Mały artykuł

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Mały artykuł

przez Receptor1 10 mar 2010, 22:05
ja nie wrzucilem linka zeby cos udowadniac :D tylko chcialem pomoc mi np. doraznie pomagaja takie artykuly ze jednak moze sobie wymyslam, teraz odstawilem leki i sam jestem agresywny skolowany i wkurzony, tez jestem za lekami, wiem ze one pomagaja, nawet bardzo, lecz uwazam ze te leki ktore teraz sa slabo pomagaja i czekam az wynajda cos lepszego. Wiem ze latwo mowic itd i tez za lekami ale takie artykuly tez potrzebne sa

przez ..!.. 10 mar 2010, 22:13
Jak Cię to pociesza, to je czytaj, nad to widocznie nie pociesza, więc reagujemy obojętnością (ja, zresztą nawet jakby było fajne to bym zareagował obojętnością) lub jak inni agresją i nienawiścią, of course według Ciebie. Jak nie działają to marsz do psychiatry i powiedzieć, że takie i takie leki nie działały, żeby przepisał nowe, może by zadziałały?

przez Receptor1 10 mar 2010, 22:19
wlasnie jakbym mial narzekac to mam do swojej psychiatry 350 km bo mialem przeprowadzke a szukac nowego mi sie nie chce i do nowej isc, bralem juz duuuzo lekow najbardziej dzialal anafranil ostatnio tez go bralem, ale jedynie mnie zamulal i gluszyl lęki, z nim do dupy bez niego jeszcze gorzej. Strasznie nerwowy jestem. Wszyscy mnie wkurzaja, do kazdego mam jakies ALE nie wiem pewnie ze mna cos nie tak. Pomijajac to ze czuje sie gorszy od innych, w rozmowie nie potrafie patrzec w oczy, czuje sie skrepowany i aspoleczny mecza mnei rozmowy, jakis sie zrobilem wstydliwy i nie nadajacy sie do ludzi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 10 mar 2010, 22:48
Receptorze?

A Ty borykasz się z jakimś problemem? Zaburzeniami?
Obrazek
Główny Moderator

przez Receptor1 11 mar 2010, 02:44
Mam nerwice natręctw i lękową odkąd pamiętam

niski poziom wartosci
ciagle lęki
wszystko na czym mi zależy zaraz pojawia się w natręctwach ze jesli czegos nie zrobie to strace to, czesto nie da sie ukryc tych mysli, zaczynam raptem sie ksztusic, przeklinac, uderzac rekami w glowe itd jestem ograniczony
ciagla analiza wszystkiego czy dobrze powiedzialem, zrobilem itd
analiza przeszlosci i wyrzuty sumienia
analiza przyszlosci
nie moge sie na niczym skupic
stres przewklekly towarzyszy mi wszedzie nie moge sie na niczym skupic
szukanie wrogow, ten napewno mnie obgaduje ten mna gardzi
nie moge sie patrzec komus w oczy po prostu czuje sie gorszy nie mam wlasnego zdania

objawy takie typu
bole glowy
zawroty glowy
biegunka
wymioty z nerwow
niski apetyt
uczucie dziwnosci
uczucie zycia przez mgle

ostatnio czuje sie bardzo dziwnie, uwazam ze zyciem rzadza sie prawa jak w matematyce. Np. nie mam checi rozmawiać z kumplem, to po jakims czasie to ja bardzo bede chcial rozmawiac a on bedzie mnie olewal
smieje sie z kogos jak np zepsuje sie samochod to mi sie zepsuje
nie pojde do kosciola, to bede mial problem i wtedy bede chodzil
caly czas mam poczucie straty, np nie wyjde na spacer z kims, to ta chwila nie wroci, zycie ucieka itd poumieramy wszyscy
po prostu sam ze soba nie moge wytrzymac jestem sobie najwiekszym krytykiem, glosem ktory sam siebie niszczy, mnostwo mysli, natlok, uczucie stresu non stop, gdzie bym nie byl.

przez ..!.. 11 mar 2010, 16:35
Rządzą nami prawa zwierząt i kręgowców, jesteśmy rozwiniętymi kręgowcami, więc rządzą nami te prawa, tzn. . http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_społeczna , typowe dla rozwiniętych kręgowców, dominacja najsilniejszego ssaka + grupa podwładni, + niszczenie słabych, izolowanie ich i zabijanie ich, aby społeczeństwo stawało się silniejsze. Dodatkowo, rządzi nami prawo wszystkich zwierząt to znaczy, że wygrywa silniejszy, najlepiej przystosowany to świata, a słabi muszą odpaść zginąć. Chore, ale prawdziwe -.-.

przez Receptor1 12 mar 2010, 13:36
a najlepsze w tym jest, ze raptem bez powodu mam dobry humor, jestem zadowolony i szczesliwy takie skoki nastrojow

przez ..!.. 12 mar 2010, 17:42
A ja sam nie wiem, co z tą moją depresją, może świat musi wyglądać tak czarno, a wydarzenia już na zawsze będą mnie przytłaczać, może trzeba cierpieć, nie wiem, bo niby mam typowe objawy tej depresji, ale jest też sprzeczność, zero strachu w kontaktu z ludźmi, otwartość, poczucie humoru (takie zwały są mojego autorstwa, że przechodzą do historii :P), przesadna nawet pewność siebie uważam, że jestem bardzo przystojny i ładny i ogólnie sobie bym dał nawet 9/10, ale że cierpie na młodzieńczy trądzik to na razie 6,5/10, lecz jak się wylecze, myślę, że będę jeden na sto względem wyglądu ^^, skromność ;). Myślę, że jestem prawie idealny jeśli chodzi o charakter i jakby ludzie byli tacy jak ja to na świecie byłoby idealnie, tzn. wysoka empatia, poczucie humoru, pewność siebie, otwartość, wysoka wręcz nadprzeciętna inteligencja :D i inne liczne cechy. Więc sam nie wiem, ale teraz ostatnio doszły objawy somatyzyjne depresji, tzn. przeszywający ból głowy, jakbym miał obrączke na mózgu, szum w głowie (od roku, non stop).

przez Majster 17 mar 2010, 21:45
Viridian napisał(a): Moim zdaniem frazesy w stylu „musisz zmienić swoje nastawienie do życia” szkodzą chorym na depresję, bo wyrabiają w społeczeństwie przekonanie, że depresja jest chorobą łatwą do wyleczenia i właściwie chory powinien sobie poradzić sam.
Dokladnie tak jest. Ktos nieobeznany z tematem nagle pomysli sobie, ze te wszystkie depresje, nerwice, to zwykla sciema i symulacja. I jeszcze to nawiazanie do sezonowki, zalosne. Czy szanowny Receptor przeczytal cokolwiek o depresji? Chociazby na wiki?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Receptor1 17 mar 2010, 21:54
Majster napisał(a):
Viridian napisał(a): Moim zdaniem frazesy w stylu „musisz zmienić swoje nastawienie do życia” szkodzą chorym na depresję, bo wyrabiają w społeczeństwie przekonanie, że depresja jest chorobą łatwą do wyleczenia i właściwie chory powinien sobie poradzić sam.
Dokladnie tak jest. Ktos nieobeznany z tematem nagle pomysli sobie, ze te wszystkie depresje, nerwice, to zwykla sciema i symulacja. I jeszcze to nawiazanie do sezonowki, zalosne. Czy szanowny Receptor przeczytal cokolwiek o depresji? Chociazby na wiki?

Mam wiecej wspolnego z deprecha niz sobie mozesz myslec

przez Majster 17 mar 2010, 21:57
Receptor1 napisał(a):
Majster napisał(a):
Mam wiecej wspolnego z deprecha niz sobie mozesz myslec
Mieszkasz nad Morzem Martwym? Moze na Żuławach?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Receptor1 17 mar 2010, 22:00
Kolejne durne zapytanie??

przez ..!.. 18 mar 2010, 19:51
Idź do tego psychologa i już nie zrzędź tutaj :D.

Sortuj wg