Pisanie newsów o sobie

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re: Pisanie newsów o sobie

przez linka 24 lut 2010, 18:00
muras napisał(a): są tacy ludzie, którym to w jakiś sposób pomaga - takie pisanie wymyślonych newsów na swój temat (tylko dla siebie), tak jakby to oni byli dziennikarzem z gazety i w formie internetowego artykułu napisali o samobójstwie, z tytułem, treścią itd. (choć tak naprawdę wszystko to o czym napisali miałoby dotyczyć ich).

Ja poprostu się dziwię, w jaki sposób pisanie o sobie niestworzonych historii miałoby pomagać ? Nie rozumiem tego....różne są formy terapii, pisanie do siebie listów, pisanie listów do kogoś kto nas skrzywdził, opisywanie swoich emocji, nastrojów, sytuacji, samoocena, prowadzenie dziennika, pamiętnika......ale o takim sposobie nie słyszałam.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Pisanie newsów o sobie

przez muras 24 lut 2010, 18:02
Majster napisał(a):Na swiecie jest milion (a moze i wiecej) pisarzy wymyslajacych niestworzone historie, sf, sensacyjne, ckliwe romansidla, szpiegowskie itd. Miales na mysli cos takiego?

Chodziło mi konkretnie o news na stronie (np. jakiejś lokalnej gazety) i dodatkowo komentarze. Tak jakby osoba to pisząca wyobrażała sobie jak mówią o tym, że się zabiła, opisują szczegółowo całe zdarzenie, przesłuchują świadków itp. a wszystko to tak naprawdę zwykły tekst w notatniku tyle, że w formie newsa.

Sortuj wg