CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez joaszka 17 gru 2015, 22:04
Carica Milica napisał(a):joaszka <przytul> Wiem przez co przechodzisz, bo mnie ten stan dopada często. Polecam najpierw wysiłek fizyczny, a później zieloną herbatę i wyciszenie, medytacja jest super.
Trzymaj się. Niech moc będzie z Tobą!

Dzieki, Carica :* dostałam nową mieszankę leków(w podpisie) i przynajmniej ze stanu mieszanego przeszłam w hipomanię. Pracuję w dwóch korpo po 12h na dobę, uczę się dwóch języków... Inaczej nie mogę. Mam wrażenie, że bez zapierdalania nie ma życia. Właściwie, to przeczytalam Twoją historię, Carica, i u mnie było podobnie. Nerwica (z tym, że zaburzenia lękowe) związane z tym, ile nauki na siebie nakładałam. Od tego się zaczęło. Potem, po farmakoterapii, się okazało, że to Chad.
joaszka

przez joaszka 17 gru 2015, 22:10
Macie tak czasem (nie wiem, czy to jest typowo depresyjne...), że tracicie kontakt z tym, co robicie, tracicie sens wykonywanych czynności, aż nagle maci wrażenie, że wszystko, co robicie, jest tak naprawdę... Oddalone od waszych dłoni? To takie dziwne uczucie. Brak sprawczości. Jakby między obiektem pracy, a waszymi rękami, był metr odległości.
Ktoś z was czuł coś takiego?
joaszka

przez maargooo 17 gru 2015, 22:24
joaszka napisał(a):Hej, maargooo, nie znamy sie jeszcze, tez jestem Chadowcem, mialam przerwę w zaglądaniu tu :) miło Cię pozanć!

Witaj Joaszka, fakt nie znamy się jeszcze (pewnie się mijałyśmy tu, ja też miewałam przerwy), ale nic nie stoi na przeszkodzie. Mnie również miło Cię poznać :papa:

A co do stanów, które opisałaś w dalszym poście, ja chyba nie pomogę, raczej tak nie miałam :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez filip133 18 gru 2015, 00:25
A może tutaj mi ktoś co nieco rozświetli w pewnych kwestiach ??

Tak sobie myślę, że w sumie się nieco boję, hmmm, takiego jakiegoś przywiązania koleżeńskiego/przyjacielskiego się do kogoś, albo zakochania... Ehh to skomplikowane, trudno to jednoznacznie stwierdzić jak to było... Ale w pewnym momencie związku z moją byłą... No bo ona to moja pierwsza dziewczyna, no to możecie sobie wyobrazić jakie uczucia i samopoczucie były przy niej, zakochanie i w ogóle... Ale jakoś potem się rozwinęło, tylko nie mam pojęcia kiedy, to ChAD. I były, przynajmniej teoretycznie, jakieś objawy manii przy niej... Też skomplikowane to jednoznacznie stwierdzić, co mogło być manią a co "zwykłą miłością", ale naprawdę w pewnym momencie przy niej przestałem być tak do końca sobą, mogę teraz to stwierdzić (tylko to trudno tak jednoznacznie opisać.. :/) zachowywałem się i myślałem nieco, jakbym był zaburzony, jakbym nie był sobą... I teraz mam stracha, przed takim bliskim koleżeństwem na żywo, czy przyjaźnią, a co tu dopiero mówić o zakochaniu. Taki strach, a co jeśli ja nie umiem się normalnie zakochać, tylko zawsze przy dziewczynie będę wchodził w manię... ? -.-
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Carica Milica 18 gru 2015, 02:06
Dzieki, Carica :* dostałam nową mieszankę leków(w podpisie) i przynajmniej ze stanu mieszanego przeszłam w hipomanię. Pracuję w dwóch korpo po 12h na dobę, uczę się dwóch języków... Inaczej nie mogę. Mam wrażenie, że bez zapierdalania nie ma życia. Właściwie, to przeczytalam Twoją historię, Carica, i u mnie było podobnie. Nerwica (z tym, że zaburzenia lękowe) związane z tym, ile nauki na siebie nakładałam. Od tego się zaczęło. Potem, po farmakoterapii, się okazało, że to Chad.

Dzisiaj mi lekarz wyrzucił kwetę, bo się nie sprawdzała. Dalej ciągnę depakinę i lamo. Cieszę się upragnioną normalnością. Spuściłam z zapierdalania na jakiś czas, tylko biorę jakieś zlecenia tłumaczeniowe. Pocieszę się jeszcze Chorwacją do początku lutego, wrócę do Polski i postaram się utrzymać w remisji. Od roku nie czułam się tak szczęśliwa, bo odzyskałam kontrolę nad swoją głową, a popierdolone w niej było. Hyhy, ja sie teraz uczę słoweńskiego. :)
Masz czas na spanie i odpoczynek?
III Miss Forum

przez filip133 18 gru 2015, 02:13
Carica Milica, gratuluję i cieszę się Twoją remisją :D I poczuciem szczęścia :) Depakine też biorę.. :P
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez WolfMan 18 gru 2015, 08:39
maargooo, Pomimo milona problemów trzymam się jak skała ;)
Carica Milica, Zawsze z tarczą ;) Kiedy dostanę te zapałki z Chorwacji ? ;)

przez marwil 18 gru 2015, 10:43
maargooo napisał(a):A jak tam u Was??

U mnie w miarę stabilnie z pojedynczymi, co kilka dni depresyjno dysforycznymi dniami.
W 100% w remisji to chyba nie jestem. Dokucza wieczne zmęczenie.
Leków nie przyjmuję żadnych.

Trzymaj się i nie napsoć w hipomanii ;)

Pozdrowienia.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez maargooo 18 gru 2015, 15:57
WolfMan napisał(a):maargooo, Pomimo milona problemów trzymam się jak skała ;)

Domyślam się, ale masz rację- trzymaj się, trzymaj!!! U mnie też zapieprz przedświąteczny i dni lecą jak opętane, a problemów jak u Ciebie- nie ubywa... życie...
Pozdrowionka i ciągłej siły do walki z codziennością ;)

przez maargooo 18 gru 2015, 16:03
marwil napisał(a):U mnie w miarę stabilnie z pojedynczymi, co kilka dni depresyjno dysforycznymi dniami.
W 100% w remisji to chyba nie jestem. Dokucza wieczne zmęczenie.
Leków nie przyjmuję żadnych.

Trzymaj się i nie napsoć w hipomanii ;)

Pozdrowienia.

Dzięki Marwil, hipo jest tak delikatna, a hamulce jak na razie moooocnooo zaciśnięte, największa korzyść jest taka, że mam szansę sporo zrobić jeszcze na te pieprzone święta, o ile sama nie będę się rozpraszać.
Podziwiam Twoją "czystość od dropsów", u mnie to jeszcze nie ten etap, próbowałam już wielokrotnie i to nawet na miesiąc odstawić wszystko w pi*du, ale niestety za każdy razem kończyło się tragicznie...
Być może kiedyś przyjdzie odpowiedni i dla mnie moment na kolejną próbę, zobaczymy.
Trzymaj się! :great:

przez Carica Milica 18 gru 2015, 18:20
Zawsze z tarczą ;) Kiedy dostanę te zapałki z Chorwacji ? ;)

Szybciej, niż myślisz. :)
III Miss Forum

przez WolfMan 18 gru 2015, 20:49
Carica Milica, Trzymam za słowo ;)

przez joaszka 18 gru 2015, 23:56
Carica, jak dobrze słyszeć o Twojej remisji! To daje nadzieję.
joaszka

przez Carica Milica 19 gru 2015, 00:26
joaszka napisał(a):Carica, jak dobrze słyszeć o Twojej remisji! To daje nadzieję.

3/4 roku przeszalalam. Ile można? :roll:

Joaszka, jak się czujesz?
III Miss Forum

Sortuj wg