dużo pracy przede mną, prośba o pomoc

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez wiejskifilozof 09 maja 2016, 12:54
Ale trudno z tym żyć,bo świat wymaga.Masz być młody,zdrowy,piękny i bogaty.Dla ludzi chorych...zwłaszcza psychicznie nie ma miejsca.

przez nerwus-86 09 maja 2016, 13:59
jeszcze bardziej mnie dołujecie ;/

przez wiejskifilozof 09 maja 2016, 15:25
Nie sądzę,ale sam wiesz,depresja to nic wesołego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magic 09 maja 2016, 22:31
Polska nie jest krajem tolerancyjnym to wiemy choc to sie zmienia to dziw bierze ze lewicy nie ma w sejmie i jej tolerancji i wymagan nowoczesnej Europy i akceptacji inności mniejszości itp...

Trudno znalezc dobre rozwiązanie dla chorych p ciekawe jak jest w innych krajach...

W dużych miastach pewnie większe możliwości sa pomocy aktywizacji i pracy dla nas...

Najgorsze jest ukrywanie chorób bo nie będzie akceptacji niewiem juz sam
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez Michellea 10 maja 2016, 00:00
nerwus-86, nie załamuj się, musisz się jeszcze oswoić z tym wszystkim :)

magic napisał(a):Polska nie jest krajem tolerancyjnym to wiemy choc to sie zmienia to dziw bierze ze lewicy nie ma w sejmie i jej tolerancji i wymagan nowoczesnej Europy i akceptacji inności mniejszości itp...

Mnie denerwuje jak słyszę jak ktoś z mównicy sejmowej mówi, że ci z innej partii mają "schizofreniczne coś tam". Z resztą "nowoczesny" Palikot też się kiedyś nie popisał tym ciągłym żądaniem badań psychiatrycznych dla Kaczyńskiego. A przecież politycy sami łykają psychotropy, tylko nikt się nie przyzna.

Trudno znalezc dobre rozwiązanie dla chorych p ciekawe jak jest w innych krajach...

Podobno w Europie ogólnie nie jest za dobrze z wiedzą i tolerancją dla chorób/zaburzeń psychicznych. Ale np. w UK jest dużo grup wsparcia. W Stanach jest lepiej, no ale w końcu mówi się, że tam każdy lata do terapeuty :D

przez wiejskifilozof 10 maja 2016, 09:06
Ja też żałuje,że nie ma lewicy.Ale,to nie temat na politykę,bo się zrobi śmietnik.Słuchajcie,robiłem sobie wczoraj dwa testy na depresję,wyszło mi,że mam umiarkowaną.

przez nerwus-86 10 maja 2016, 12:47
Michellea napisał(a): nerwus-86, nie załamuj się, musisz się jeszcze oswoić z tym wszystkim :)

z czym ja się mam oswajać... z tym, że całe życie udaję twardziela a wewnętrznie czuje się jak c***a. skończone dwa kierunki, obarczone mega stresem. Potem bierność, branie życia takim, jakie dostaje, strach przed jakimkolwiek wyzwaniem ;/ sam sobie jestem winien, że nie potrafię być pewny siebie i uświadomiłem sobie, ze minęła 30, od studiów jakieś 6 lat i nie wiele zostało z tego tematu. Jestem w takim stanie, że nic mnie nie cieszy, syn mnie nie cieszy, żona mnie nie cieszy, mieszkanie moje mi się nie podoba, przestałem chodzić na treningi.... tragedia jednym słowem. A najgorsze jest to, że zacząłem brać leki od psychiatry i to mnie dodatkowo dobija, że sam nie mogę sobie poradzić ze sobą, tylko leki trzeba przyjmować.
Życie jest takie po******e. w około ludzie sobie jakoś radzą, a mi się wiecznie coś nie podoba, łącznie ze mną.
Terapia niby trwa, jutro mam 4 wizyte (pierwszą po teście i rozpoczynającą terapię). Ogólnie teraz powinienem się rozwijać, jakiś biznes rozkręcać, żeby lepiej było mi, mojej rodzinie itp. Wielu znajomych dookoła ma już w miarę ustabilizowany tryb życia. A ja od pierwszego do pierwszego. W dupę z tym wszystkim. mam ochotę w łeb sobie strzelić, żeby nie fakt , że mam syna to nie wiem co bym zrobił. ale oni cierpią przeze mnie ..... mówię sobie weź się w garść, nie bądź c***a , ale jakoś kurna nie potrafię. I to w tym roku coś pękło. wcześniej dawałem radę sobie ze wszystkim, łącznie z kompleksami. nie wiem co nagle się stało ;/

przez Michellea 15 maja 2016, 14:46
nerwus-86 napisał(a):z czym ja się mam oswajać... z tym, że całe życie udaję twardziela a wewnętrznie czuje się jak c***a. skończone dwa kierunki, obarczone mega stresem. Potem bierność, branie życia takim, jakie dostaje, strach przed jakimkolwiek wyzwaniem ;/ sam sobie jestem winien, że nie potrafię być pewny siebie i uświadomiłem sobie, ze minęła 30, od studiów jakieś 6 lat i nie wiele zostało z tego tematu. Jestem w takim stanie, że nic mnie nie cieszy, syn mnie nie cieszy, żona mnie nie cieszy, mieszkanie moje mi się nie podoba, przestałem chodzić na treningi.... tragedia jednym słowem. A najgorsze jest to, że zacząłem brać leki od psychiatry i to mnie dodatkowo dobija, że sam nie mogę sobie poradzić ze sobą, tylko leki trzeba przyjmować.
Życie jest takie po******e. w około ludzie sobie jakoś radzą, a mi się wiecznie coś nie podoba, łącznie ze mną.

Myślę, że to właśnie Twój problem - chcesz udawać twardziela, być nim, nie dopuszczasz możliwości, że człowiek czasem jest słaby (a mężczyzna już w ogóle) i potrzebuje pomocy. Do tego wstydzisz się, że musisz brać leki psychotropowe, a to przecież też są leki. Jakbyś musiał brać leki na serce też byś był przybity, że jesteś tak słaby, że bez leków sobie nie radzisz?

przez Stracona100 15 maja 2016, 22:53
nerwus-86 napisał(a):... z czym ja się mam oswajać... z tym, że całe życie udaję twardziela a wewnętrznie czuje się jak c***a... Jestem w takim stanie, że nic mnie nie cieszy, syn mnie nie cieszy, żona mnie nie cieszy, mieszkanie moje mi się nie podoba, przestałem chodzić na treningi.... tragedia jednym słowem. A najgorsze jest to, że zacząłem brać leki od psychiatry i to mnie dodatkowo dobija, że sam nie mogę sobie poradzić ze sobą, tylko leki trzeba przyjmować... W dupę z tym wszystkim. mam ochotę w łeb sobie strzelić, żeby nie fakt , że mam syna to nie wiem co bym zrobił. ale oni cierpią przeze mnie ..... mówię sobie weź się w garść, nie bądź c***a , ale jakoś kurna nie potrafię. I to w tym roku coś pękło. wcześniej dawałem radę sobie ze wszystkim, łącznie z kompleksami. nie wiem co nagle się stało ;/

Rozumiem Cię doskonale - też wściekam się, że walczyłam, walczyłam i wreszcie poległam jak pi.pa i by przeżyć zaczołgałam się do psychiatry po leki. Nienawidzę tego i co jakiś czas próbuję odstawiać i walczyć sama - ale z przerażeniem stwierdzam, że to walka z wiatrakami. Dobija mnie to na maksa - tracę sens dalszej walki (też mam rodzinę - syna i męża) choć życie niby układa się nieźle i powodów do zmartwień nie mam, ciągle mi źle, nic się nie podoba, nic nie cieszy... koszmar nie do wytrzymania :(

Sortuj wg