Skończyć ze sobą

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Skończyć ze sobą

przez skonczony19 10 kwi 2010, 21:08
Od pewnego czasu wydaje mi się że moje życie nie ma sensu. Chodzę do szkoły ponadgimnazjalnej-za rok matura. Obecnie nic mi nie wychodzi... W szkole źle a życie nudne... Właściwie wydaje mi się że wszystko co mogłem zrobić zrobiłem. Do niczego się nie nadaje. Nie mam przyszłości. Wydaje mi się że jestem zbyteczny...
Chodzę do psychiatry i psychologa...
Psychiatra zapisał mi jakieś badziewie sulpiryd 50 ... i nie pomaga. Wcześniejszy psyhiatra zapisał mi sedam 3 -ostatnio znalazłem w szafie i wziąłem .. trochę pomógł.. ale mam ochotę zjeść całe opakowanie i się upić.. i skończyć z wszystkim

Re: Skończyć ze sobą

przez ewap99 10 kwi 2010, 21:15
Od kiedy masz nowe leki? moze za krótko by juz zadziałały?a jesli nie skutkuja idz powiedz to psychiatrze da ci inne moze bedzie lzej?
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez skonczony19 10 kwi 2010, 21:17
ewap99 napisał(a):Od kiedy masz nowe leki? moze za krótko by juz zadziałały?a jesli nie skutkuja idz powiedz to psychiatrze da ci inne moze bedzie lzej?

nowe lęki?
ja nie mam żadnych lęków-po prostu wiem że moje życie niczego nikomu nie wnosi... nie jestem dobry umysłowo ani fizycznie i psychicznie...
Do lekarzy mówi się jak do ściany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez void 10 kwi 2010, 21:22
Nie jesteś zbyteczny. Czasami nie wychodzi w szkole, ale to nie musi być dramat, nawet jeśli Ci się tak wydaje. Wierzę, że ludziom na Tobie zależy...

przez ashley 10 kwi 2010, 21:23
Jesteś taki młody, całe życie przed Tobą ;) To, że teraz masz nudne życie nie znaczy, że zawsze tak musi być. W szkole źle - również to może się zmienić na lepsze. Nic Ci nie wychodzi - masz mnóstwo czasu, żeby nauczyć się tych rzeczy, które teraz Ci nie wychodzą. Możesz zmienić swoje życie na lepsze. Musisz tylko tego chcieć i zacząć wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. I wierzyć w swoje życie, w siebie, w szczęście, które czeka na Ciebie. Nie łam się i zamiast kończyć z sobą walcz o lepsze, ciekawsze życie. Poza tym rozejrzyj się dookoła, znajdziesz ludzi, którym jesteś potrzebny, tylko się na ludzi otwórz. Jestem pewna, że oni się znajdą ;)
Ostatnio edytowano 10 kwi 2010, 21:25 przez ashley, łącznie edytowano 1 raz

przez skonczony19 10 kwi 2010, 21:23
szkoła jest tylko przykładem.. po co wypisywać więcej...
Nic nie mogę zmienić bo jestem za to za głupi.

przez Majster 10 kwi 2010, 21:26
No więc z innej beczki: czego oczekujesz po ludziach z forum?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez ashley 10 kwi 2010, 21:28
Mówiąc nic nie mogę zmienić, bo jestem za głupi, przekreślasz siebie i nic nie osiągniesz. Jak uwierzysz w siebie i w to, że jesteś wartościowym człowiekiem, który może wiele osiągnąć( każdy ma inny talent, nie musisz być orłem w szkole) to masz szansę być człowiekiem spełnionym a nie skończonym. Skończ z tym pesymizmem i sam daj sobie szansę ;)

PS. Majster lubię Twoje konkretne sprowadzające na ziemię wypowiedzi :) Pozdro!

przez void 10 kwi 2010, 21:31
nie jestem dobry umysłowo ani fizycznie i psychicznie..

Nie musisz być. Wystarczy, że jesteś. I to już sprawia, że Twoje życie ma sens, jest nieocenione i arcyważne dla społeczności, w której się obracasz. Wywierasz na otoczenie większy wp,ływ niż Ci sie wydaje:)). A jeśli weźmieź jeszcze pod uwagę swoje mniejsze lub większe zalety...

przez skonczony19 10 kwi 2010, 21:32
Szczerze to chciałbym coś zmienić, ale nie wiem już jak. Nie zmienić swojego umysłu itd.
Może to jest tak że chciałbym chociaż coś raz w życiu zrobić dobrze.
Może jak widzę że ktoś odpowiada czuje się w jakiś sposób lepiej-takie ukojenie. Nie umiem tego dokładnie określić.

przez ashley 10 kwi 2010, 21:37
Już coś dobrze zrobiłeś. Wszedłeś na to forum, żeby napisać o swoim problemie i poszukać rozwiązania. Czyli zrobiłeś pierwszy krok w kierunku zmiany na lepsze. Więc nie pisz mi tu więcej, że nic dobrze nie robisz, bo to bzdura.

przez skonczony19 10 kwi 2010, 21:39
czy dobrze zrobiłem? Na pewno większość pomyślała że się użalam nad sobą i zaśmiecam forum żeby zwrócić na siebie uwagę.

przez ashley 10 kwi 2010, 21:42
Skąd ten pomysł? Przecież nikt tak nie powiedział. Wręcz przeciwnie uważam, że dobrze zrobiłeś. Poczułeś, że masz problem i chcesz go rozwiązać. Widzisz wszytsko wygląda w rzeczywistości lepiej niż myślisz. Ja np myślę, że jesteś ok i już widzę, że zrobiłeś dobrą rzecz.

przez skonczony19 10 kwi 2010, 22:39
nie ważne...:(
teraz pójdę spać to jedyne co mi wychodzi

Sortuj wg