Wysiłek fizyczny a pogłębienie depresji

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez matnia 24 paź 2012, 23:51
Mam pytanie do tych, którzy się może orientują albo przeżyli takie coś. Otóż zapisałam się na spinning (intensywna jazda na rowerze na siłowni). Byłam 2 razy i wysiłek był ogromny, ale zamiast polepszenia nastroju odnotowuję drastyczne pogorszenie. Tyle się pisze, że sport niweluje stres i depresję, a u mnie odwrotnie. Czy ktoś miał podobnie? Czy to może tak na początku jest, a potem będzie lepiej? Jak to możliwe że u mnie to zadziałało w drugą stronę? :zzz:
Dodam, że mam też nerwicę, zarówno psychiczną jak i wegetatywną.
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez diatas 25 paź 2012, 07:15
Kiedyś miałem podobnie. Intensywny wysiłek tylko pogarszał moje samopoczucie. Przestałem na jakiś czas. Po jakimś czasie stwierdziłem, że nie będę się tak katować. Zacząłem ćwiczyć mniej intensywnie, taki umiarkowany wysiłek. Tak, że się troszkę zmęczę i przestaję, aby za bardzo siebie nie obciążać. Po takim treningu muszę przyznać, że czuję się o wiele, wiele lepiej.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez greeniwoszek 25 paź 2012, 14:22
Ja tak mam cały czas
Albo wysiłek ponad miarę i wystrzelam sie jak magazynek i potem musze odchorować,albo nie robienie niczego a to potęguje objawy nerwicy i depresji
Psychoterapeutka stwierdziła że musze znaleźć środek
owszem wysiłek dla polepszenia nastroju ,dla rozruszania ale nie taki ponad miarę wytrzymałości
bo robi się z tego wszystkiego błędne koło
strasznie mnie to męczy :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 25 paź 2012, 15:11
Ja mam tak, że jak pogram trochę w ping ponga to ogarnia mnie dezorientacja, taka błędność, sztywność oczu, czoła, takie wręcz pulsowanie w czole. 3/4 do mnie dociera z tego co ktoś do mnie mówi. Na codzień czuję taką sztywność w oczach, głowa jak by nie moja , tyle że się tak jak by nasila pod wpływem wysiłku. Ping pong niby żaden wysiłek ale tak działa.
depresyjny

przez matnia 25 paź 2012, 15:18
Aha, to widzę że nie jestem jedyna. Ja na razie nie chcę rezygnować z treningów, ale tak sobie myślę, że z każdym kolejnym wysiłek będzie mniejszy bo kondycja mi rośnie. A wówczas te treningi nie będą już dla mnie takie karkołomne. Zresztą zaczęłam brać żeń szeń z witaminami dla sportowców, żeby uzupełnić to co tracę. Zobaczymy jak będzie. Pocieszam się też tym, że może na początku organizm jest ogłupiony, a potem będzie już tylko lepiej.... :o Bo same zajęcia na rowerku mi się ogromnie podobają, uwielbiam ten rodzaj aktywności. Wychodzi na to że to pogorszenie to problem organiczny, bo psychologiczny na pewno nie.
Podczas gdy Pinokio leżał beztrosko pod drzewem, w górze złowrogo gromadziły się dzięcioły...

przez mateusz_ 25 paź 2012, 16:04
nie rezygnuj. zmniejsz intensywność ćwiczeń.

sam też tak mam że jak przesadzę z wysiłkiem to chodzę zamulony, chce mi się spać i jestem ogólnie do niczego.

przez matnia 25 paź 2012, 19:17
Nawet nie pomyślałam żeby zrezygnować. Teraz właśnie wróciłam z treningu i czuję się z kolei lepiej. Zobaczymy jak będzie jutro. 8)

przez Candy14 25 paź 2012, 19:27
Tyle się pisze, że sport niweluje stres i depresję,

Bo tak jest.. tylko trzeba dobrac odpowiednie cwiczenia a nie sie zajezdzic
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez diatas 25 paź 2012, 20:06
nie zapominajmy o tym, że sport powinniśmy uprawiać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, a najlepiej na dworku
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez carlosbueno 25 paź 2012, 20:18
matnia napisał(a):Nawet nie pomyślałam żeby zrezygnować. Teraz właśnie wróciłam z treningu i czuję się z kolei lepiej. Zobaczymy jak będzie jutro. 8)

może przyzwyczaiłaś się do wysiłku, zresztą zaczynać się powinno od krótkich dystansów, wolniejszych temp i później zwiększać obciążenia a nie od razu się zajeżdżać.
Największy Forumowy Maruda

przez Mariposa28 25 paź 2012, 21:21
mnie roku temu bieganie wyciągnęło z potężnego bagna emocjonalnego! Zaczęłam biegając 5 minut myśląc, że wypluje płuca i serce mi wyskoczy :) A miesiąc temu przebiegłam swój pierwszy maraton!!!! Po dordze rzuciłam palenie i 10 kg :shock: :D Twierdze, że odpowiednio dobrany do naszych możliwości wysiłek fizyczny leczy również duszę! Endorfiny działają cuda! :):):) U mnie niewinny początek przerodził się w pasję :) już w życiu biegowym, dzięki niemu zdecydowałam się na podjęcie psychoterapii i w ogóle od tego momentu zaczęły się dziać dobre rzeczy w moim życiu! :):) Oprócz psychiki niesamowite korzyści fizyczne i to piękne ciało, mięśnie, kondycja= większa pewność siebie, wiara, że można! Że mam moc sprawczą! Że mam siłę! ! !

Tak więc życzę powodzenia wszystkim początkującym! Nie zniechęcajcie się! Pozwólcie sobie czasami na odpuszczenie jak zwyczajnie Wam się nie chce! Pamiętajcie o odpoczynku :great:
Zasadź więc własny ogród i przystrój swą duszę, zamiast czekać, aż ktoś przyniesie ci kwiaty. I przekonaj się, że naprawdę potrafisz wiele znieść... Że naprawdę jesteś silny, I że masz swoją wartość...

przez Candy14 25 paź 2012, 21:34
Mariposa28, :D :great:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 25 paź 2012, 21:37
ja przez prawie że zmuszanie do biegania w młodości żeby iść w ślady tatusia maratończyka mam biegowstręt ale rowerem jeździć lubię. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez Mariposa28 26 paź 2012, 08:51
carlosbueno, nie dziwię się, że masz wtręt- bo nic na siłę! Ja mam taką naturę, że jak ktoś mnie do czegoś zmusza to nawet gdybym to lubiła to z przekory wypnę się :smile:
Zasadź więc własny ogród i przystrój swą duszę, zamiast czekać, aż ktoś przyniesie ci kwiaty. I przekonaj się, że naprawdę potrafisz wiele znieść... Że naprawdę jesteś silny, I że masz swoją wartość...

Sortuj wg