Wolnosc - jej wlasciwa interpretacja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez kochajacy 30 kwi 2006, 20:11
Aga1 napisał(a):A dla mnie wolność będzie wtedy gdy tą cholerną nerwice zwalcze do końca i zaczne żyć jak człowiek .

Aga1 napewno sie jej pozbedziesz ,jak to mowia "nic nie moze trwac wiecznie"
kiedys musi byc lepiej :!:

tyle ze walczac z nia dajesz jej energie , a moze gdyby postarac sie ja zrozumiec :idea:
pojac to jak powstala ,co jest jej potrzebne do "zycia" i odciac jej korzenie zeby poprostu uschla i zniknela :idea:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez Aga1 30 kwi 2006, 20:31
Dzięki za dobre slowo, w którymś poście już pisałam że jak tylko sama zaczn e jeżdzić autobusem( nie dosłownie za kółkiem) to będzie psychoterapia, a wtedy to wszystko co będzie możliwe to jej poodcinam :evil: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

przez somebody 30 kwi 2006, 20:33
by pokonac lęk należy go najpierw poznac i zaakceptowac. Potem juz automatycznie przemija.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aga1 30 kwi 2006, 20:58
melissko ja chce by c wolna dla swojej córki, straciłam dużo spacery tylko we dwie, wyj scie na zakupy do kina czy teatru.Zawsze towarzyszył nam moj mąz .Dzioecku tłumaczyłam że jesteśmy rodziną i chodzimy razem. Dobrze że w tym wspierał mnie mąż to to życie jakoś w miare spokojnie upływało. Ja chce tylko normalnie żyć. :P

przez kochajacy 30 kwi 2006, 21:22
melissaa napisał(a):to ogromna odpowiedzialnosc i wymaga ogromnego zaufania do samego siebie przedewszystkim o to ze samemu siebie człowiek nie skrzywdzi...ja teraz na codzien staczam walke z ludzmi którzy mnie otaczaja ze znajomymi kolezankami i czuje sie bez kitu juz tym zmeczona to naprawde jest walka tego nie da sie inaczej nazwac....ciezka cholernie ciezka walka z wlasnym umyslem który musi uwolnic sie od tych chorych przekonan...

Melisko oczywiscie masz sporo racji ,ludzie zniewoleni maja taki odruch zeby "trzymac za rekaw" ludzi ktorzy prawdziwie pragna wolnosci ,pelni leku ze ktos moze czuc sie lepiej , ze ktos moze byc panem swoego losu , jego jedynym kreatorem ,pokutuje w nich to egoistyczne przekonanie (bo przeciez ktos wolny moze byc niebezpieczny, nie bedzie on sie bal wyrazania swoich pogladow ,majac swiadomosc ze mu to wolno)
ale kiedy juz wyjdzie sie na ta prosta , kiedy wolnosc stanie sie czyms oczywistym wpjonym bardzo gleboko w umysl, to wtedy czlowiek przestaje sie miotac , nie zwraca uwagi na to ze ktos tak czyni , wyczuwa to i nie walczy z tym bo wie ze ta walka jest bezcelowa, ze traci sie na to swoja cenna energie.
rozwoj wymaga czasu , do tego sie dojrzewa ,trzeba obserwowac siebie i swoje otoczenie
prawda broni sie sama , wyczuwa sie ja intuicyjnie
zludzenia to tylko zespoly wyobrazen,przekonan,etykietek jakie przypisujemy i nam przypisuja
pozdrawiam
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez Aga1 30 kwi 2006, 22:27
Masz racje niektórzy ludzie sa okropni, a czym więcej mają tym są gorsi :evil:

przez kochajacy 30 kwi 2006, 22:37
melissaa napisał(a):tak kochajacy masz racje ...to wszystko wchodzi w krew ale poczatkowo jest trudne bo wymaga ciagłej uwagi skupiana sie na tym człowiek musi ciagle miec sie na bacznosci obserwuje siebie reakcje innych ale pozniej sie tego uczyc to dzieje sie automatycznie...a jesli chodzi o innych ludzi to zauwazyłam dwie kategowie podczepiaczy którzy próbuja sie doczepic do ciebie korzystajac z twojej sily oraz własnie ci którzy próbuja to zniszczyc abys czasem nie poszła dalej niz oni nie zyła lepiej od nich...ludzie mysle robia to nawet nie do konca swiadomie ....ale warto o to walczyc ta wolnosc jest cudowna ..w ogole tych ludzi którzy sa woli widac z kilometra to da sie rozpoznac sa swobodni ..idac ulica potrafie pokazac kto ja ma a kto nie to jest jakos dla mnie teraz przejaskawione ...niestety w naszych realiach tych osob jest zajebiscie mało ...

ps kochajacy dzieki za linka :))

poczatkowo tak , czlowiek wtedy sie miota pomiedzy starymi nawykami a tym co nowe ,ale z czasem kiedy to w srodku dojrzeje te miotanie ustaje
zaczyna sie proces rozwoju swiadomosci
od ciebie melisko wyczuwam ze wlasnie taki sie zaczal
zycze ci naprawde wszystkiego dobrego na tej drodze, zebys odrzucila zludzenia i zyla prawda
pozdrawiam cieplo

przez Virginia 30 kwi 2006, 22:39
melissaa napisał(a):a jesli chodzi o innych ludzi to zauwazyłam dwie kategowie podczepiaczy którzy próbuja sie doczepic do ciebie korzystajac z twojej sily oraz własnie ci którzy próbuja to zniszczyc abys czasem nie poszła dalej niz oni nie zyła lepiej od nich...ludzie mysle robia to nawet nie do konca swiadomie ...

Jak ja nie cierpie takich ludzi. Nazywam ich wampirami energetycznymi.
Na szczescie pozbylam sie ich ze swojego otoczenia.
Ale byl czas, ze po rozmowie lub spotkaniu z taka osoba bolala mnie glowa, nie mialam sily... jak gdyby ktos cos ze mnie wyssal.

Najlepiej wiec nie chwalic sie za bardzo swoim szczesciem, chronic je przed niektorymi ludzmi, wiem to straszne, ale najpierw trzeba stanac mocno w swojej skorze.

Najlepsze okreslenie wolnosci to moim zdaniem bycie panem samego siebie.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez Aga1 30 kwi 2006, 22:56
Kochana melisko nie ma jej do środy w domu, bo znajomi zabrali ją i swoje dzieci nad morze. Dlatego tak długo jestem przy kompie.Ja mam cudowną rodzine .Kochającego męża dzięki któremu moge być w domu.Nie mam apartamentów i samochodu, ale mamy coś więcej dużo miłości i szacunku dla siebie i córce przekazujemy to samo.Nie mamy wielu znajomych, bo niektórym woda sodowa odbiła jak jak im się powiodło.Jesteśmy ze sobą 20 lat i wiemy że zawsze możemy na siebie liczyć. Niektórzy zazdroszczą córce ze mamy dla niej czas. Mąz nawet gdy wróci zm eczony z pracy, jak trzeba to pojedzsie z nią na rower czy coś wtym stylu. Rormawiamy ze sobą. Jedynym tematem omijanym przy niej jest moja choroba i tak ustawiamy życie aby ona tego ni odczuła. Dzięki za miłe słowa , pozdrawiam cię

przez Virginia 30 kwi 2006, 23:06
Kolezanki sa najgorsze. Przepraszam, ze to mowie, ale taka jest prawda. Dlatego ja przyjaznie sie glownie z facetami.
Chociaz mam psiapsioly tez. Ale jednak mimo wszystko stawiam na facetow. Jak wyjasnimy sobie kwestie damsko-meskie to potem jest super.
Meskie umysly potrafia mnie zafascynowac.

Widzisz kobieta, zawsze Ci powie: ale masz ladny cien do powiek ile kosztuje?
A facet: kobieto jak Ty pieknie wygladasz. I to wlasnie w facetach cenie.

:mrgreen:

Melisso, trzymaj sie z facetami. Pozdr
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez Aga1 30 kwi 2006, 23:10
ej, nie wszystkie baby sa takie :twisted:

przez kochajacy 30 kwi 2006, 23:18
Virginia napisał(a):Meskie umysly potrafia mnie zafascynowac.

fascynujaca muzyka dla moich meskich uszu :D

przez Aga1 30 kwi 2006, 23:22
Kochający , jesteś czuły na komplementy, ja też uważam że faceci są ok, tylko nie cierpie tych co chlają i przeklinają

przez kochajacy 30 kwi 2006, 23:26
Aga1 napisał(a):Kochający , jesteś czuły na komplementy, ja też uważam że faceci są ok, tylko nie cierpie tych co chlają i przeklinają

hmm moze jestem na nie czuly ale staram sie zawsze pamietac o tym , ze slowa uznania nie czynia mnie fascynujacym , to tylko i wylacznie moje zachowanie moze takie byc
tak samo jak do komplementow jak i do ich przeciwnosci warto byc na odleglosc i nie utozsamiac sie z ich znaczeniem
pzdr

Sortuj wg