słabości

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

słabości

przez Ferdynand k 24 lut 2014, 13:43
Spotkałem ciekawą osobę, której powoli mam dosyć.
Ponieważ poddaje się zamiast walczyć o swoje, i do tego "zaraża" tym myśleniem innych.
Ciągle narzeka że to ojciec jej wpoił ten chory stosunek do życia, a mimo ze to wie nie zmienia tego
dobija mnie to za to że pewną osobę na, której mi zależało ona zrobiła kogoś komu jest wszystko już wyj.......ne
marzenia,wartości, być może zasady moralne
powiem jej co o tym myślę i ze mam dość
Mam tylko pytanie jak można zrobić taką krzywdę komuś kto nosi połowę twoich genów?
(chodzi mi o jej ojca)
ma on na nią toksyczny wpływ, ta osoba łyka ciągle środki nasenne i stale się uodparnia na następne 'siekiery"
co dostaje
nasuwa mi się ten cytat co umieszczam od teraz w podpisie "Gdy człowiek napotyka opór, nie umie niszczyć wrogów, wtedy niszczy siebie w zamian"
"Jaką zarazą On jest?"
(spluwam z wzgardą)

-- 24 lut 2014, 13:47 --

a robi to gość jej dlatego że sam nie potrafił spełnić swoich marzeń i chce na siłę to swojej córce wymusic
Naczelny Użyszkodnik

słabości

przez Dusiorek 28 lut 2014, 20:40
Ponoć to bliskich ranimy najbardziej. Czasem nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dziwi mnie, jednak że zamiast z nim porozmawiać, skoro go znasz, spluwasz i wyrzucasz brudy tutaj. On niekoniecznie zdaje sobie sprawę ze swoich frustracji, że jemu się nie powiodło, niekoniecznie widzi, że zrzuca ten bagaż na swoją córkę. Pogadaj z nim, uświadom go. Pewnie będzie trudno, bo człowiek dąży do zachowania o sobie pochlebnego mniemania, ale na pewno zapali mu się czerwona lampka i zacznie zwracać na to uwagę. No chyba, że jest to złośliwe i wyrahowane, w pełni świadome, to spróbuj podać córce chociaż jakiś namiar do ośrodka psychoterapii, czy na jakaś grupę, która pomoże jej się pozbierać.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

słabości

przez Ferdynand k 03 mar 2014, 13:09
znam gościa tylko z opowiadań tej koleżanki i tylko powiedziałem jej co myślę niech jej się zapali czerwona lampka
ja tam jej stałą a nie doraźną farmakoterapię doradziłem i groch o ścianę też mam swoje sprawy ale ja nie odpuszczam nigdy zawsze walczę ze słabościami
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

słabości

przez Dusiorek 03 mar 2014, 13:45
Dlaczego od razu farmakoterapię? Niektórzy się leków boją bardziej niż psychoterapii ;)
Jednak jeśli nie chce skorzystać nic nie zrobisz - możesz ew poszukać kontaktu do niego i spróbować z nim pogadać, ale jak ktoś nie chce pomocy nie udzielisz mu jej na siłę. Ona może mieć do Ciebie nawet pretensje jeśli spróbujesz z nim pogadać, więc wiesz. Twoja decyzja
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Sortuj wg