CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez WolfMan 25 sty 2016, 15:04
marwil, Ani kamera ani słowo pisane nie jest w stanie oddać prawdziwego stanu w jakim się jest.

przez joaszka 25 sty 2016, 15:08
marwil, nie zgodzę się z Tobą.
Film jest spójny- obraz i słowo idą w parze, ale moim zdaniem nie robi takiego wrażenia. Powiem więcej, jak oglądałam film intela z manii dysforycznej, to byłam zdziwiona, że to taki lajcik.
Natomiast gdy przeczyta się sam tekst - robi to wrażenie. Bo właśnie w tych słowach zawarta jest beznadzieja i dramatyzm całego tego stanu. Na filmie gdzieś mi to umykało, rozmwywało, ale zapisane - zrobiło na mnie wrażenie podobnie jak na samym intelu.
joaszka

przez joaszka 25 sty 2016, 15:09
A to prawda, co pisze Wolf - nic nie odda tego co dzieje się w naszych pojebanych głowach.
joaszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angua 25 sty 2016, 23:08
Co jest u Was częstszym stanem: mania dysforyczna czy hipomania/mania? U mnie coś takiejgo jak mania dysforyczna zdarzylo się może kilka razy (w dość krótkim przebiegu choroby, diagnozę mam zaledwie od roku), gdy już umiałam ten stan nazwać i był to stan krótkotrwały. Dzień, może kilka godzin. Miałam natomiast dwie kilkumiesięczne hipomanie, w tym jedną z urojeniami przedzielone silnym epizodem depresyjnym. Mogę więc stwierdzić, że mania dysforyczna u mnie praktycznie nie występuje (albo jeszcze nie wiem, co przede mną) Jak to jest z Wami? Bardzo jestem ciekawa.
Angua

przez joaszka 26 sty 2016, 13:11
U mnie najczesciej lekka depresja, a jak już mam wybierać między manią dysforyczną a manią(czy też hipomanią), to chyba jednak hipo. Aczkolwiek stany mieszane są u mnie dość częste, tak jak teraz. Wczoraj mną nieźle miotało. Nie byłam w stanie nic zrobić, w zasadzie nadal nie mogę. Wszystko mnie wkurwia. Nie mam na nic siły, zamkęłam się w domu. Nie dałam rady pojechac na oddzial ( za co wlasnie dostalam zjebe od pani ordynator przez telefon). Powiedziała, że jeszcze jeden taki wybryk i mnie wypisuje.
joaszka

przez marutes123 27 sty 2016, 16:02
marutes123 napisał(a):Modlitwa o uwolnienie
Przez krew Jezusa jestem ocalony z ręki szatana. Przez krew Jezusa wszystkie moje grzechy są wybaczone. Krew Jezusa Chrystusa, Syna Boga oczyszcza mnie teraz z wszystkich grzechów.. Przez krew Jezusa jestem uświęcony, uczyniony świętym, wybranym dla Boga. Moje ciało jest świątynią Ducha Świętego, odkupione, oczyszczone, uświęcone przez krew Jezusa Chrystusa. Należę do mojego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Boga – ciałem, duszą i duchem. Jego krew chroni mnie przed wszelkim złem. Dzięki krwi Jezusa, szatan nie ma nade mną żadnej władzy ani żadnego we mnie miejsca. Wyrzekam się szatana i jego zastępów. Jezus powiedział: „ I te znaki będą im towarzyszyć: W moim imieniu będą wyrzucać demony…. ( Marka 16:17). Wierzę w Jezusa Chrystusa, w imię Jezusa wykonuję delegowaną mi przez Niego władzę i wyrzucam wszystkie złe duchy. Rozkazuję im żeby opuściły mnie teraz, zgodnie ze słowem Boga i w imię Jezusa Chrystusa.

przez WolfMan 27 sty 2016, 16:48
Fanatycy precz ;)

przez joaszka 27 sty 2016, 22:13
Co tam, Chadziorki?
Ja rozpierdalam dziś wszystko wokół.
joaszka

przez WolfMan 27 sty 2016, 22:51
joaszka, Ochłoń trochę ;)
Ja na lekkim wkurwie ale to dobry stan,lepszy niż zamułka

przez joaszka 27 sty 2016, 23:34
Wolf, wkurw? OCHŁOŃ TROCHĘ! Hehehe :mrgreen:
joaszka

przez Carica Milica 27 sty 2016, 23:48
Kurfa, po abiricie na dzień byłam przyjebana do samej podłogi. Spałam, spałam, spałam i spałam - 3/4 dnia pod kocem, wtulona w poduszkę. Mózg rozwalony, niemożność wykonania najmniejszego intelektualnego wysiłku. Napisałam do lekarza i teraz daweczka na noc. Jeszcze nie zmiksowałam z depakine, bo zapieprzam nad książkami.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Angua 28 sty 2016, 00:06
U mnie stablinie z lekkim wahnięciem ku dołowi. Dziś też przespałam całe popołudnie po pracy. Przed chwilą się obudziłam...
Też mam wrażenie, że to po arypiprazolu tak śpię. Chociaż mój lekarz twierdzi, że to nie możliwe, że po tym leku senność nie występuje. Wypijam kilka mocnych kaw dziennie, bo w pracy jakoś funkcjonować muszę, ale po pracy dosłownie padam z nóg. Jednak ogólnie jestem zadowolona a Abilify. Na prawdę mnie stabilizuje. Jak po Świętach odstawiłam na trochę, wpadłam w niezłą hipomanię i wystąpiły u mnie urojenia. Gdy wróciłam do leku stan mój się unormował.
Angua

przez Carica Milica 28 sty 2016, 00:19
Lekarz zaznaczył, że mam wypróbować o jakiej porze mam wrzucać w siebie arypiprazol. Wypróbuję na noc i zdam relację z pola lekowego. Wczoraj wpadłam w hipoamnię - energia mną miotała od ściany do ściany, od sufitu do podłogi. Zapuściłam Dubiozę Kolektiv (svako dobro Bosno i Hercegovino!), wyłam słowa piosenek, skakałam jak oszalała po podłodze, tańcząc w rytm dźwięków. Kurfa, sąsiad na szczęście nie zapukał do mch wrót.
Przegraliśmy z cholernymi Chorwatami w ręczną.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Vatro hodaj sa mnom.
Lit 625 mg, kwetiapina 100 mg, klonazepam 2 mg doraźnie, kofeina trzy dawki dziennie.
III Miss Forum

przez Tańczący z lękami 28 sty 2016, 02:16
dopadła mnie dziś grypa, gorączka, łamanie w kościach i ból głowy oraz gardła. I co?- i taki stan jest duuuuuuuużo przyjemniejszy niż kilka dni temu na tym wkurwie i napięciu. Co za ulga! :o
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg