Jakie macie sposoby na zasypianie?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez coma 15 sty 2012, 22:07
klon :oops:
coma

przez kornelia_lilia 15 sty 2012, 22:29
dumanie o ukochanej osobie :105:
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Cana 16 sty 2012, 01:29
Taaak, ja też opowiadam sobie bajki. Pomaga jak np. jestem w połowie książki i mogę sobie przemyśleć jak się w niej wątki rozwiną, ewentualnie mogę też wymyślić dalszy ciąg. Czasami wymyślam też własne historie. Grunt, żeby nie dotyczyło to mnie w żaden sposób.
Dla mnie sposób z filmem odpada, przeważnie jestem strasznie skupiona w trakcie oglądania i nie mogę zasnąć. Może jakby był strasznie nudny, ale na pewno to nie sposób na dłuższą metę dla mnie.
Nie. Nie bierzcie mnie serio. Serio.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mephion 16 sty 2012, 18:05
Dzisiaj spróbowałem metody odliczania od 100 do 0. Leząc w łóżku wyobrażałem sobie kolejne liczby na tablicy. Każdą koleiną w wyobraźni ścierałem i zapisywałem w rytmie mojego oddechu. Muszę przyznać że ostatnia liczba którą pamiętam to 20 a później zabrał mnie sen. Technika ta to zlepek kilku prostych chwytów. Po pierwsze sam etap odliczania indukuje sugestię zbliżania się do czegoś. W tym przypadku jest to sugestia snu. Po drugie odliczanie wraz z wyobrażeniem sobie tego procesu wizualnie i jednoczesna koncentracja na oddechu - absorbują uwagę na tyle by myśli mogły samoistnie odsunąć się od problemów dnia codziennego jak i samego problemu bezsenności. Po trzecie technika jest monotonna i jak zauważyłem mózg szybko wzbogaca wyobrażenia z tablicą o dodatkowe elementy wrzucane tam w sposób przypadkowy, takie drobiny różnych skojarzeń i wrażeń z całego dnia a z tego miejsca już tylko krok by spać.... A jeżeli ktoś doliczy do 0 bo może się i tak zdarzyć, to zaczyna przechodzi do odliczania w dół wyobrażając sobie schodzenie po schodach w rytm swojego oddechu. :-)

przez tahela 16 sty 2012, 18:09
Raczej nie mam sposobu na spanie po prostu nic za bardzo nie działa nawet zmęczenie nie zawsze
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Fazaman 17 sty 2012, 23:04
Dla mnie najlepszym sposobem na zaśnięcie jest zarwanie wcześniejszej nocy i dlatego po takim eksperymencie następnego wieczoru zasypiam błyskawicznie :D

przez wiejskifilozof 20 sty 2012, 21:29
Nie mam planu , buch do łóżeczka i czekam na sen .

przez ninja 20 sty 2012, 22:03
nigdy dotąd nie miałam problemów ze snem, dopadły mnie kilka tygodni temu... żeby zasnąć próbowałam przestać myśleć, ale to nigdy nie działa, więc jeszcze liczyłam od 1 wzwyż, albo od 100 w dół, nawet sobie kołysanki spiewałam. a ostatecznie poszłam ostatnio do apteki i dostałam benosen, który o dziwo całkiem pomaga.
Wyglądam zdrowo, ponętnie i rumianie. Wcale nie widać, że nie żyję.
The prettier a girl is, the more nuts she is.

przez girl anachronism 20 sty 2012, 22:14
Marzę sobie lub wspominam miłe chwile.
wild hearts can't be broken.

F31

przez oneday 20 sty 2012, 22:22
Sądzę, że najlepszy sposób na bardzo szybkie zasypianie to zamknięcie oczu i wyobrażenie sobie białek kartki na początku będzie cięzko wyobrazić sobie i skupić sie tylko na niej przestańcie wtedy myśleć o czymkolwiek rano sie obudzicie i nie będziecie wiedzieli kiedy zasnęliście. Bardzo dobry sposób dla osób, które maja NERWICE- DEPRESJE wtedy uspokaja się organizm i zasypiacie bardzo szybko jestem tutaj nowa i chcę pomagać osobą, które tego potrzebują piszcie, a pomoge zawsze pomóc. To mój e-mail santus444@wp.pl zapraszam serdecznie
pozdrawiam Oneday. :papa: :papa:

przez _wovacuum_ 21 sty 2012, 12:42
budzè malza na sex-lepszy niz alprazolam :mrgreen:

przez mephion 27 sty 2012, 01:08
Heh, te liczenie o którym wspominałem naprawdę na mnie działa.... :-), teraz zasypiam już czasem po 45 mg mianseryny a nie po 60 mg jak do tej pory.

przez Anielica 27 sty 2012, 01:12
_wovacuum_ napisał(a):budzè malza na sex-lepszy niz alprazolam :mrgreen:

popieram :great: :great: :great:
sex jest najlepszy ponoć na wszystko :mrgreen:
Anielica

przez nextMatii 27 sty 2012, 07:57
Zgadzam sie......z powyższym.....
nextMatii

Sortuj wg