ottt345

Hasiok.

Jak pogłębiacie swoją wiarę, relację z Bogiem?

przez bittersweet 07 kwi 2016, 13:51
Liber8 napisał(a):
White Rabbit napisał(a):Drobne pytanko: gdzie o medaliku napisane jest w Biblii?

Jest pełno cytatów dot. medalików, posążków i figurek w biblii - wszystkie zakazujące wiary w te przedmioty. Mam cytować? :lol:
Dziewczyna pisze w pierwszy poście, że ma nawet aplikację, pomyślałem, że medalik, też może być dobrym pomysłem - jak widać nie jest, więc ok. po ch.. dalej drążyć temat? :pirate:
Haahha, co do chu.ja , pamiętam jak jakas panna chciała nabyc medalik Św Krzysztofa do zawieszenia w samochodzie i napastowała księdza w tej sprawie. Mój chłop to widział i się od razu zainteresował, czy sa medaliki Św Erekcjusza. Jakby podziałały, tez by można zawiesić ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez buka 07 kwi 2016, 14:26
św.Erekcjusz,o losie:D
ale dobra,miało być bez trollowania:P

przez AnissemSirch 07 kwi 2016, 14:55
A wyznawcy Allaha też są tu akceptowani?
Prawdziwy facet sprawia, że masz mokre majtki, a nie oczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 07 kwi 2016, 16:33
Jednak na prawdę interesuje mnie jak inni zacieśniają relację z Bogiem, więc dlatego wątek nie jest miejscem do wszelkiego rodzaju innych "sił wyższych", w które wierzy.
Hm, a jakie są inne siły wyższe ?

Kalebx3, kapcie na pewno odniosą jakiś efekt ;)

przez Rosa26 07 kwi 2016, 17:22
bittersweet napisał(a):
Jednak na prawdę interesuje mnie jak inni zacieśniają relację z Bogiem, więc dlatego wątek nie jest miejscem do wszelkiego rodzaju innych "sił wyższych", w które wierzy.
Hm, a jakie są inne siły wyższe ?

Wszystko to, do czego ludzie się zwracają - tarot, metody Silvy, joga, medytacja. Własciwie sporo z tego zamieścił Hans w pierwszym wątku. Intencje miał inne, ale te rzeczy są na prawde niebezpieczne. Oczywiście np. pisząc Harry Potter, nie tyle chodzi o jakieś moce, co o przekaz. Ze zdrowym rozsądkiem trzeba podejść do tematu.
Wygląda wiele rzeczy niewinnie. Np. joga, ale juz same ćwiczenia aktywują tzw. czakry.
Tarot, wróżby - Bóg nie bez powodu zakrył przed nami przyszłość. Ne po to abyśmy się sprzeciwiali. Otwierając się w tym kierunku możemy miec pewność, ze Boga tam nie ma. A to co jest, jest tylko pozorne miłe dla nas. Wcale nie kieruje sie do nas sympatią.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez Hans 07 kwi 2016, 17:52
Rosa26, naprawdę wierzysz w to, że w jakiejś drewnianej figurce czai się zło? Albo, że sam akt rozkładania papierowych kart z obrazkami może spowodować opętanie? Co innego, jeśli faktycznie się w to wierzy, to można sobie różne rzeczy wmówić. A co w takim razie z prognozą pogody? Przecież to przewidywanie przyszłości. Co z modelowaniem matematycznym, które odpowiada na pytanie jak zachowa się układ w czasie, przy zadanych/zmieniających się parametrach? To też "zabawa" z przyszłością. Zarówno pierwszy, jak i drugi przykład mają ogromny wpływ na codzienne życie ludzi. Tam też czai się zło? A jeśli nie, to dlaczego?

edit:
Chociaż w zasadzie to to samo, bo w prognozach pogody też używają modeli.
Ostatnio edytowano 07 kwi 2016, 17:59 przez Hans, łącznie edytowano 1 raz
Feed your head
Feed your head

przez Rosa26 07 kwi 2016, 17:54
Rosa26 napisał(a):Postanowiłam stworzyć nowy wątek, ukierunkowany głównie na podzielenie się informacjami jak pogłębiacie tą specyficzną i trudną na co dzień relację?
Nie zdarza się Wam czasem mając na przykład obciążony dzień zapomnieć powiedzieć nawet "Cześć!"w jakikolwiek sposób?
Zwłaszcza kiedy jest lepiej i za bardzo nie ma o co prosić, bo przecież zwracamy się egoistycznie tylko w potrzebie. Staram się nie tylko prosić, ale też dziękować. Zdarzyły się w życiu moim ze dwie mocne sytuacje, w których od razu wiedziałam dzięki Komu się one zdarzyły. Na pewno jest ich więcej, tylko bardzo wtapiają się w potoczne sytuacje, że trudno rozróżnić.
Ze dwa razy miałam na prawdę poczucie, że nie jestem sama, że zostałam wyręczona z pewnej trudnej dla mnie czynności.Pomimo,że Bogu nie o to chodzi, to czułam, że niezależnie jak byłabym wdzięczna, to zawsze będzie za mało...
Mam na telefonie aplikację, która na każdy przedstawia fragment ewangelii i jest on omawiany. Super sprawa i np. można w drodze do pracy, szkoły posłuchać, nie przerywając w jakiś sposób kontaktu. Inna rzecz, że zdarzy mi się nie odsłuchać :?

Przede mną spowiedź generalna a po niej zamierzam odbyć coś takiego jak Modlitwa Pięciu Kluczy. Wiem, ze potrzebuję poczucia silnej więzi zwłaszcza, że moja mama bawi się magią, tarotem, wahadełkami i innymi cholerstwami :? I wiem, że pomimo mojej prośby kładzie mi karty bez mojej wiedzy, używa mojej daty urodzenia :? Wiem, ze Bóg mnie chroni, ale wiem też, że im bliżej, tym mniej szczelin dla Złego :?

Chętnie poczytam o jak to wygląda u innych na co dzień. Czy coś czytacie, czy praktykujecie jakąś szczególnie Wam odpowiadającą modlitwę?

Wszelkie hejty zamierzam ignorować tutaj, albo jeśli będzie sens odpowiedzi, to zacytuję i odpowiem w tym poprzednim wątku.
Rosa26 napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):
Rosa26 napisał(a):Nie zdarza się Wam czasem mając na przykład obciążony dzień zapomnieć powiedzieć nawet "Cześć!"w jakikolwiek sposób?

Sorry ale rozmawianie z ISTOTĄ NAJWYŻSZĄ per "cześć" jest chyba przesadą i brakiem szacunku. Wątpię żebyś powiedziała cześć do jakiegoś króla czy prezydenta.

A z którym Bogiem relacje pogłębiasz?

Jak to z którym Bogiem?? :shock:
Kim jest dla Ciebie Bóg, że czujesz przed Nim aż taki silny respekt? Czy jak powiesz do swojego rodzica "Cześć" to znaczy, ze go nie szanujesz? Problem wielu ludzi polega na tym, że widzą Boga jako sędziego na tronie a to nie tak. W poprzednim wątku o religii podawałam link do rekolekcji wielkopostnymi z siostrami. Zobacz sobie, jeśli oczywiście chcesz, w jakiej relacji Bóg chce być z nami. To, że będziesz śmielej i ufniej do Niego pochodzić, nie oznacza braku szacunku. Co Ty. Ja tak postrzegałam Boga kiedyś i z tego powodu bałam się do Niego wrócić. Teraz widzę, ze on przede wszystkim jest moim przyjacielem a i to pewnie mało powiedziane.

Neon. Powtarzam po raz kolejny - to nie jest wątek porównywalny do poprzedniego, więc nie wdaję się tutaj z Tobą w tą dyskusję, ponieważ nie chcę zatracić celu, w którym go załozyłam. Nie chcesz, nie wierz.

Liber8 byc może przejęzyczenie z Twojej strony, ale symbole chrześcijańskie nie działają w sposób "ochrony przed złymi mocami" porównywalnie jak to się przypisuje np. pierścieniowi atlantów, co z resztą jest kłamstwem, bo akurat to ściąga rzeczywiście, ale nic dobrego.
Ochrania nas zawsze Bóg. Medalik, jakikolwiek czy krzyżyk są symbolami, które nosimy ze znanych nam przyczyn.
Ja noszę krzyżyk i na ręku taką bransoletkę różaniec po to, aby "czuć się bliżej" w jakimś sensie. Ale to nie znaczy przecież, że jesli to sciągnę to będę dalej. Moc mają sakramenty, modlitwa a nie medaliki i symbole :)
Ale dziękuję Ci w każdym razie za informację. Mi jakoś ze św. Benedyktem "nie po drodze". Zdecydowanie mi bliżej o.Pio, św. Franciszka na przykład.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez neon 07 kwi 2016, 19:47
jetodik napisał(a): widziałem co napisałeś o mnie, nieładnie tak przekłamywać, to, że uczę się elektryki nie znaczy, że jestem elektrykiem, ani, że jest to moja religia czy część światopoglądu.

moja postawa jest tak na prawdę stała jak skała, wbrew temu co napisałeś, to do czego dąże to poznanie i zrozumienie prawdy, a, że czasem bywa to droga kręta to już inna sprawa, bo trzeba czasem poznać różne ścieżki by trafić na tą właściwą

Ale ja to z sympatii do ciebie :) a co takiego przekłamałem, chętnie sie dowiem. ja jak na rasowego idiote przytsało bładziłem jakies 12 lat, wez mnie pobij.

p.s a tak z ciekawosci, jakiej prawdy szukasz?
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez bittersweet 07 kwi 2016, 20:22
Rosa26, co do ojca Pio, znajoma mówiła ze szczegolne efekty odnosiła jej modlitwa do obrazka z prawym profilem ojca Pio. Może na prawe ucho lepiej słyszy ? w każdym razie odradzała lewy profil.

A co do Tarota , wróżb, jogi przecież Bóg mógł dac ludziom te narzędzia właśnie w celu polepszenia ich egzystencji. Ogólnie mocno mnie dziwi, że wierzący z niezachwiana pewnoscia wiedzą, jakie Bóg ma myśli, zamiary, co jest wg niego dobre a co złe. Czytac w myślach Boga, czapki z głów. Szkoda , ze nikt się jeszcze nie doczytał jakie jest lekarstwo na raka np.

przez Rosa26 07 kwi 2016, 20:29
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_53.htm tyle w temacie wróżb. Można sobie poszukać. Biblia i jej tłumaczenia sa powszechnie dostępne. Akurat co do wróżb Bóg wypowiedział sie bardzo jasno. Nie wiem skąd pomysł, że tarot itp. to Jego narzędzia. :shock: Tworzenie własnych ideologii jest niebezpieczne.

TEN WĄTEK NIE JEST KONTYNUACJĄ POPRZEDNIEGO!!
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez bittersweet 07 kwi 2016, 20:58
Rosa26, no taak, przecież wszystko jest w Biblii, a ta jest nieomylna. Tzn pochodzi od nieomylnego Boga, wiec sama dowodzi swojej nieomylności. W sumie, nawet logiczne to wszystko, cos jak paragraf 22 ;)

Co do modlitw, rozumiem że niektórzy zanoszący modlitwy są bardziej skuteczne od niektórych. Widac Bóg nie jest bezstronny i swoich pupili wysłuchuje jako pierwszych. Tak samo forma jednej modlitwa mu się bardziej podoba od innej. Jak ktoś nie trafi w boski gust, ma pecha.

Co za ulga, że zależy mi na pogłebianiu relacji z Bogiem :great: ale będę sledzic wątek z offu :papa:

przez kazimierz61 07 kwi 2016, 21:40
bittersweet,
Zamiast się mądrzyć idź porozmawiaj z wróżką, ona prawdę ci powie. Rosa26, Masz cierpliwość do takich ludzi? przecież oni mają uciechę ponabijać się z Boga.
Lamotrix 300mg
Kwetaplex 100mg
Escitalopram Actavis 20mg
Trittico CR 75mg 1.1/3 tabletki
F-31, F-31.0, F-31.3

przez Pasażer 07 kwi 2016, 22:29
Normalnie, smaruje jezusowi tylek wazelina i wjezdzam, moze jakis forumowy teolog mi powie czy to poglebia moje relacje, bo to chyba jest wszystko jedno i ze jezus to bog
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

przez bittersweet 07 kwi 2016, 22:30
kazimierz61, nie wierze ani w przepowiednie wrozki, ani fatimskie, ani inne kryształowe kule.
A mądrzyc się mogę tak samo jak ty, gdzie twoja pokora O-o zapomniałeś o nadstawianiu policzka, Bóg przeze mnie przemawia, żeby Ci o tym przypomnieć 8)
Poza tym po co się czepiasz, sama stad spadam, bo nie mam cierpliwości na takich ludzi jak ty :papa: i nie denerwuj się , złosc pieknosci szkodzi :nono:

Sortuj wg