"Znawcy" z forum

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

"Znawcy" z forum

przez Zagubiony148 12 sty 2008, 02:02
Zauważyłem że na forum jest wiele osób, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Pogrupujmy:

Egoiści

Osoby całkowicie zapatrzone w siebie i swoje problemy. Mówią ci o czymś godzinami alesprobuj powiedziec cos o sobie. Pamiętaj twoje problemy sa niewazne.

Placzki

Osoby gnojące się i przedstawiające się z jak najgorszej strony.Potencjalne pocieszenia trak tują jako atak na ich osobe. Lekkie przypadki czasem udaje sie przekonać że nie jest tak z nimi źle, efekt jest krótkotrwały.

Poeci

Zdaja sie pisac dla siebie - rzadko kto rozumie glebie ich wynurzen. Nawet oni sami.

Toksyki

Ludzie ktorych powinno sie banowac przed rejestracja, ponizaja innych, wysmiewaja, sa chamscy i nie maja nic dobrego do powiedzenia

Ciężkie przypadki

Osoby te pisza zazwyczaj po 2 posty o tym jakiego dola maja po traumatycznych przezyciach:
-poklucilem/am sie z koleżanką/kolegą
-dostalem 1 z matmy
-matka nie puscila mnie na dykoteke
-ojciec nie dal mi kasy na kolczyk w nosie

Wiem lepiej

(np. ja :twisted: )osoby niedopuszczajace mysli ze moga sie mylic

Biblioteczka poszerzana w miare obserw.
Po co nosić maskę, gdy nie ma się już twarzy?
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.
Gottfried Wilhelm Leibniz

przez anonim 12 sty 2008, 02:27
I co z tego?Jezzzuuu...myślałem, że chociaż tutaj człowiek może czuć się swobodnie i wyżalić się, napisać co myśli...Doszło do tego, że jeszcze będą ludzi po postach rozliczać.
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez scrat 12 sty 2008, 03:40
O, "wiem lepiej" to ja :P
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 12 sty 2008, 08:35
Zagubiony148 nie jesteś na forum psychologów tylko ludzi z zaburzeniami psychicznymi, nie wiem więc czego oczekujesz pisząc:

Zagubiony148 napisał(a):Zauważyłem że na forum jest wiele osób, których zachowanie pozostawia wiele do życzenia.
celineczka3

przez Gods Top 10 12 sty 2008, 11:17
Zagubiony148, nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę: podjąłęś tutaj szermierkę "orężem", który może okazać się obosieczny :roll:

Poza tym, spodziewałeś się jakiejś selekcji "kto może, a kto nie może tutaj pisać" ?
Na forum istnieje "przekrój charakterologiczny" taki jak i w "realu". Dzięki temu osoby, które mają trudności w relacjach międzyludzkich, zyskują okazję (właśnie na forum) do wykonania pierwszych kroków, by te trudności pokonać. A to niezaprzeczalna zaleta tego forum.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Pstryk 12 sty 2008, 11:40
Dodam kryterium: 'ja ja i tylko ja'

czyli osoba, charakteryzująca się wszystkimi wymienionymi przez Ciebie cechami....

Jakim prawem oceniasz innych? Zacznij od siebie.
Pstryk

przez Zagubiony148 12 sty 2008, 12:48
Drodzy forumowicze - spodziewalem sie takich odpowiedzi. Ten temat jest dosc niewdzieczny.
God's Top 10 napisał(a):Zagubiony148, nie wiem, czy sobie zdajesz sprawę: podjąłęś tutaj szermierkę "orężem", który może okazać się obosieczny

Tak zdaje sobie z tego sprawe.
God's Top 10 napisał(a):Poza tym, spodziewałeś się jakiejś selekcji "kto może, a kto nie może tutaj pisać" ?

Ze co prosze? wydaje mi sie ze tu moga pisac wszyscy dopoki nie obrazaja uczuc innych (ja widac czyjes obrazilem)
celineczka3 napisał(a):Zagubiony148 nie jesteś na forum psychologów tylko ludzi z zaburzeniami psychicznymi

Dlatego napisalem to w subforum Psychologia a nie Nerwica, Depresja
Jakim prawem oceniasz innych? Zacznij od siebie.

Napisalem tylko ze sam nie pochwalam ntakich zachowan, ale jestem tylko czlowiekiem i moje zdanie moze byc bledne.Zreszta nikogo nie wymienilem z nicku, nie szufladkuje, nie mowie ze ktos jest w ktorejs grupie i koniec. ja np. sam przydzielilbym sie do kilku w mniejszym badz wiekszym stopniu. ;)
Przepraszam jesli kogos obrazilem, nie mialem takiego zamiaru
Emil Cioran

Bo jest to znakomitym mężom nie honor, jak niewolnikom ślęczeć godzinami przy obliczeniach.

przez IceMan 12 sty 2008, 13:48
Oj... nie macie się o co burzyć. Zagubiony opisał zaledwie fragment przekroju, jaki posiada praktycznie każde forum o jakiejś konkretnej tematyce. Czy to było potrzebne - nie wypowiem się bo nie znam intencji autora, poza tym, że:
Zagubiony148 napisał(a):jesli kogos obrazilem, nie mialem takiego zamiaru

mam nadzieję że awantury z tego nie zrobicie bo nie ma z czego ;)
Przyjaciel forum

przez celineczka3 12 sty 2008, 14:54
Jasne że nie zrobimy awantury :D Ja sprawę uważam za wyjaśnioną:D:D:D
celineczka3

przez Amy Lee 12 sty 2008, 16:49
Zagubiony148 napisał(a):Napisalem tylko ze sam nie pochwalam ntakich zachowan, ale jestem tylko czlowiekiem i moje zdanie moze byc bledne.Zreszta nikogo nie wymienilem z nicku, nie szufladkuje, nie mowie ze ktos jest w ktorejs grupie i koniec. ja np. sam przydzielilbym sie do kilku w mniejszym badz wiekszym stopniu. ;)
Przepraszam jesli kogos obrazilem, nie mialem takiego zamiaru

Ale od początku widać baaardzo zaczepny charakter tego postu.

Pomijając osoby, którym należy się ban, wszyscy inni potrzebują czasu, żeby oswoić się z forum, poznać ludzi i nauczyć się z nimi rozmawiać i nie można się do nich od razu uprzedzać :roll:
Amy Lee

przez Zahn 12 sty 2008, 18:51
Polina napisał(a):Ej a mi się podoba, fajnie to pogrupowałeś

Ja również z uśmieszkiem podszedłem do tego postu... może dlatego, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie da się tak posegregować ludzi, jak zaproponował Zagubiony148, oraz nie traktuje tego jak prowokacje, bo przecież sam czasami doświadczam zachowań wymienionych przez autora. Np. w moim życiu są okresy, że chciałbym się komuś wypłakać... albo tupnąć nóżką i krzyknąć "teraz ja mówię... słuchać mnie i pocieszać", albo... itd.
Jesteśmy w potrzebie ludziska... mamy prawo zachowywać się jak chcemy i jak w danej chwili czujemy, a to przecież widać… nasze zachowanie rzuca się w oczy. I jeśli ktoś zwrócił naszą uwagę, na pewną ciekawostkę, to zastanówmy się nad tym i tyle.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez Zagubiony148 12 sty 2008, 19:08
Zahn napisał(a):jeśli ktoś zwrócił naszą uwagę, na pewną ciekawostkę, to zastanówmy się nad tym i tyl

Wlaśnie o to mi chodzilo. Nie o smiertelne powazne podejscie do tematu ale o zwykle zastanowienie sie nad soba ;) .
Przytoczę wypowiedz pana krasickiego -
"i smiech niekiedy moze byc nauka"
Emil Cioran

przez Brunhilda 12 sty 2008, 22:42
Zagubiony148
W pierwszej chwili stwierdziłam, że to brzydki post, i że się wywyższasz ponad innych, oceniając ich w ten sposób. I chciałam się przyczepić Ale potem zobaczyłam że sam siebie umieściłeś w jednej z grup, więc już się czepiać nie będę :)

Ja bywam "wiem lepiej" - jak się dobrze czuję
"płaczka" i "egoista" - jak mi gorzej :P

przez samotniczka 12 sty 2008, 23:23
Jeszcze trochę i powstanie ankieta do tego tematu... :P

Sortuj wg