Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez namiestnik 08 cze 2012, 20:57
Candy14 napisał(a):namiestnik, albo chce miec sie to szybko za soba... rozwod z orzekaniem o winie potrafi sie ciagnac latami. Czasami lepiej odpuscic niz szarpac sie w sadzie

Dokładnie. W sumie jak to w życiu - zawsze lepiej się dogadać. Nawet w sprawie, że dogadywać się nie udawało.

Samotność

przez socjopatia 09 cze 2012, 01:38
Większość moich związków była krótka,więc trudno to nazwać związkami.Ostatni trwał dłużej,ale przez moje problemy emocjonalne nie udało się.Nie czułam się z tym człowiekiem swobodnie,a mimo to kochałam go.
Co dziwne,mam przyjaciela,z którym mogę być sobą,on mnie kocha,ale ja jego nie.Życie jest pokręcone.

Samotność

przez SadSlav 09 cze 2012, 09:30
Sam nie wiem czym jest miłość dla mnie. Chyba jestem obecnie za bardzo posrany emocjonalnie żeby móc pokochać...
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Candy14 09 cze 2012, 09:38
Chyba jestem obecnie za bardzo posrany emocjonalnie żeby móc pokochać...

Jestes mniej posrany niz Ci sie zdaje ..bo masz tego swiadomosc.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez SadSlav 09 cze 2012, 09:46
Candy14, może i tak. Może się boję po prostu bo zawiodłem się na związku w kryzysowym dla mnie momencie życia... Ale czy to może być wytłumaczenie?
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Samotność

przez ajajaj89 09 cze 2012, 10:13
Ja też mam posraną psuchikę, a im bardziej sobie to usiwadamiam tym mniej znajduje odpowiedzi na moje pytania
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

Samotność

przez Bonus 09 cze 2012, 11:43
A ja nigdy nie miałem żadnej miłośći w życiu, bo nie miałem szczęścia do tego. Nikt nigdy mnie nie kochał, ani ja nikogo nie kochałem i jest mi przykro z tego powodu. Bo dlaczego innych ludzi spotyka miłość, a mnie nie spotkała i nikt się tym nie przejmuje? Zawsze wszystko u mnie działało w odwrotną stronę, gdy próbowałem nawiązywać jakieś znajomośći z dziewczynami, to trafiałem na nieodpowiednie i nie warte znajomośći. Taka sytuacja jest jak jakaś "siła z góry...". Przecież gdybym dostał miłość i sam kochałbym, to nie zmarnowałbym tego, bo doceniałbym szczęście, jakie dostałem od życia? Ale i tak nikt tego by nie docenił, bo ja czuję, że jestem olewany przez ludzi.

-- 09 cze 2012, 10:51 --

Ja nie znam nawet uczucia miłośći, bo nie miałem jeszcze miłośći. Nie wiem jak miłość smakuje, ale znam znaczenie tego uczucia. Nigdy nie czułem w sobie tego, że ktoś mnie kocha, bo prawda jest taka, że to druga osoba musi dać od siebie komuś to uczucie, aby to poczuć? Nie może być tak, że tylko jedna osoba daje to uczucie komuś, a druga osoba tego uczucia nie chce, nie przyjmuje? To się nazywa "lokowanie uczuć w niewłaściwej osobie" i takich sytuacju jest dużo. Sztuką jest trafić na taką osobę, która będzie też chciała przyjąć to uczucie, tak jak my? Zawsze musi działać to w dwie strony, nie inaczej. Nigdy to nie działa w jedną stronę.

-- 09 cze 2012, 11:08 --

Ale wielu ludzi też nie zna pojęcia miłośći, ponieważ ludzie tylko mówią, że kochają, a działań żadnych, tylko to samo słowo. Miałem nie tak dawno kontakt z dziewczyną przez rok czasu i ja naprawdę byłem prawie pewny, że jej zależy na tej znajomośći, bo codziennie sama do mnie dzwoniła, przekonywała mnie do pewnej znajomośći...Mówiła o mnie same dobre rzeczy, a nigdy nie widziała mnie na oczy, mówiła o spotkaniu naszym, że sama przyjedzie do mnie, dla niej nie stanowi to problemu, a tak naprawdę w ogóle nie przyjechała, wycofywała się z obietnic i potem przekonałem się, że ja byłem dla niej tylko "zabawką" przez telefon, a jej słowa nic nie znaczyły. To była jakaś wariatka psychiczna, której bawiło to, że źle traktuje ludzi. Mój przypadek jest prostym przykładem: jakie są teraz znajomośći chore...że trafia się na nienormalnych psychicznie ludzi.

-- 09 cze 2012, 11:22 --

Po prostu w życiu dla jednych ludzi przychodzi coś łatwo i szybko, a dla innych coś przychodzi z trudem lub wcale. Ja sam tego nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje...przecież wielu ludzi, którzy dostali coś łatwo nie zasłużyło na to, a i tak coś dostali i marnują to, co dostali? Nie doceniają tego, co mają, a tacy ludzie o dobrym sercu zawsze mają trudnośći, nie dostają nic dobrego, a oni zasługują na to.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Sikorka77 09 cze 2012, 13:06
Ja byłam zakochana ostatnio i więcej już nie chce, w sumie nadal GO kocham ale po wszystkim co doświadczyłam ze strony ludzi wybieram świadomie samotność. Ból i cierpienie z powodu samotności jest dla mnie lżejszy niż ten, który spowodowali "bliscy".

Samotność

przez mojanati 09 cze 2012, 13:15
Ja się zastanawiam co zrobić żeby być szczęśliwym będąc samotnym.
No bo nie jestem szczęśliwa. Nigdy nie byłam szczęśliwa poza okresem gdy byłam w związku ze swoim wtedy jeszcze narzeczonym. I jak myślę o szczęściu, które miałabym mieć w przyszłości to wiążę je z ewentualnym przyszłym partnerem (a że jestem jaka jestem to takowego pewnie nigdy nie będę miała, no chyba, że terapia przyniesie efekty).
Tylko to chyba nie tędy droga. Ale nie umiem być szczęśliwa sama. Pewnie dlatego tak długo tkwiłam w moim poprzednim związku.

Samotność

przez Candy14 09 cze 2012, 13:17
Mój przypadek jest prostym przykładem: jakie są teraz znajomośći chore...że trafia się na nienormalnych psychicznie ludzi.

Nie.. ten przypadek jest przykladem zeby nie angazowac sie emocjonalnie przez net. Sam sobie jestes winny.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Stark 09 cze 2012, 13:26
SadSlav napisał(a):Sam nie wiem czym jest miłość dla mnie. Chyba jestem obecnie za bardzo posrany emocjonalnie żeby móc pokochać...

Tu jest myk,jeśli masz świadomość że robisz/robiłeś coś nie tak.
To jeszcze nie jest źle..

Samotność...próbuje przywyknąć,ale cóż, niełatwo.
Może z czasem...? Nie będzie tak?
Albo i nie będzie.

Los bywa przewrotny.
Stark

Samotność

przez Bonus 09 cze 2012, 16:13
Cierpi się wtedy, jeżeli ślepe kobiety zakochuja się w nieodpowiednich typach, którzy nie odwzajemniają uczuć i miłośći. Bo miłość działa tylko w obydwie strony, a nie w jedną. To już lepiej być w koleżeńskich kontaktach z kimś nieodpowiednim, niż potem być oszukanym przez takich ludzi? A w internecie mam świadomość, że tam nie można angażować się emocjonalnie w znajomość, bo tam wszystkie znajomośći to jedna wielka ściema!!

Samotność

przez Stark 09 cze 2012, 16:18
Większość życia to pozory i ściema.
Stark

Samotność

przez Bonus 09 cze 2012, 16:20
Takie "internetowe znajomośći" są dobre tylko dla zabawy i żeby sobie z kimś popisać wiadomośći, ale większość ludzi nie traktuje poważnie znajomośći tam. Prawie każdy się maskuje w internecie, nie zawsze piszą prawdę, za dużo koloryzują rzeczywistość. Nie da się tego sprawdzić, czy ludzie po drugiej stronie napiszą prawdę, czy nie? Albo się w to uwierzy albo nie i tyle? Zresztą nie ma tam podstaw, aby wierzyć w to, co ktoś napisze, bo nie da się udowodnić komuś kłamstwa przez pisanie. Znajomośći internetowe wcale nie są dobre, a są nawet gorsze, niż znajomośći realne. W realu ma się chociaż jasność sytuacji z takiej znajomośći.

-- 09 cze 2012, 15:22 --

No tutaj się zgodzę, że samo życie to jedna wielka ściema i kłamstwo?

Sortuj wg