Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 14:57
A co się takiego stało?
Ktoś Cię zranił? Wykorzystał? Jeśli mogę wiedzieć.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 14:59
Bonus, wykorzystuje, rani, niszczy, a ja nic z tym nie moge zrobic, bo jestem uzależniona od tej osoby. Co dzień chcę zeby umarła tragicznie albo żeby została kaleką, cierpiała. Ja dla tej osoby wszystko. A ona mnie jeszcze zabija powoli, od 6 lat...
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 15:08
No to niedobrze. I to jest chore. Powinnaś, jak najszybciej się z tego uwolnić, dla własnego dobra. Oczywiście wiem, że nie jest to, może łatwe, ale nie można się dawać poniżać, wykorzystywać.
Trzeba się starać być konsekwentnym, stanowczym. Nie każdy to potrafi, ale trzeba.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 15:13
Bonus, ja walczylam ze wszystkimi, z każdym wygrałam, z rodzina i facetem, którzy się nade mną znęcali, każdego usunęłam z mojej drogi jak mi szkodził. Zawsze ja wygrywałam. A ona... inna historia. Byla moim przyjacielem, tak mi sie zdawało, nadzieją na normalne relacje miedzyludzkie. Teraz łączy nas tak duzo, ze nie mozna tego przerwać. Nie da sie.

Jeszcze pół roku musze z nią wytrzymać.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 15:22
Ale to jest męczarnia, psychiczna. Ja bym sobie na to nie pozwolił i tyle. Ja jestem, właśnie stanowczy, a uwierz mi, że to pomaga w życiu. Ta cecha nie jest zawsze doceniana, a powinna być.
Jak raz ktoś sobie na coś pozwoli, to nie będzie końca.

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 15:26
Bonus, skad wiesz czy bys sobie na to pozwolil czy nie, skoro nie znasz sprawy? Poza tym przeciez tlumacze, że ze wszystkimi innymi sprawami daje rade, a tu sie NIE da. Po prostu.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 15:34
Ale tu chodzi o "złe traktowanie kogoś". Nigdy nie można sobie na to pozwalać. To niczego nie tłumaczy. Nie wolno kogoś źle traktować, poniżać i tyle. To dotyczy wszystkich ludzi, nikt nie jest wyjątkiem. Tak jak każdy jest równy wobec prawa. Chyba wszędzie powinna być równość, tak?
My żyjemy w demokratycznym i wolnym kraju. A jak ktoś chce się komuś dawać poniżać i lekceważyć, to sam siebie nie szanuje. Ja jestem zasadniczym człowiekiem, co jest rzadką cechą wśród ludzi. Wolę taki być, niż się poniżać. Ale i tak wielu ludzi nie docenia w kimś takiej cechy, bo mamy takie społeczeństwo, a nie inne.

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 15:39
Bonus, jest jeszcze coś takiego jak racjonalizm wiesz. I trzeba pewne sprawy i sytuacje przewidzieć.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 15:44
Rozumiem to. Ale ja powtarzam: "Nikogo nie wolno poniżać, źle traktować" i wyjątków nie ma. Nawet jak się czegoś nie przewidzi, to też musi być czujność.
Dla mnie, własne zasady i takie cechy są nawet najważniejsze. Nie każdy taki jest, ale ja się tym nie chwalę. Po prostu mam taki charakter.

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 15:47
Bonus, taki jestes od kiedy? Po ktorej kobiecie nastąpila ta metamorfoza? Skoro mowisz ze czujnosc musi byc zachowana, ciekawe skąd ten uraz do kobiet.

tak jak wspomniałam, nie wszystko jest proste. Gdyby to byla kwestia charakteru to każdy by mogl robic co zechce ze mną, pomysl logicznie - tu chodzi o jedna osobe.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 16:01
Ale ja myślę logicznie i nie mam żadnego urazu do kobiet. To chyba dobrze, że jestem zasadniczy i nie toleruję złych rzeczy? Ja jestem za sprawiedliwością i to się nigdy nie zmieni. Nie chcę, żeby się zmieniało.
Szkoda, że nikt tego we mnie nie doceni...

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 16:18
Bonus, jakbym miala byc sprawiedliwa to bym jej musiała odpłacić tym samym, a to nie o to tu chodzi. I nie wiem skąd ta teoria, ze ktoś tego w Tobie nie docenia.
Mam taką, a nie inna sytuacje. Skoro mówisz, że myślisz logicznie to powinieneś zauważyc tu jakąś sprzeczność. Sytuacja, która mnie dotyczy nie wynika z mojego charakteru. Jestem osoba, która ma swoje zdanie i z każdą osobą potrafie dać sobie rade, dałam Ci przykłady. Jednak ta osoba, która mnie teraz męczy niestety nie może byc przeze mnie odepchnięta. Dlaczego? Dlatego, że jesli to zrobie posypie się cała moja przyszłość, na którą tak ciężko pracuje. I tu jest teraz problem. Wg Twojej teorii powinnam jej dać kopa w dupe i zniszczyć wszystko to na co dotychczas pracowałam? Marzenia? To bylaby największa głupota, no chyba że dla Ciebie sukces i marzenia to nic, to co innego. Zniszczyć to co się ma, bo nie jest sie w stanie wytrzymac pół roku? Głupota. Ja jestem inna. Ta sytuacja dotyczy JEDNEJ osoby, a nie wszystkich ktorych spotkałam na swojej drodze. I to powinno Cie wpierw zaintrygować dlaczego tak jest, a nie w delikatny sposob podsumowywać moja osobe ;)
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Samotność

przez Bonus 01 lip 2014, 16:38
Nie wiem czy ktoś to docenia, czy nie? Jakoś mi nikt nie mówi, "że to docenia". Jeśli chodzi o sprawiedliwość, to niestety, czasem trzeba podejmować pewne działania, które nie zawsze są łagodne i miłe.
Zależy od pewnej sytuacji, jaka nastąpiła. To tak, jak np. ktoś komuś wyrządził wielką krzywdę, źle traktował, bez powodu, to sprawiedliwe jest, gdy ta osoba, skrzywdzona się odpłaci za to wszystko.
To nie jest złe, bo jest wyrównanie krzywd, pewna zemsta, ale to wszystko dla sprawiedliwości. Jak ktoś rozumie taką sytuację, to nie potępi osoby skrzywdzonej. Chodzi o sprawiedliwość moralną, bo nie może być tak, że wyrządzona komuś krzywda, nie zostaje ukarana. Ja bym na to nigdy nie pozwolił i nie są to tylko słowa.

Samotność

przez koszykova 01 lip 2014, 16:56
Bonus, spokonie, ona dostanie co jej się należy, ale nie teraz.
Umiłowanie mądrości.
_____
INTJ

Sortuj wg