CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sens 12 paź 2013, 19:56
Widmo napisał(a):Kazdy woli hipomanie ale raczej taka w ktorej robota pali sie w rekach, toczy sie swietne zycie towarzyskie
a do tego dzialania sa w miare racjonalne i nie wywoluja kaca moralnego i dlugow po czasie.
A i jeszcze fajna jest taka hipomania po ktorej nie dopada depresja :)
Jak ktos ma pomysl jak cos takiego osiagnac stawiam piwo a w grudniu mozna dostac za to Nobla ;)

ja też stawiam.. whisky, rum... cokolwiek, całą skrzynkę... :)
nie wiem czego chcę
ale i tak tego nie mogę

przez trust_me 12 paź 2013, 20:22
sens napisał(a):
Widmo napisał(a):Kazdy woli hipomanie ale raczej taka w ktorej robota pali sie w rekach, toczy sie swietne zycie towarzyskie
a do tego dzialania sa w miare racjonalne i nie wywoluja kaca moralnego i dlugow po czasie.
A i jeszcze fajna jest taka hipomania po ktorej nie dopada depresja :)
Jak ktos ma pomysl jak cos takiego osiagnac stawiam piwo a w grudniu mozna dostac za to Nobla ;)

ja też stawiam.. whisky, rum... cokolwiek, całą skrzynkę... :)

również dorzucę coś od siebie... :D
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez Widmo 12 paź 2013, 21:28
Dziewczyny to sie nazywa IRONIA i/lub SARKAZM ;)
Czym predzej sie zapomni, ze hipomania to rada na depresje albo niepelna remisje to lepiej.
Nie przecze, ze w dlugiej remisji mozemy chyba sobie pozwolic na chwile podwyzszonego nastroju.
Pewna kontrole ryzyka. Stad sie chyba bierze wiele dokonan ludzi tworczych, ktorzy nie umarli jako mlodzi-slawni.
Ale w przypadku nieustablizowanego nastroju to zdradliwy krok w przod, ktorego nastepstwem jest upadek.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 12 paź 2013, 22:45
Dziś wyjątkowy ruch w temacie. Jakiś przypływ chadwców.
Wizyta za 10 dni. Ciekaw jestem dalszego leczenia. Mniej więcej od 2 miesięcy biorę lamotryginę, więc może stopniowo zacznę odczuwać jej działanie. Na szczęście nie uświadczyłem skutków ubocznych tego leku. Doświadczam za to totalną obcość samego siebie, miewam jakieś pojedyncze przebłyski dawnego ja, ale to już nie to samo. Codziennie nauka siebie samego na nowo. Mając w pamięci obraz tego w jak głębokim dole się było, już chyba lepiej czuć się nijak (tak jak obecnie) i nie odczuwać dawnych emocji z uprawiania hobby.
Do tego sertralina przeciwdepresyjnie ale głównie przeciwlękowo. No właśnie, w małej dawce nie odczuwam zbytnio działania przeciwdepresyjnego. Myślę więc o neuroleptyku, jeden z nich już kiedyś oddziaływał nieźle na mój nastrój. Gdyby jakiś neuroleptyk zapobiegał wpadaniu w głębokie doły, olałbym ciepłym moczem sertralinę, nawet kosztem nasilenia natręctw myślowych. Depresja trzyma mnie od roku, z małą przerwą na tygodniową hipomanię.
Przynajmniej coś ruszyło w kierunku mojej twórczości i chociaż na chwilę mogę "odlecieć".
Dżejmson

przez trust_me 12 paź 2013, 23:15
a ja czuję wszystko za mocno, chociaż momentami ogarnia mnie obojętność. panicznie boję się depresji.
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

przez barsinister 13 paź 2013, 00:09
trust_me napisał(a):a ja czuję wszystko za mocno, chociaż momentami ogarnia mnie obojętność. panicznie boję się depresji.

też się bałem, ale minął rok, bywały mocne obniżenia nastroju ale koło prawdziwej depresji nawet nie stałem
masz bardzo mocny zestaw leków, to by musiała być depresja rozmiarów Godzilli, żeby się przez to przebić
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Asmo 13 paź 2013, 04:34
Po dzisiejszym wieczorze i nocy stwierdzam, że się pomyliłem w sprawie spadku nastroju, jaką bujankę jedynie miałem ze wskazaniem na bycie drażliwym (co akurat u mnie nowością nie jest). Śmiało mogę powiedzieć że w dalszym ciągu odpierdala mi AMBA. :P
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez trust_me 13 paź 2013, 14:40
barsinister napisał(a):
trust_me napisał(a):a ja czuję wszystko za mocno, chociaż momentami ogarnia mnie obojętność. panicznie boję się depresji.

też się bałem, ale minął rok, bywały mocne obniżenia nastroju ale koło prawdziwej depresji nawet nie stałem
masz bardzo mocny zestaw leków, to by musiała być depresja rozmiarów Godzilli, żeby się przez to przebić

w sumie, masz rację. dziękuję.
moje myśli mnie zabijają i nie wiem, czy dam radę się nie skrzywdzić, tłumaczę sobie, że autoagresja do niczego nie prowadzi, ale zobaczymy która ja wygra... mam problem z podniesieniem się z łóżka. ze zmotywowaniem się do czegokolwiek. jutro szkoła, której się boję. chyba jestem w zaklętym kole nienawiści do samej siebie. może to głupie, ale marzę o hipomanii, chociaż przez chwilę chcę być inna, chcę się cieszyć z byle czego i pracować, chcę nie widzieć przeszkód w czymkolwiek, chcę mało spać. chcę, chcę, chcę żeby było normalnie, chcę niekończącej się energii. wiem, że nie mogę odstawić leków, ale to tak kusi. wiem, brzmi idiotycznie.

przez maargooo 14 paź 2013, 18:19
Trust_me - Witaj na forum ;)

Spróbuj odsuwać od siebie lęk przed popadnięciem w deprę, bo to strasznie dezorganizuje i nasila inne lęki, wiem po sobie. Wmawiaj sobie, że wstaniesz, pójdziesz do szkoły żeby zmierzyć się z kolejnymi trudnościami dnia codziennego. Osobiście zawsze robiłam to w ostrzejszej wersji, bo ja sobie wmawiałam, że udowodnię tej słabej i wrednej su*e, która mieszka we mnie i wysysa ze mnie wszelkie siły, ze dam radę. Nie było to łatwe, ale czasem się udawało. Potem zaczęłam dopowiadać sobie do tej teorii, że jak jeden dzień zawalę, to potem namnoży się tylko problemów i nie będę potrafiła tego ogarnąć. A do tego aktywność spadnie jeszcze bardziej, spowolnienie wszystkiego i w ogóle będzie jeszcze gorzej.

Leków nie odstawiaj, w żadnym wypadku!!! Może to wywołać zupełnie inne skutki niż podświadomie oczekujesz.
Bądź dzielna, trzymam kciuki i pozdrawiam!
Choroba psychiczna~kiedy widzi się, czuje a czasem nawet robi więcej niż można znieść...

Inni nie mają Twojej tęczówki, nie widzą wad wyimaginowanych siłą Twojej psychiki!

przez INTEL 1 14 paź 2013, 20:39
...nie mam podpisu...

przez trust_me 14 paź 2013, 21:02
maargooo napisał(a):Trust_me - Witaj na forum ;)

Spróbuj odsuwać od siebie lęk przed popadnięciem w deprę, bo to strasznie dezorganizuje i nasila inne lęki, wiem po sobie. Wmawiaj sobie, że wstaniesz, pójdziesz do szkoły żeby zmierzyć się z kolejnymi trudnościami dnia codziennego. Osobiście zawsze robiłam to w ostrzejszej wersji, bo ja sobie wmawiałam, że udowodnię tej słabej i wrednej su*e, która mieszka we mnie i wysysa ze mnie wszelkie siły, ze dam radę. Nie było to łatwe, ale czasem się udawało. Potem zaczęłam dopowiadać sobie do tej teorii, że jak jeden dzień zawalę, to potem namnoży się tylko problemów i nie będę potrafiła tego ogarnąć. A do tego aktywność spadnie jeszcze bardziej, spowolnienie wszystkiego i w ogóle będzie jeszcze gorzej.

Leków nie odstawiaj, w żadnym wypadku!!! Może to wywołać zupełnie inne skutki niż podświadomie oczekujesz.
Bądź dzielna, trzymam kciuki i pozdrawiam!

witaj :)

poszłam do tej szkoły, pozaliczałam wszystko, a czuję się jakby stała się jakaś tragedia. jakby zawalił się mój świat. nie byłam najlepsza, u mnie to dramat.
znów mam wielkie myśli s. dręczy mnie to wszystko, bardzo.

przez INTEL 1 14 paź 2013, 21:24
Sorry, że wcześniej wrzuciłem ten link bez jakichkolwiek objaśnień.
Otóż skończyłam pisać książkę i to jest link do tematu traktującego o tym wydarzeniu :D

post1365658.html#p1365658

A tak poza tym od kilku dni cuuudownie mi znów "wchodzi" ciężka, metalowa głośna muza....
Chyba wtajemniczeni dobrze wiedzą z czym się to wiąże ? :D :D
...nie mam podpisu...

przez malgosia7602 14 paź 2013, 22:12
Robert :great:
Mojego maila znasz. Czekam z niecierpliwością.

p.s. Nie mogę powstrzymać łez...
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

przez ladywind 14 paź 2013, 22:18
INTEL 1, podziwiam Cię za napisanie tej książki. Życzę powodzenia z jej wydaniem. Napewno byłaby pomocna zarówno chorym jak i lekarzom.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg