Jak przestać ryczęć

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Jak przestać ryczęć

przez bedzielepiej 08 mar 2016, 16:23
Jak zahamować potok łez trwający od 2 i pół godziny? Pytam poważnie bo głowa mnie już boli od tego płaczu i od smarkania zdarłam se skórę bod nosem do żywej krwi. Argumenty uspokajające powoduja jeszcze większą falę płaczu. O jakie leki poprosić psychiatrę?

Jak przestać ryczęć

przez abrakadabra xx 08 mar 2016, 17:08
Trzymaj się i nie poddawaj się.

Jak przestać ryczęć

przez Kontrast 08 mar 2016, 17:25
A czemu az tak placzesz?
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak przestać ryczęć

przez abrakadabra xx 08 mar 2016, 17:27
Napisz konkretniej o co chodzi, jakie masz problemy, może mądrzy ludzie będą w stanie ci pomóc.

Jak przestać ryczęć

przez bedzielepiej 08 mar 2016, 19:16
Nie radzę sobie na studiach trochę pisałam o tym tutaj uczenie-si-na-pami-w-depresji-t58234.html
Miałam dzisiaj odpowiedź ustną i mimo że umiałam wszystko, to wypadłam bardzo słabo, już nie wiem czy bardziej frustruje mnie niesprawiedliwa zaniżona ocena, bo mówiłam drżącym, niepewnym głosem nie patrząc w oczy, jąkałam się i przypominałam a prowadzaca zamiast cierpliwie poczekać co chwila mi przerywała i odpowiadała za mnie to co umiałam. W rezultacie dostałam słabą ocenę za coś co wyryłam na blachę, podeszłam do niej po zajęciach bo czułam się niesprawiedliwie oceniona i spytałam czego brakowało w mojej wypowiedzi, to się na mnie wydarła ze nic nie powiedziałam, musiała za mnie mówić i że mogłam się nauczyć i inne przykre rzeczy.

Jak przestać ryczęć

przez agusiaww 08 mar 2016, 20:20
bedzielepiej, dla mnie na ryk pomogła wenla, ale miałam ryki codzienne po kilka godzin, na jednorazowy lub rzadki potok łez to hydro pomoze.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Jak przestać ryczęć

przez depresja24h 12 mar 2016, 21:27
A moze to ze placzesz w takiej sytuacji jest czyms zupelnie normalnym? Ktos Ci sprawil przykrosc. Wiem ze w takiej sytuacji zazwyczaj sobie przypominamy inne przykrosci to narasta jeszcze bardziej, dodatkowo dochodzi bezradnosc wobec wielu sytuacji i naszego zdrowia psychicznego. Ale placz oczyszcza, pozwala z siebie wyrzucic zle emocje i po wszystkim czujemy ulge. Mozesz wziac doraznie benzo jak chcesz.

Jak przestać ryczęć

przez bedzielepiej 12 mar 2016, 22:52
depresja24h napisał(a): Mozesz wziac doraznie benzo jak chcesz.

Nie mam benzo, jak zrobić żeby lekarz mi przepisał?

Jak przestać ryczęć

przez cozicozicozi 12 mar 2016, 23:38
Benzo to chyba najłatwiej wyciągnać od lekarza. Paradoksalnie, wielu lekarzy przepisuje to jak cukierki.
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

Jak przestać ryczęć

przez kosmostrada 12 mar 2016, 23:52
Na płacz, który ma konkretny powód benzo? :shock: Ludzie litości!!! :hide:

bedzielepiej, Przecież było Ci dziś przykro, czułaś żal, gniew, smutek, bezradność, to bardzo dobrze , że to wyryczałaś. Pozazdrościć wręcz. Weź teraz ciepłą kąpiel, czy prysznic, możesz masz jakiś miły rytuał przed snem herbata, palenie wosku, książka, cokolwiek, żeby spróbować wyjść z chlip chlipa i powiedz sobie jak Scarlett O"Hara "pomyślę o tym jutro".
A jutro może zauważysz, że egzamin zdałaś, brawo Ty! i to jest najważniejsze, niech głupia baba nie ma wpływu na Twoje myślenie o sobie samej. I jesteś bardzo dzielna, bo jeszcze po fakcie poszłaś do niej -drugie brawo Ty! powalczyć o swoje. Nic więcej nie mogłaś zrobić, Nauczyłaś się, powalczyłaś. Teraz należy Ci się mała nagroda! Naprawdę. :smile:
Ostatnio edytowano 12 mar 2016, 23:56 przez kosmostrada, łącznie edytowano 1 raz
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Jak przestać ryczęć

przez benzowiec84 12 mar 2016, 23:55
bedzielepiej napisał(a):Jak zahamować potok łez trwający od 2 i pół godziny? Pytam poważnie bo głowa mnie już boli od tego płaczu i od smarkania zdarłam se skórę bod nosem do żywej krwi. Argumenty uspokajające powoduja jeszcze większą falę płaczu. O jakie leki poprosić psychiatrę?

o SSRI poproś , paroksetyna się na da , fluoksetyna też . ja na nich nie potrafię płakać , nawet jak bym chciał

Jak przestać ryczęć

przez bedzielepiej 13 mar 2016, 00:04
benzowiec84 napisał(a):o SSRI poproś , paroksetyna się na da , fluoksetyna też . ja na nich nie potrafię płakać , nawet jak bym chciał

Biorę paroksetynę od roku, działa, ale ostatnio coś się skiepściło.

Jak przestać ryczęć

przez kosmostrada 13 mar 2016, 00:04
Dziewczyna potrzebuje przytulenia i pogłaskania po głowie. A nie zrycia łba prochami.
Ewentualnie terapii, żeby tak emocjonalnie nie reagować. That's it.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Jak przestać ryczęć

przez bedzielepiej 13 mar 2016, 00:06
kosmostrada napisał(a):Na płacz, który ma konkretny powód benzo? :shock: Ludzie litości!!! :hide:

bedzielepiej, Przecież było Ci dziś przykro, czułaś żal, gniew, smutek, bezradność, to bardzo dobrze , że to wyryczałaś. Pozazdrościć wręcz. Weź teraz ciepłą kąpiel, czy prysznic, możesz masz jakiś miły rytuał przed snem herbata, palenie wosku, książka, cokolwiek, żeby spróbować wyjść z chlip chlipa i powiedz sobie jak Scarlett O"Hara "pomyślę o tym jutro".
A jutro może zauważysz, że egzamin zdałaś, brawo Ty! i to jest najważniejsze, niech głupia baba nie ma wpływu na Twoje myślenie o sobie samej. I jesteś bardzo dzielna, bo jeszcze po fakcie poszłaś do niej -drugie brawo Ty! powalczyć o swoje. Nic więcej nie mogłaś zrobić, Nauczyłaś się, powalczyłaś. Teraz należy Ci się mała nagroda! Naprawdę. :smile:

Dzięki za miłe słowa. To przedmiot który mi nie idzie, dlatego jestem tak przewrażliwiona, bo boje się że nie zdam. Żałuję, że poszłam do tej prowadzącej, nic nie zyskałam, a wręcz przeciwnie, może się na mnie teraz mścić...

Sortuj wg