Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omega-3, witaminy, minerały


fantomek

Rekomendowane odpowiedzi

A Z LUXETĄ MOŻNA? Bo zaczyna mi ta dyskusja na temat omegi trącić bo z tego co zamieszałaś jovita to wynika że ty bierzesz antydepresanty i omega3 i to długo . Muszę to jednak z lekarzem przedyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh omega 3 na nerwicę i depresję ....

 

powiedzcie jakim cudem suplement diety żywieniowej ma pomóc na powyższe .. przecież to śmieszne ..

 

nie ujmuje "omedze" jej wartości odżywczych , bo sam to przyjmuje , ale tylko jako źródło zdrowych tłuszczy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej! Ale ja Cię nie poprawiałam. Można to napisać na dwa sposoby: tak jak Ty to zrobiłaś i tak jak ja. Więc bez stresu i paniki.

 

spokojnie ja wcale tak tego nie odebralam ;)

 

 

heh omega 3 na nerwicę i depresję ....

 

powiedzcie jakim cudem suplement diety żywieniowej ma pomóc na powyższe .. przecież to śmieszne ..

 

poczytaj o odzywianiu przy depresji i omega 3 to sie dowiesz i bedziesz zdziwiony.

 

 

jovita miałaś robione badania eeg i tomograf?

 

1507 - a nie chodzilo ci o ekg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy omega 3 i doxepin może się paprać? zapomniałem lekarza spytać

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:12 pm ]

nie , o EEG głowy

EEG, czyli badanie elektroencefalograficzne jest bardzo podobne do EKG. W EKG przypinają Ci elektrody do klatki piersiowej, w EEG zakładają opaskę z elektrodami wokół głowy. Leżysz spokojnie na kozetce około 20-30 minut. Z wynikiem zgłaszasz się do np. neurologa. Musisz go poinformować o zażywanych przez siebie lekach, np. psychotropach, gdyż one wpływają na wynik badania, tzn. dają określony obraz na wykresach. Nic nie boli. Przechodziłam dwukrotnie. I dwukrotnie w trakcie badania zasnęłam. ;):mrgreen::mrgreen:

 

cos wykazało u ciebie to badanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki magnez jest najlepszy bo jest multum do wyboru i roznice cenowe sa bardzo duze potrafi kosztowac 40 zl a drugi 5 zl-czy te drozsze sa lepsze?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:58 pm ]

ja o ta omege 3 musze sie skonsultowac z lekarzem jednak.tez o nim myslam ale bardziej tak dla skory bo mam duze wypryski i nieladna cere a pierwsze slysze ze to na depreche jeszcze by mialo byc to tylko sie cieszyc.we wtorek ide do mojego psychiarty to wam napisze co on mowil o tej omege i kwasie foliowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niczym nie przeszkadza przynajmniej mi tak powiedzial :) tylko nie jedz np omegi z tabletkami bo to jest tluszcz i troche zachamuje wchlanianie czegos innego a co do magnezu cena nie ma wiekszego znaczenia ... jak przy butach placisz za firme i opakowanie :) zwroc uwage na wieksza dawke i tym sie kieryj aaa i zeby byl razem z witaminka B6 bo sie lepiej wchlania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :D ja juz wlasnie dzisiaj kupilam sobie Maglek B6 na niego sie zdecydowalam a z omega sie wstyrzymam jednak do wtorku bo spytam psychiatry mojego.chce tez kupic kwas foliowy bo tez tu ktos wspomial ale o to tez zapytam lekarki-bo w sumie nie wiem czy wszystko jak bede brac znowoz naraz to nieprzedobrze i magnez i folik i omega nie wiem czy tak mozna .lyka ktos to wszystko naraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie lykam na raz omega 3 od niedawna,plus magnez,plus wapno plus caly zestaw witaminowy i te psychotropy. smaczne to ale w sumie efektow nie widze moze poprawila mi sie cera ale jestem agresywna i nie moge znalezc sobie miejsca ... ale przestalam plakac :D a dawniej mialam czeste napady placzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MULTISAL

Zincal

mbe(mg+b+e)

VITRUM Calcium + Vit. D3

VITAMINUM B COMPOSITUM

Folik

omega-3

psychotropy

to moj zestaw z tym ze witaminy zaczalem brac od dzisiaj psychotropy juz smigam i gowno daja no chyba ze 2-3 krotna dawka (tak jest z nasennym usypia mnie dopiero 3 krotna dawka ) omege i mg jadlem wczesniej nie spodziewajcie sie jakis zajebistych rezultatow pozdrawiam :) aa i jak jecie vitaminki to starajcie sie trzymac diete bo same tablety za wiele nie dadza mowiac o diecie mam na mysli owoce i warzywa ... nie zalowac sobie one zawsze wychodza na zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja lykam 2 kapsy (jedna ma 1000mg ) wiec wychodzi 2000 dziennie ale tak jak tomakin mi napisal ( typek z forum ) podobno jak jesz duzo potraw ktore maja duzo omegi 6 to sie to nie oplaca najlepiej nie spozywac takich rzeczy co to maja ... powtarzam tylko informacje wyczytyane w necie :) watpie zeby duza dawka omegi ci pomogla ale jak bys sprobowala takich "internetowych" zalecen to kto wie... zreszta ja teraz testuja taka witaminowa burze na sobie ... do tego dieta warzywno owocowa ... duzo tego w ciagu dnia jest jakis owocowwarzyw bogatych w witaminy niegotowanych i niebawem siegne "madrze" po ziola z kolei polecam ksiazke poradnik zielarza czy jakos tak Poprzęckiego czy jakos tak:P nie mowieod razu zeby sie nia sugerowac tylko logicznie spojrzec co w niej jest zawarte:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie omge polecił psychiatra, powiedział mi że wspomaga w leczeniu depresji jesli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi ale napewno dobrze wpłynie na cały organizm

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:56 pm ]

wlasnie przyszlam ze sklepu z omega 3 :D to do roboty zaczynam kuracjie i jeszcze sobie tran kupilam :mrgreen:

 

mam tylko nadzieje ze omega3 nie tuczy bo juz jestem dosc gruba przez te psychotropy :x

 

"psychotropy" spowalniaja metabolizm i powodują zwiekszenie łaknienia, nie we wszystkich przypadkach, ale jesli tak jest to trzeba sport uprawiac by przyspieszyc metabolizm, nie zrec jak nie powiem co , i jeść to co nie tuczy, generalnie trzeba zmienić styl odzywiania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wiesz nie rob cyrkow to po pierwsze ... leki pomagaja (mi nie ale tutaj czytam wiele postow ktore o tym swiadcza) te 3 rzeczy malo ci dadza pozatym jak zjesz magnez z frytkami albo omege z rosolem to to wydalisz tak jak zjadlas bo tluszcz blokuje wchlanianie ... znam sie troche na tym bo czesto w watkach dla sportowcow uprawiajacych sporty silowe pisze wyraznie ze nie nalezy spozywac bialka (drob) z produkltami tlustymi w ogole tluszcze zwierzece powstale podczas smazenia utrudniaja wchlanianie :) a co do wagi to nie rozumiem ludzi ktorzy uzalaja sie nad soba ze duzo waza ... sport sport i jeszcze raz sport no chyba ze ktos jest chory powaznie i uprawiac go nie moze to takie przypadki nie dotycza mojej uwagi :) jak masz problemy z nadwaga to polecam codzienne bieganie na czczo rano 10 min dziennie na poczatek i po miesiacu dam sobie reke uciac ze bedziesz zadowolona i z kondycji i wagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suplementy konieczne..napewno magnez

 

nadmierne napiecie miesni zuzywa go w bardzo szybkim tempie

w jedzeniu nie ma tyle magnezu zeby to starczylo

 

oczywiscie przedawkoaac tez nie mozna

ja sobie biore multiwitamine z magneem i pije wode w nia bogata

 

roznica jest diametralna

 

a co z potasem?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:09 pm ]

no jasne ze omega pomaga w depresji

nie na darmo sie mowi ze jedzenie ryb pomaga...w rybach jest najwiecej tych kwasow....

 

ja zamiast wcianc omege jem duzo ryb

 

ale zauwazylem jedna rzecz jesli chodzi o odzywianie

mianowicie o te leki alkalizujace typu manti itd

 

mam mala nadkwasote ktora czasem mnie wkurza i cos pobiore przez kilka dni

 

bralem kilka dni manti i sie zaczalem po tym dziwnie czuc...

nie wiem czy te leki nie pieprza calego wchlaniania w organizmie cos jest nie tak

 

macie z tym jakies doswiadczenie?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:11 pm ]

a zen szen przy lekach to taka glupota jak picie kawy i palenie ...nasila niepokoj

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:12 pm ]

napiszcie mi co z potasem....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potas sprzyja spadkowi cisnienia i dobrze wpływa na serce podobnie jak i magnez , polepsza przewodnictwo nerwowe serca i je chroni, co do suplementów to jednak nie nalezy przesadzać gdyż ich nadmiar też szkodzi, moim zdniem dobrze dobrana dieta przez dietetyka i dobry "styl życia dobrze" robią zarówno w przypadku nerwic i depresji, przyzwyczjając sie do suplementów organizm nie będzie umiał "pobierać" dobrych pierwiastków z naturalnego pozywienia, suplementy powinny być stosowane tylko przez jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×