"JĘCZARNIA"-czyli muszę się komuś wyżalić!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Jovita 11 sie 2007, 21:09
bo jakbysmy nie mysleli o depresji to moze by znikla ale o niej nie da sie nie myslec ale chyba mozna to opanowac

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:09 pm ]
ale zakrecilam..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez monis 11 sie 2007, 21:14
Myślenie? :?:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:15 pm ]
;)

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:15 pm ]
;)
Najgorsze 24 godziny...

przez Jovita 11 sie 2007, 21:23
czy jest jakis sposob by nie myslec?????
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monis 11 sie 2007, 21:25
Opanować myślenie o złych rzeczach
Najgorsze 24 godziny...

przez Jovita 11 sie 2007, 21:27
no a jak to zrobic czesto bardzo trudno moze skupienie na dobrych pomoze.
ExModerator

przez Aga_1826 11 sie 2007, 21:27
a jaki to jest sposób na to aby to opanowac??bo i ja mam z tym problem :cry:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:29 pm ]
Jovitka a jak sie skupic na dobrych myslach jak te zle sa momentami silniejsze??
"Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście,"
"Nigdy nie zapomninaj najpiękniejszych dni Twego życia! Wracaj do nich, ilekroć w Twoim życiu wszystko zaczyna sie walić."

przez monis 11 sie 2007, 21:38
no a jak to zrobic czesto bardzo trudno moze skupienie na dobrych pomoze.

no właśnie to byłoby dobre...
Tylko że tych złych jest tak dużo...
ja też sobie z tym nie radze bo to opanowanie jest cholernie trudne...Ale trzeba próbowac...a nóż widelec choć na jakiś czas da się opanować
Najgorsze 24 godziny...

przez Aga_1826 11 sie 2007, 21:42
Moniś mam pytanie Twoim zdaniem uda sie opanowac to choc na krótki czas te złe mysli??:(
"Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście,"
"Nigdy nie zapomninaj najpiękniejszych dni Twego życia! Wracaj do nich, ilekroć w Twoim życiu wszystko zaczyna sie walić."

przez Jovita 11 sie 2007, 22:10
trenowac trenowac ! skupic sie na tym co cieszy albo np delektowac sie czyms co sie lubi bardzo.. chociaz na chwilke potem coraz czesciej az dojdzie sie do sedna.
To trudne sam probuje to opanowac.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:10 pm ]
to trudne sama probuje to opanowac.
Ostatnio edytowano 11 sie 2007, 22:21 przez Jovita, łącznie edytowano 1 raz
ExModerator

przez .Tomek 11 sie 2007, 22:16
Mnie wczoraj i dzisiaj przez pół dnia udało się jakoś cieszyć tymi dobrymi stronami :)
I właśnie zauważyłem coś co mnie trochę zdenerwowało. Mianowicie ja to forum (chociaż dwa dni tu jestem) zacząłem traktować jako ucieczkę od mojej rzeczywistości. Tutaj jest jak w swego rodzaju domu. Tak bezpiecznie i fajnie. Po prostu kolejny pretekst żeby spędzić cały dzień przed kompem. Ech muszę coś z tym zrobić :?
ExModerator

przez Jovita 11 sie 2007, 22:22
ale to dobrze tomek bo ja mam tak samo i jezeli pisanie tutaj daje ci ulge i cieszy to w czym problem
ExModerator

przez .Tomek 11 sie 2007, 22:25
No problem tym, że ja tak od h**a czasu już żyję. Zamknięty w pokoju przed kompem. A teraz to forum na którym czuję się zrozumiany i w ogóle jest tu fajnie jeszcze bardziej mnie przytwierdzi do krzesła przed komputerem. Rodzina mi tu ględzi, że żyję jak nie wiem co, nie wychodzę nigdzie nic nie robię ze sobą..bla bla. Dlatego tym bardziej czuję presję, że powinienem się gdzieś ruszyć czy zrobić coś ze sobą. Tym bardziej, że nie chcę żeby wiedzieli, że jestem chory.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Twilight 12 sie 2007, 01:38
Dokładnie, Dżejem. Nic dodać, nic ująć.

A co do myślenia, uprawiający wschodnie sztuki zwykli mawiać ''za dużo myśli''. Chodzi o tak zwane myślenie ''namacalne'', ograniczające np. przed wykonaniem błyskawicznych ciosów miecze, tudzież wyjątkową spostrzegawczość.

Kiedy na chwilę z pozoru ''nie myślisz w ogóle", po prostu robisz, tak naprawdę nie ucieka Ci to, co jest dla Ciebie ważne, nie ucieka Ci rzeczywistość - myślisz na nieco ''innym poziomie'', jakby mniej świadomie, ale myślisz, dużo szybciej, to nad czym ''namacalnie'' słysząc swoje myśli debatujesz długo, jest dla Ciebie wręcz naturalne, to, co zajęłoby Ci pół sekundy, ''obmyślasz'' w jej ułamek - decyzje i ruchy staja się szybsze, dużo szybsze, postrzeganie świata o wiele pełniejsze.

To pomaga i nam.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez monis 12 sie 2007, 02:00
Aga_1826 napisał(a):Moniś mam pytanie Twoim zdaniem uda sie opanowac to choc na krótki czas te złe mysli??Sad

Jovita ma rację trzeba trenować(trening czyni mistrzem) :D a na pewno z czasem uda się postawić kroczek do przodu.To jest niesamowicie trudne odgonić te złe myśli ale zawsze trzeba próbować.
Znajdować nawet najdrobniejsze radości.
Najgorsze 24 godziny...

Sortuj wg