Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez abstrakcyjna 19 lut 2014, 23:37
Vett, Studia w jakimś dużym mieście. ;)
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

Samotność

przez ( Dean )^2 19 lut 2014, 23:40
Aurora92 napisał(a):( Dean )^2, moje ferie też tak wyglądają. A jeszcze gorsze są wakacje...

Ja przynajmniej w wakacje zwykle gdzieś pracuje i mam jakąś kasę i zajecie.Teraz gorzej.

Aż głupio tak tęsknić za uczelnią nie??Tym bardziej że jestem w sumie kiepskim studentem.Ci którzy mają podobną srednią do mnie to przynajmniej imprezowicze którzy mają masę znajomych,dziewczynę/chłopaka a ja ani kolegów ani średniej :pirate:
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez izaa 19 lut 2014, 23:40
( Dean )^2, Aurora92, też miewałam ten problem w dni wolne, ale wiecie co? Umiem sie odcinać od mysli o samotnosci. I w ferie wcale nie spotkałam sie ze znajomymi <tam gdzie byłam ich nie było>. Zaczęłam czytać książki. No i doceniłam zabawy z psem, troche czasu spędzałam go głaskając :). Moje życie wtedy było wolniejsze, bez pośpiechu, bez zbędnych myśli. Pomogłam w pracy mojej matce, ale uwierzcie nie była zbyt zajmująca. Własnie tam najwięcej czytałam książek :D. W jeden wieczór zrobiłam sobie wieczorne "spa", innego obejrzałam film, no i nadrobiłam pewne zaległosci na studiach. Ani sie obejrzałam a juz jestem spowrotem na uczelni :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez ( Dean )^2 19 lut 2014, 23:44
Wiem masz racje.....

Tylko chyba nie o to chodzi.Nie chodzi o to żeby nauczyć się jakoś "zapychać" wolny czas,wciskać tam coś na siłe,tylko żeby mieć go czym wypełnić autentycznie.Mieć znajomych z którymi można wyjść,jakieś hobby,sam nie wiem.

Nie wiem na ile jestem realnie uwięziony w rzeczywistości a na ile w mojej własnej głowie.Na ile te trudności z którymi sie zmagam są obiektywne,a na ile wynikają z tego że po prostu nie umiem sobie radzić w życiu.
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez SmutnaTęcza 19 lut 2014, 23:46
( Dean )^2, ja w wakacje nie pracuję (nigdzie mnie nie chcieli), więc wiadomo... :( Nie mam nawet po co wychodzić latem z domu, na zewnątrz jest nudno, zresztą w środku też... :(

( Dean )^2 napisał(a):Tylko chyba nie o to chodzi.Nie chodzi o to żeby nauczyć się jakoś "zapychać" wolny czas,wciskać tam coś na siłe,tylko żeby mieć go czym wypełnić autentycznie.Mieć znajomych z którymi można wyjść,jakieś hobby,sam nie wiem.

Zgadzam się.

Samotność

przez Kendra 19 lut 2014, 23:48
Znam trochę życie, i sama kiedyś tak miałam ;) zapraszam do kontaktu mailowego, może będę mogła pomóc :) kendra@onet.eu

Samotność

przez mark123 19 lut 2014, 23:51
( Dean )^2 napisał(a):Heh i po co zrobili nam te ferie na studiach...wolałbym żeby ich nie było,teraz mam tydzień który ciągnie się w nieskończoność.Siedzę sam w pokoju i nie robie zupełnie nic,bo nie mam ani kasy żeby gdzieś wyjść,ani z kim iść.Ani dokąd.

Boże czy ta samotność to moja wina?

Też w ferie i wakacje siedzę w domu i nie robię nic.
Ale ja wolę je, niż zwykłą część roku akademickiego, bo studiowanie mnie do wewnętrznej furii doprowadza.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Samotność

przez izaa 19 lut 2014, 23:53
Na pewno nie można siedzieć i użalać sie nad sobą. Czytanie książek, oglądanie filmów to też hobby. Najpierw myśl kategoriami zapychacz czasu, a trafisz na zaj...stą książkę, że ani sie obejrzysz a przeczytasz cały cykl książek. I nie będzie to zapchaniem czasu. Po drugie większosć ludzi czyta i ogląda filmy wiec zawsze można nawiązać rozmowę, podchwycić myśl. Nie tylko nauką człowiek żyje. Poza nauką studenci albo piją <nie mój typ>, albo czytają książki, są też filmomaniaki, gracze w gry komputerowe albo super gospodynie domu. Kilka osób zajmuje sie fotografią i na tym koniec :)
To przykład mojego otoczenia

Samotność

przez Abbey 20 lut 2014, 17:27
abstrakcyjna napisał(a):Vett, Studia w jakimś dużym mieście. ;)

coming soon 8)

oczywiście jeśli matura zdana i te sprawy
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Samotność

przez socorro 20 lut 2014, 17:40
Nie wiem na ile jestem realnie uwięziony w rzeczywistości a na ile w mojej własnej głowie.Na ile te trudności z którymi sie zmagam są obiektywne,a na ile wynikają z tego że po prostu nie umiem sobie radzić w życiu.

( Dean )^2, może po prostu wynikają z Twojego sposobu myślenia, który z kolei jest zdominowany przez utarte schematy, myśli automatyczne, bazujące na głęboko zakorzenionych przekonaniach.
ja mam znowu tak że czuję się taka 'zakleszczona' w życiu, trudno zrobić krok w przód, do tyłu też się nie ruszam, stoję w miejscu.

w ogóle myślałeś kiedyś o terapii?
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez kros 20 lut 2014, 23:14
Przejebalem.m sobie zycie kiedys zylem zyciem ulicznym, napirdalale,m wszystkich a teraz jestem nikim zostalem sam, wszyscy mnie olali, a ja zostalem sam nie radze sobie teraz z zyciem i niewyrabiam, codziennie chlam zeby przyzyc ale ile mozna, codziennie mysle zeby skonczyc ze soba bo mma dosyc

Samotność

przez Candy14 20 lut 2014, 23:59
kros, przejebales pewien okres zycia. Czas na zmiany
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez dolcegabbana 21 lut 2014, 01:13
kros tos kozak silny jak zes nakurwiał na ulicy kazdego

-- 21 lut 2014, 00:13 --

kros tos kozak silny jak zes nakurwiał na ulicy kazdego

Samotność

przez kros 21 lut 2014, 01:25
mlodziencze lata :P
a teraz wyglad tylko po tym zostal

Sortuj wg