem tak: terapia + suplementy= poprawa samopoczucia :D
sebastian86 napisał(a):bierze ktos aktualnie zestaw witamin B?

Tak, ja biorę.

uzytkownik napisał(a):Mój poranny zestaw:
1. Omega 3, 1000 mg x 1 - http://sklep.kfd.pl/olimp-gold-omega-60-kaps-p-115.html
2. Magnez, 300 mg x 1- BlueMag Jedyny - normalny magnez z witaminami B mają raptem po 30-50mg.
3. Potas, 300 mg x 2- Asparginian Extra

Naprawdę dużo lepiej się czuję.

Doby zestaw jak dla mnie.
Obrazek
Główny Moderator

przez ZaP 15 maja 2011, 14:34
Dwa tygodnie temu zmieniłam dietę na bardziej witaminową (tak to od 26 lat mięsko, zero warzyw, owoce sporadycznie)
No i chciałam wam powiedzieć jak sobie dzisiaj zrobiłam deser.
Zmieliłam siemię lniane (dwie łyżeczki), nałożyłam na to banana w kawałkach, zalałam sokiem jabłkowym świeżo wyciśniętym przez gazik ;) i dwie łyżki jogurtu. Pyszne było no i chyba zdrowe ;)
Poczytałam jeszcze o tym siemieniu i żeby zalewać go świeżym wyciśniętym sokiem owocowym i powinno być ok, i zapobiegawczo tak zrobiłam. Głupio by było zatruć się teraz cyjankiem od zdrowej żywności haha. Zresztą śmierć powinna nastąpić w ciągu kilku sekund, a już jestem z 5 minut po jedzeniu :yeah:
ZaP

Sortuj wg