pomoc

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

pomoc

przez mephion 28 sty 2012, 22:35
digi, Trudno ze nie da się nic zdziałać.
Sądzę że twoje uporczywe przeświadczenie o tym że nic się nie da zdziałać jest jednym z objawów twojej choroby. Osoby w depresji nie są zdolne do obiektywizmu. Między innymi z tego względu tak ciężko jest im walczyć. Ulegać złudzeniom można nie tylko na poziomie zmysłowym ale również świadomościowym. O ile w złudzeniach zmysłowych zazwyczaj można dokonać prostej weryfikacji danego stanu rzeczy np. widząc łyżeczkę zakrzywioną w szklance wody wyjąć ją by przekonać się iż faktycznie jest prosta, o tyle przy złudzeniach świadomościowych nie mamy tego typu narzędzi. Jesteśmy ślepcami którzy muszą zdać się na innych.

pomoc

przez anonimowy9 28 sty 2012, 22:45
zawsze jest jakies wyjscie z sytuacji, rozumiem ze praca tutaj jest dla ciebie bardzo wazna nie ze wzgledu, ze ci sie podoba tylko dlatego ze masz duze zarobki i jestes w stanie sie utrzymac, ale to tylko moja perspektywa nie okresliles tego do konca. Jesli jest tak jak mowie, udaj sie do psychologa/psychiatry i porozmawiaj z nim o swoim problemie, popros o zwolnienie. Pracuj dotad dopoki nie dowiedza sie o tym (o ile wogole sie dowiedza) i jesli Cie zwolnia, masz wiele mozliwosci po tym, nie badz negatywnie nastawiony do zycia, nie badz zalezny od pracy. Jesli chodzi o prace to naprawde jest duzo ofert za granica, wystarczy sie rozgladnac bo co racja to racja ale w Polsce coraz gorzej ale nie o polityce tu rozmawiamy. Przemysl to co robisz bo swoim postepowaniem (w tym wypadku samobojstwo) mozesz skrzywdzic innych, nawet mozesz nie byc tego swiadomy. Moze Twoj problem dotyka nie tylko objawów depresyjnych ale i pracoholizmu ? Wiem co mozesz czuc bo sam jestem samotny, kobieta do ktorej cos czuje nie do konca mnie rozumie i miewam czasem mysli samobojcze, ostatnio 3 dni temu, ale nie warto bo kiedys przyjda lepsze dni. Nie idz po najcienszej linii oporu, tylko walcz jak ja, nie zmarnuj tego co dala Ci Bozia, czyli zycia.

Sortuj wg