A ja mam odwrotnie

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

A ja mam odwrotnie

przez inny 13 lut 2009, 01:38
Wiele osób tu pisze, że ma stracha przed jakąś chorobą, że są przewrażliwieni na punkcie zdrowia. A ja mam inaczej, ja wręcz się modlę żeby dostać jakiegoś raka, hifa czy schizofrenie bo może szybciej się skoncze albo co. JAk się da to dajcie mi wasze choroby bo wy chcecie być zdrowi a ja chory no to jest okazja.
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

Re: A ja mam odwrotnie

przez Matilde 13 lut 2009, 18:30
Mam anemię na zbyciu :D Chcesz? Łap!
Tak na poważnie to bardzo ciekawy temat. Niektórzy podejrzewam, boją się cierpienia a nie tego że umrą. Tak jak ja. Pod samochód bym chętnie wpadła żeby się zabić na miejscu. Ale nie chce mi się cierpieć ileśtam czasu aż śmierć sobie łaskawie o mnie przypomni. Jak już mam żyć to lepiej być w miarę zdrowym. Swojego czasu często trafiałam do szpitala, pamiętam ból, jakieś chore zabiegi, kroplówki, leki, leki. Cierpienie. Nie spieszy mi się tam z powrotem.
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

przez wyimaginowana 13 lut 2009, 18:36
Najlepiej zachorować na sepse. Ma ktoś? :]
Wisława Szymborska - "W zatrzęsieniu"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 13 lut 2009, 18:38
Jęczeć sobie można, ale jeślibyś miała umierać w męczarniach, przeszłaby Ci ta chęć posiadania chorób, trust me.
Korba

przez wyimaginowana 13 lut 2009, 18:40
Korba napisał(a):jeślibyś miała umierać w męczarniach

mam to za sobą. brakuje odpowiedniego emota.

nie bez powou zapytałam o sepse. ona długo nie męczy.
Wisława Szymborska - "W zatrzęsieniu"

przez Hans 14 lut 2009, 15:49
Też tak miałem w trakcie depresji, chciałem być na coś poważnego chory, albo żeby jakaś światowa wojna wybuchła :)

Przed depresją moje zdrowie było mi obojętne - zaburzenia osobowości.

W tej chwili choroby się nie boję, jak przyjdzie to trudno, będę się leczył itd., ale żebym coś chciał mieć to już tak nie mam. Wolę być zdrowy, będąc zdrowym łatwiej jest działać, aby poprawić swój los, przyszłość. Choroba to ucieczka, tak teraz na to patrzę, zachoruję i nic nie będę musiał, będę już mógł bezkarnie leżeć i nie robić nic, czekając na śmierć, a nie mając odwagi sam jej sobie zadać. Dobrze, że już tak nie myślę :)

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

przez chloe 15 lut 2009, 20:19
ja np. sobie często myślę, że gdybym zachorowała na coś naprawdę poważnego, to by było sprawiedliwie, ludzie by mieli ze mną spokój, ja mogłabym przedwcześnie umrzeć - ale nie z rąk własnych, tylko z niezależnych przyczyń - i wszystkim byłoby prościej. chociaż wiem, że to w gruncie rzeczy chore myślenie, bo jest tyle osób, które chciałyby być zdrowe, a nie są, a my z kolei odwrotnie, i wiem też, że to obrzydliwe, i egoistyczne.
inny, co jak co - nie jesteś sam w tym dziwnym myśleniu :roll:
(...) Jest ciemno
jest ciemno jak najciemniej
mnie nie ma
nie ma spać
Nie ma oddychać
Żyć nie ma (...)

przez LucidMan 15 lut 2009, 22:24
Witam
A ja mam inaczej, ja wręcz się modlę żeby dostać jakiegoś raka, hifa czy schizofrenie bo może szybciej się skoncze albo co

To żeś wybrał choroby. Zaufaj mi, gdybyś tylko zapadł na jedną z nich, błagałbyś Boga (lub w coś innego w co wierzysz) żeby jak najszybciej skrócił Twoje męki.
Człowiek nieświadomy docenia swoje życie, gdy znajdzie się na granicy śmierci.

Proponuje pooglądać sobie filmy z serii "Piła".
Lucid life

przez Korba 15 lut 2009, 22:27
Proponuję coś bardziej dającego do myślenia np "Anioły w Ameryce".
Korba

przez inny 16 lut 2009, 01:13
LucidMan napisał(a):Witam
A ja mam inaczej, ja wręcz się modlę żeby dostać jakiegoś raka, hifa czy schizofrenie bo może szybciej się skoncze albo co

To żeś wybrał choroby. Zaufaj mi, gdybyś tylko zapadł na jedną z nich, błagałbyś Boga (lub w coś innego w co wierzysz) żeby jak najszybciej skrócił Twoje męki.
Człowiek nieświadomy docenia swoje życie, gdy znajdzie się na granicy śmierci.

Proponuje pooglądać sobie filmy z serii "Piła".

No wlasnie wiem co wybralem, a teraz tak samo prosze boga(na swoj sposob) o skrucenie moich mek.
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

Sortuj wg