Załamka, kompletna załamka

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez szrama 02 sty 2015, 00:16
Wiem co to za uczucie, ale to tylko uczucie. Ona ci nic nie może zrobić, będzie darła tą swoją gębę i nic z tego nie wyniknie. Nie wdawaj się z nią w żadne dyskusje. Powiedz jej co masz powiedzieć i usiądź gdzieś obok. Niech się drze, a gdy skończy to spytasz czy chciała by ci coś jeszcze powiedzieć, jak nie to nic nie mów i tyle. Strach jest tylko uczuciem, to tylko uczucie, niech będzie obecne. Stań i powiedz co masz powiedzieć, w dyskusje się wdawać nie musisz, chyba, że ona będzie się zachowywała normalnie, a wszelkie farmazony w stylu nigdzie nie pójdziesz zignoruj, a teraz ja idę, ale do mycia.

przez nieodgadniona26 02 sty 2015, 17:36
Możliwe że strach to uczucie, ale on mną rządzi. Nie potrafię postawić na swoim jak się boję. Nie umiem. Jestem tak beznadziejna, że nie potrafię zrobić niczego żeby było lepiej dla mnie. Zawsze patrzę na to żeby było lepiej mojej rodzinie, a nie mi.
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

przez cooker 02 sty 2015, 18:55
A skąd ten strach przed rozmową? Przeglądam wątek i nie widzę żadnych informacji, które mogą być podstawą do obaw i unikania rozmowy (czy nawet napisania listu). Czy jest taką osobą, jak opisuje szrama?
szrama napisał(a):będzie darła tą swoją gębę i nic z tego nie wyniknie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieodgadniona26 02 sty 2015, 19:42
Nie mam pojęcia jak zareaguje na taką wiadomość. Nigdy nie miałam dobrego kontaktu z mamą, bo przeważnie jest w pracy. To jest tak jakby działała na mnie podświadomość moja własna.
Marzenia dzielimy na te które się spełnią i na te które pozostaną wyłącznie marzeniami. Ale przychodzi taki moment w życiu, że już nie ma żadnych marzeń, bo one się nie spełnią nigdy.

przez cooker 02 sty 2015, 22:00
Twoje obawy sugerują jakaś patologię - powiesz co ci leży na wątrobie i w zamian dostaniesz łomot... A tymczasem może to właśnie brak dobrego kontaktu powoduje napięcia między Wami. W tej sytuacji chyba lepszy będzie list, bo w nim możesz na spokojnie wszystko zebrać. Nie przekonasz się dopóki nie spróbujesz, raczej niewiele tracisz, a możesz wiele zyskać. Ucieczka i zamieszkanie z chłopakiem może spowodować, że odwróci się od Ciebie, a jeśli Wam się związek nie ułoży to pamiętaj, że zazwyczaj najbliższa rodzina jest tym, co daje oparcie.

przez szrama 02 sty 2015, 22:38
Mało prawdopodobne by najbliższa rodzina była dla niej oparciem gdy chłopak ją zostawi, a list chce ona napisać bo planuje uciec i boi się powiedzieć o swoim odejściu bezpośrednio, przynajmniej tak zrozumiałem. Dlatego też ja pisałem wcześniej, proponuję chociaż najbardziej podstawową rozmowę, przekazanie informacji, a w liście rozszerzenie bo nie potrafi i krępuje się z mamą rozmawiać.

przez Arasha 02 sty 2015, 22:42
szrama napisał(a):Moim marzeniem jest poznać kogoś, niestety nie może być to dowolna osoba bo wiem, że zostanę odrzucony, ale jestem silny i przestałem myśleć o samobójstwie. Staram się rozwiązać swoje problemy by móc pojechać do kogoś kto takiej pomocy potrzebuje również.

Tak się zastanawiam, co miałeś na myśli ... Masz na myśli poznanie jakiejś dziewczyny, czy po prostu osoby, która Cię zrozumie ?
I komu Ty chcesz pomóc szrama ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez szrama 02 sty 2015, 23:22
Miałem na myśli każde znaczenie tego słowa. Już nikomu chyba, poznałem kiedyś przez internet jedną dziewczynę, gdy dzwoniła do mnie, że idzie popełnić samobójstwo jedyne co mogłem to zadzwonić na policję, dlatego denerwuje mnie ta bezradność i bezsilność, podobnie jak denerwuje mnie większość głupich bab, które nie były mnie godne, a przez które miałem problemy, bo bardzo niepozornie się to zaczęło. Po prostu chciałbym gdzieś w okolicy mieć osobę w takiej sytuacji jak ja, ale to tylko marzenia, tak sobie myślę co by było gdyby.

przez Argish 02 sty 2015, 23:31
nieodgadniona26, jeśli chcesz sie wynieść z domu to jej to powiedz po prostu i tyle, a nie odwalaj scen z uciekaniem jak jakaś nastolatka... Masz 20 lat jesteś dorosła i chcesz żyć na swój rachunek to miej na tyle odwagi by normalnie o tym matke poinformować. Trochę to infantylne co chcesz zrobić.
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez nieodgadniona26 03 sty 2015, 21:59
Wiesz jaki jest największy problem z tym powiedzeniem wprost. Ze jak ona zacznie gadać, o tym że mam jeszcze czas i że nigdzie nie jadę to ja się poddam temu. Tego się boje najbardziej.

przez xsydney 06 sty 2015, 00:16
List to swietny pomysl moim zdaniem. ale musi to byc szczery list, mowiacy o Twoich prawdziwych emocjach, pobudkach, wszystko co chcialabys powiedziec, ale nigdy nie mialas odwagi. no i musi byc to stanowczy list - tzn nie w stylu ooo moze bym sie wyprowadzila, tylko stawiasz sprawe jasno - chcesz sie wyprowadzic i zaczac zycie na wlasny rachunek. i wiesz, ze dasz rade. jej reakcja na list nie moze w jakikolwiek sposob wplynac na zmiane Twoich planow. Wierze w Ciebie, powodzenia!!

przez Argish 06 sty 2015, 00:18
Stanowczy list, najlepiej napisać litrami drukowanymi co by było widać ton i zdecydowanie wypowiedzi :lol:
A tak serio to tak jak już pisałam, bez sensu. Stań twarzą w twarz z wyzwaniem jakim jest rozmowa z matką, a nie zachowuj się jak dzieciak. List to można z wakacji napisać i wysłać :roll:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Sortuj wg