Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omega-3, witaminy, minerały


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

Chada, nie lepiej Ci zapytać lekarza? ja bym nie przesadzała bo możesz odnieść odwrotny skutek... Dlaczego w ogóle chcesz brać jeszcze żeń-szeń?

 

Coś tam żeń szeń działał zmniejszał zmęczenie dodawał troszkę energii witalności i czułem deczko więcej siły po nim.Przede wszystkim zniwelować zmęczenie po paro i wiesz tak profilaktycznie.Przyzwyczaiłem się do niego :PAle na zamulenie i senność po paro chyba żadne suple nic nie dadzą :?:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, niestety nie wiem jak to wygląda po paro, ale dobrze Cię rozumiem bo cały czas cierpię na nadmierną senność i zamulenie i mam już tego dość...a nic nie pomaga.

 

Próbował, a raczej próbowała któraś z Pań olej z nasion wiesiołka? Podobno dobrze działa na zawroty głowy, ale to branie 2:2:2 to jakaś masakra. Pytam Pań bo olej szczególnie działa na cykl miesiączkowy - przynajmniej tak powiedziała farmaceutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie dlaczego ale podejrzewam, że to jak z nadmiernym piciem kawy - przestaje działać.
Trzeba robić przerwy w braniu żeńszenia, gdyż substancje czynne kumulują się w ograniźmie i może pojawić zespół żeńszeniowy - bóle głowy, sraczki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/2-Arachidonyloglicerol

 

W organiźmie człowieka można wyróżnić2 endogenne kanabinoidy: anandamid oraz 2-AG. 2-AG jest agonistą receptora CB1 (tak jak THC z marihuany). 2-AG jest estrem kwasu tłuszczowego omega-6 – kwasu arachidonowego – i glicerolu. Więć może warto zażywaćrównież omega-6. Ponoć olej konopny zawiera bardzo dobre proporcje tych wszystkich kwasów tłuszczowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Omega3 działają?

 

Czy jest tutaj ktoś, kto zażywał kwasy omega 3 minimum przez pół roku? Jeśli tak, to czy odczuliście jakąś poprawę w zaburzeniach psychicznych, zaburzeniach poznawczych i na skórze?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odczułam lekką poprawę nastroju, ale trzeba przyznać, że dodatkowo brałam w tym czasie selen i magnez.

Obecnie przerzucam się na olej lniany, ale z tego, co się orientuję, to też nie może być byle jaki olej, tylko taki z nasion o dużej zawartości kwasu linolenowego...w aptekach można dostać taki olej - LenVitol firmy Oleofarm. Dzisiaj w radiu słyszałam reklamę tej firmy na temat nowego produktu - witamina D forte w oleju lnianym, chyba też wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×