CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Monika* 17 sie 2015, 01:23
dr. Psycho Trepens, Iruna, nieboszczyk, Prosiłabym o zaprzestanie słownych przepychanek
Obrazek
Główny Moderator

przez marwil 17 sie 2015, 10:48
Wszystko ok. u mnie.
Sytuacja się wyklarowała. Uniknąłem psychiatryka.
Widzę szansę na pozytywne zmiany w życiu.
Zdrowotnie - jak na to choróbsko - coś na kształt remisji, choć boję się już września. Bywały takie lata, że z zegarkiem w ręku we wrześniu przychodziła czarna smuta.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

przez nieboszczyk 17 sie 2015, 12:32
dr. Psycho Trepens napisał(a):
nieboszczyk napisał(a):i ta zasada ma zapobiegać trzęsieniu się łap,ćwiczy charakter?ma zapobiegać upadkowi w miejscu publicznym?wpadnięciu pod samochód?nie dopuścić do rozwouj alkoholizmu?zapobiec zapaleniu trzustki i marskości wątroby?oczy nie są czerwone?czy ma zapobiec niewybrednym komentarzom związanymi z obciachem bycia na czopie?to fakt gdybyś miał faze całymi dniami żona,matka i syn nie mieliby z tobą kontaktu a tobie nie chcialoby sie z domu wychodzic ani nic zrobić.

i po co te marne 5 groszy ?!
rok temu mówiłeś mi, że masz być martwy najpóźniej za 2-3 miesiące, gdzie twoja śmierć ? uciekła ? czy już niemodnie udawać martwego... ?

na to nigdy nie jest za pózno.dowiedziałem sie osteolizy całego kręgosłupa.wyszło na rentgenie podczas rutynowego badania dyskopatii.więc wkrótce twoim oczekiwaniom stanie się zadość.nie trzeba wojny,komór gazowych,ssmanów,obozów zagłady aby mieć równie przesrane jak żydki którzy nie przeszli selekcji po wysiadce z wagonów.wystarczy rak który dopadnie w dowolnym wieku i droga równie krótka (400m) jak od wagonu do dołu na popioły.zadowolony?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicholas1981 17 sie 2015, 18:09
marwil napisał(a):Wszystko ok. u mnie.
Sytuacja się wyklarowała. Uniknąłem psychiatryka.
Widzę szansę na pozytywne zmiany w życiu.
Zdrowotnie - jak na to choróbsko - coś na kształt remisji, choć boję się już września. Bywały takie lata, że z zegarkiem w ręku we wrześniu przychodziła czarna smuta.

To bardzo dobrze a na wrzesień się nastaw pozytywnie. Wroga znasz, wiesz kiedy może się zjawić. To już połowa sukcesu. Życzę Ci żebyś odparł smutę bez strat własnych.
Nicholas1981

przez filip133 17 sie 2015, 20:45
A ja mam dziś stwierdzoną przez psychiatrę ChAD i przepisane leki... Czasem czuję w trakcie dnia "nagłe impulsy" które przestawiają mi nastrój o 180 stopni. Ale tak generalnie, raczej się czuję w depresji, może przez to że od dawna mam problemy z depresją, samotnością, brakiem znajomych..
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Carica Milica 17 sie 2015, 21:05
filip133 co ciekawego dostałeś do łykania? Czyli nastrój może Ci zmienić radykalnie w ciągu dnia?
Trzymam za Ciebie kciuki. :) Uszy do góry!
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez filip133 17 sie 2015, 21:12
Ostatnio, od dłuższego czasu tak miałem (przez problemy związkowe i w końcu rozpad związku, tak myślałem ale to może przez chorobę) - że miałem spore wahania nastroju w czasie dnia, tak ni z tego ni z owego, bez konkretnego wydarzenia. I dużo mniejszy apetyt i kiepsko śpię, po 4-6 godzin w nocy tylko... Mam przepisane Efevelon SR 75 mg jako lek przeciwdepresyjny i jako stabilizatory: Depakine 500 (którą już wcześniej brałem, półtora roku, po wypadku przeciwpadaczce) i Amizepin 200 mg...
"Co się ze mną dzieje? - Powiedz mi. Co za demon we mnie drzemie? - Powiedz mi. Nie wiem, nie wiem, nie wiem..."

przez Carica Milica 17 sie 2015, 21:23
Identycznie, jak u mnie. Duże wahania nastroju w zasadzie bez jakiejkolwiek przyczyny. Praktycznie nic nie jadłam i bez tabletek (na początku brałam antydepy na nerwicę) bym nie zasnęła. Zaliczyłam duży epizod depresyjny i dwutygodniowy stan hipomanii. A tak od czasu do czasu mną huśta. ;)
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez filip133 17 sie 2015, 21:29
Obym ja dał sobie jakoś radę bez bardzo długiego leczenia... ;)

przez Carica Milica 17 sie 2015, 21:31
To jest leczenie na całe życie. :) Niestety.
F31 Vatro hodaj sa mnom.
III Miss Forum

przez filip133 17 sie 2015, 21:35
W sumie to możliwe. Ale może dam sobie radę w miarę szybko jakoś radzić... ;) Nie wiem no, zobaczy się..

przez Rodzynka1 17 sie 2015, 21:49
filip133 napisał(a):Ostatnio, od dłuższego czasu tak miałem (przez problemy związkowe i w końcu rozpad związku, tak myślałem ale to może przez chorobę) - że miałem spore wahania nastroju w czasie dnia, tak ni z tego ni z owego, bez konkretnego wydarzenia. I dużo mniejszy apetyt i kiepsko śpię, po 4-6 godzin w nocy tylko... Mam przepisane Efevelon SR 75 mg jako lek przeciwdepresyjny i jako stabilizatory: Depakine 500 (którą już wcześniej brałem, półtora roku, po wypadku przeciwpadaczce) i Amizepin 200 mg...

Jak psychiatra odniósł się do wcześniejszego leczenia Depakiną?
Leczyłeś się u neurologa?
Zrobili Tobie EEG lub rezonans po wypadku?

przez Carica Milica 17 sie 2015, 21:50
Zapoznaj się z informacjami, książkami o tej chorobie. Wiedza to podstawa. Tylko ostrożnie z internetem. Po przeczytaniu kilku artykułów i dyskusji pod nimi, miałam ochotę strzelić sobie w łeb.
III Miss Forum

przez filip133 17 sie 2015, 21:58
Rodzynka1 napisał(a):
filip133 napisał(a):Jak psychiatra odniósł się do wcześniejszego leczenia Depakiną?
Leczyłeś się u neurologa?
Zrobili Tobie EEG lub rezonans po wypadku?

Mówił że dobrze że biorę Depakinę. Leczę się u neurologa cały czas. EEG i rezonans miałem po 2 czy 3 razy już robione, mój neurolog mówił na ostatniej wizycie, bodajże w czerwcu, że na jesień zrobi mi jeszcze jedno EEG i jak będzie w porządku, to pomyśli się o odstawianiu Depakiny... No ale wtedy nie miałem takich problemów z psychiką i nie byłem u psychiatry.

Co do czytania, to kiedyś już czytałem nieco o takich chorobach, ale głównie pod kontem depresji... O ChAD musiałbym sobie nieco przypomnieć, pomyślę nad tym jutro..

Sortuj wg